Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #17

X-Men vol. 3 #17

X-Men vol. 3 #17

"Bloodline" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Przyszlość nadeszła i żąda powrotu jej syna ... Shogo!
• Ale czy Jubilee i X-Men pozwolą zabrać ich małego berbecia?
• Uwaga na spoiler: Jasne, że nie!

Streszczenie

Góry Adirondack. Do Kymery dociera Beast z Shogo oraz towarzyszącymi mu Primalem i Sprite. Gdy Hank pyta, do czego jest potrzebne dziecko, dziewczyna pyta, co mutant wie o systemie Bloodline, po czym ujawnia, że kluczem do jego pokonania jest niemowlę. Gdy Beast protestuje, Kymera przypomina, że chłopiec jest jej najlepszym przyjacielem, McCoy musi jej więc zaufać. Tymczasem na pokładzie X-Jetu Storm i Rachel, z pomocą kontrolującej wszystko z wysokości Cipher, poszukują M, zostają jednak zaatakowane przez las, "strzelający" w samolot drzewami, a co więcej, Rachel zostaje uderzona przez atak telepatyczny. Bohaterki odzyskują kontrolę nad pojazdem i wracają na bezpieczną wysokość, gdzie Ororo postanawia zmienić podejście i zostawia stery przyjaciółce.

W lesie drużyna Psylocke wyczuwa nagły wzrost temperatury, Rachel każe więc im uciekać. Po chwili część puszczy staje w płomieniach za sprawą Storm. Gdy Betsy i jej grupa wpadają na Kymerę i resztę mutantów, telepatka łączy się z Marvel Girl, prosząc, by powstrzymała ona przywódczynię. Kobieta dopada więc do Ororo, przypominając, że M i Jubilee nadal są gdzieś w lesie, jej działania mogą im więc zaszkodzić. Tymczasem Monet odnajduje powalonych fają gorąca strażników i informuje o tym resztę zespołu, po czym kontaktuje się z Jubiliaton, zapewniając, że się zbliżają i że jej syn jest bezpieczny.

Po chwili wszyscy mutanci spotykają się w jednym miejscu, gdzie Betsy, domyśliwszy się, jaki jest plan Kymery, prosi Storm, by pozwoliła swojej córce działać. Ta zacina więc palec Shogo i maże nim liście jednego z krzaków. Wyjaśnia, że system Bloodline działa w oparciu o kod genetyczny Future'a, a jako jego biologiczny syn, Shogo może im pomóc przejąć nad nim kontrolę. W swojej bazie łotr odrywa, że został przechytrzony, a słysząc jego krzyki, Jubilee przebija się przez ścianę swego więzienia. Odkrywa, że Future jest atakowany przez pnącza kontrolowane przez jego własny system bezpieczeństwa i ucieka z budynku. Gdzie indziej jednak Shogo zaczyna okazywać objawy zatrucia, Beast domyśla się więc, że wywołał to kontakt z roślinnością. Ujawnia Storm, że stworzył on medykament w oparciu o materiał genetyczny Arkei, przywódczyni więc, po chwili wahania, zgadza się zaaplikować go dziecku, nie zamierzając po tym wszystkim ryzykować jego śmierci. Gdy na miejsce dociera przerażona Jubilee, Ororo przytrzymuje ją prosząc, by pozwoliła Hankowi zająć się dzieckiem. Po chwili Shogo wraca do zdrowia.

Jakiś czas później. Storm odnajduje list od córki, która ujawnia, że pomoc Shogo była powodem, dla którego pozostała w teraźniejszości. Dodaje, że nie pasuje do szkoły, zapewnia jednak, że będzie w pobliżu, by w razie czego pomóc dziecku. Zapewnia, że jej matka dokona w życiu jeszcze wielu wielkich rzeczy, opieka nad córką nie jest jednak na razie jedną z nich. 

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #17 X-Men vol. 3 #17 X-Men vol. 3 #17 X-Men vol. 3 #17 X-Men vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.