Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #9

Avengers World #9

Postacie
Zapowiedź

• Cannonball i Sunspot mają 24 godziny na znalezienie pomocy potrzebnej Avengers.
• Ale najpierw przerwa na drinki.

Cytat

Sunspot: "If we really are going to the future... we're gonna have to hear the words. With some conviction."
Maria Hill: *sigh* "Fine. 'It's your kids, Marty. Something's gotta be done about your kids'."

Streszczenie

Na Helicarrierze Illiad agent Coulson odkrywa, że Jocasta, którą jakiś czas temu odnaleźli agenci [patrz Secret Avengers vol. 2 #3 – przyp. S_O], zrestartowała się. Informuje o tym Marię Hill.

W Leku, laboratorium badawczym Imperium AIM, Sam i Bobby rozkoszują się warunkami, w których są przetrzymywani. Nagle zjawia się przed nimi projektor holograficzny, za pomocą którego przemawia do nich Maria Hill – urządzenie dostało się bowiem na wyspę w ten sam sposób, co Mściciele, którzy próbowali, bez skutku, odbić więźniów. Hill wyjaśnia, że niecałą godzinę temu odnaleziona w zdobytej bazie AIM Jocasta przebudziła się i zaczęła ich informować o działaniach Andrew Forsona. Scientist Supreme nawiązał kontakt z komórką AIM z przyszłości, a dzięki otrzymanej od niej technologii był w stanie rozwinąć swoje państwo do poziomu, na którym znajduje się teraz. Stwierdza, że nie mogą po prostu zniszczyć urządzenia, które w tym celu wykorzystuje, mutanci będą musieli więc przenieść się w przyszłość i powstrzymać transfer informacji. By podkreślić powagę sytuacji, prezentuje przekabaconą na stronę łotrów Smasher.

Jakiś czas później Cannonball i Sunspot przekradają się do miejsca, w którym znajduje się wehikuł czasu, i wyruszają w przyszłość, do Danvers City, wypełnionego istotami zupełnie niepodobnymi do ludzi. Bobby stwierdza, że skoro i tak wrócą w tym samym momencie, z którego wyruszyli, nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę się rozerwać i zaciąga przyjaciela do baru, nie wiedząc, że przez lunetę snajperki obserwuje ich Taskmaster, którego zleceniodawca każe jednak pojmać Mścicieli żywcem. Tymczasem w barze Sam i Bobby dowiadują się, że po czwartej wojnie z Chitauri Ziemia stała się popularnym przystankiem dla wielu kosmicznych handlarzy, wielu z nich postanowiło się więc osiedlić na planecie w oczekiwaniu na kolejny kosmiczny konflikt. Guthrie stwierdza, że mają w tym doświadczenie, chwaląc się, że walczyli przeciwko Thanosowi, okazuje się jednak, że w tych czasach Szalony Tytan jest uważany za jednego z największych Mścicieli, a jego fanom nie podoba się, że ktoś go zniesławia. Sam i Bobby z radością witają knajpianą bójkę, szybko jednak dostają wycisk. Nagle na miejscu zjawia się Jocasta, która wyciąga mutantów z tarapatów – nie przed bywalcami baru jednak ich ratuje, lecz przed Taskmasterem, który właśnie atakuje. Cała trójka wsiada do aerochodu robota, któremu udaje się odstrzelić pobliski billboard tak, że spada on na pojazd najemnika. Pozbywszy się przeciwnika, Jocasta zawozi Mścicieli do bazy-satelity, gdzie tłumaczy, że nie mogą po prostu zniszczyć komórki AIM kontaktującej się z Forsonem – choć wydaje się to szalone, muszą pozwolić Scientistowi Supreme dokonać pewnych rzeczy. Obiecuje, że go powstrzymają, muszą to jednak zrobić w odpowiednim czasie. Następnie ujawnia herosom, że w ich czasach S.H.I.E.L.D. wynajęło grupę herosów, którzy zgodzili się na wymazywanie wspomnień o ich akcjach po zakończeniu każdej z nich. Ujawnia ona, czemu ci bohaterowie zgodzili się na to: chodziło o ochronę ich dzieci, których Jocasta teraz przedstawia Samowi i Bobby'emu: Azariego T'Challę, Francisa Bartona, Hanka Pyma Juniora, Jamesa Rogersa i Torunn.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #9 Avengers World #9 Avengers World #9 Avengers World #9 Avengers World #9 Avengers World #9 Avengers World #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.