Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #6

Magneto vol. 3 #6

Postacie
Zapowiedź

• Magneto ruszył na samotną misje zabezpieczenia przyszłości mutantów. Jak na razie ograniczył sie do eliminowania ludzkich zagrożeń ...
• Ale co sie stanie kiedy to mutant będzie stanowił zagrożenie dla swojej rasy?
• Czy Magneto przekroczy linię i podniesie rękę na jednego ze swoich? A jeśli tak, to jak daleko jest gotowy sie posunąć?

Streszczenie

Dwie agentki S.H.I.E.L.D. stoją nad łóżkiem szpitalnym Johna Greycrowa, znanego jako Scalphunter. Mężczyzna stwierdza, że powinny były pozwolić mu na śmierć, teraz bowiem, po ataku Magneto, pozostał bez rąk i nóg – a Magnus w dodatku wypalił jego rany, by nie mógł się zregenerować. Czuje jednak, że Magneto ma jeszcze plany co do Scalphuntera.

W dokach Prism i Scrambler próbują ukryć się przed prześladowcą. Gdy jednak myślą, że go zgubili, w pierś Prisma wbija się kawał metalu – a gdy go wyciąga, opiłki zaczynają rozprzestrzeniać się po jego ciele, które po chwili eksploduje. Scrambler ostrzega, że uderzy w moce przeciwnika, Magneto jednak zauważa, że nie musi dotykać Maraudera, by go zabić.

Jakiś czas wcześniej. Gdy Magneto stwierdza, że Marauders od zawsze byli cierniem w boku mutantów, Briar zauważa, że oni sami również są mutantami. Dodaje, że śmierć ich nie powstrzyma, na całym świecie ukryte są bowiem placówki, w których dojrzewają ich klony. Teraz jednak Magnus wie, gdzie je znaleźć.

W dokach pozostali Marauders słyszą krzyki jednego ze swoich i zastanawiają się, co zrobić. Harpoon stwierdza, że nie mogą po prostu nadal uciekać, Magneto w końcu ich bowiem znajdzie – a nawet, jeśli po ich śmierci powstaną ich klony, nie będą to już oni. Tymczasem Magneto obserwuje ich z wysokości, przypominając sobie o tym, co łotrzy zrobili lata temu w tunelach należących do Morlocków – po tym, jak ich pan, Sinister, zaprogramował ich tak, by spełniali jego każde polecenie. Chwilę później Marauders słyszą dźwięk pracujących trybów, a po chwili Harpoon zostaje zmiażdżony hakiem dźwigu. Riptide atakuje Magnusa i choć udaje mu się go powalić, sam ginie, przebity ostrzami poległego kompana. Do leżącego Magneto dopadają tymczasem Arclight i Blockbuster, pewni, że zwyciężą – są w końcu znacznie wytrzymalsi, niż osłabiony przeciwnik. Ten jednak ciska w nich kulkami ferrofluidu, który dostaje się przez ich usta do wnętrza ich ciał i powala ich. Arclight pyta, czemu ich zaatakował, skoro też są mutantami, Magneto odpiera więc, że popełniając zbrodnie na swoich braciach utracili prawo do identyfikowania się jako tacy.

W szpitalu agenci S.H.I.E.L.D. postanawiają umieścić na miejscu agentów pod przykrywką, Greycrow stwierdza jednak, że stracą tylko czas – Magneto nie wróci po niego. Gdy mówił, że mutant ma jeszcze plany co do Scalphuntera, nie siebie samego miał na myśli. Tymczasem, w jednym ze starych laboratoriów Sinistera, Magneto przygotowuje nowe klony Marauders – tym razem jednak zaprogramowanymi przez niego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6 Magneto vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.