Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #9

Amazing X-Men vol. 2 #9

Amazing X-Men vol. 2 #9

"World War Wendigo!" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• The X-Men oraz Alpha Flight łączą siły, aby powstrzymać napływ Wendigo przez wszystkiego i wszystkich na ich drodze!

Cytat

Firestar [o Wendigo]: "Can anyone please tell me what this is?"
Storm: "This is the reason we stay out of Canada."

Streszczenie

Forrest w Kanadzie. Młoda dziewczyna imieniem Amber, jedna z niewielu mieszkańców, którzy nadal żyją, próbuje zwrócić na siebie uwagę zbliżającego się X-Jeta, ten jednak po chwili rozbija się w mieście.

Godzinę wcześniej. Na pokładzie X-Jetu Storm, Colossus, Firestar, Iceman, Nightcrawler, Northstar i Rachel Grey ruszają na pomoc Wolverine'owi. Gdy Kurt pyta Piotra o jego szwankujące moce, ten zapewnia, że nie martwi się o siebie, lecz o Logana. Ten tymczasem jest okładany przez Wendigo, po chwili jednak przybywa odsiecz w postaci Pucka i Talisman.

Stado Wendigo rozprzestrzenia się tymczasem po Kanadzie – pierwszym po Forrest zaatakowanym miastem jest Brandon. Mieszkańcy zaczynają uciekać w stronę granicy ze Stanami Zjednoczonymi, tam jednak okazuje się, że armia utworzyła kordon, którego nie zamierzają otworzyć nawet, gdy każą im to zrobić przybyli Thor i Captain America.

Do pędzącego nad Kanadą X-Jetu dołącza odrzutowiec, którego pilot każe im się wznieść na bezpieczną odległość i zawrócić, w pełni świadom, że rozmawia z superherosami. Nagle samolot wojskowy zostaje zaatakowany przez Wendigo, a gdy pilot katapultuje się, Nightcrawler wyrusza, by go złapać. X-Jet zaczyna się wznosić, okazuje się jednak, że jeden z potworów zdołał się uczepić pojazdu i rozrywa go. Gdy samolot zaczyna opadać, Iceman wpada na pomysł, jak ich uratować, potrzebuje jednak pomocy Firestar. Gdy X-Jet rozbija się w Forrest, okazuje się, że wszyscy pasażerowie – w tym uratowany pilot odrzutowca – zamknięci są w gigantycznej bryle lodu, którą od środka roztapia Angelica. Przeskanowawszy okolicę, Rachel informuje, że nie wyczuwa mieszkańców, a wtedy drużyna zostaje zaatakowana przez watahę Wendigo. Po chwili jednak z pomocą przybywają im Puck, Talisman i Wolverine, który wyjaśnia, że z jakiegoś powodu całe miasto zmieniło się w potwory, a co więcej, każdy, kto zostanie przez nich ugryziony lub zadrapany, również się przemienia. Na szczęście jednak Elizabeth zna kontr-zaklęcie, które powinno odwrócić skutki klątwy. Wkrótce później szamanka zaczyna przygotowywać urok, otoczona przez gotowych do jej obrony X-Men. Nagle jednak Wolverine mdleje, a po chwili, zmieniwszy się w Wendigo, przebija Talisman swymi pazurami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #9 Amazing X-Men vol. 2 #9 Amazing X-Men vol. 2 #9 Amazing X-Men vol. 2 #9 Amazing X-Men vol. 2 #9 Amazing X-Men vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.