Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #32

Deadpool vol. 3 #32

Deadpool vol. 3 #32

"Daddy/Daughter Day"

Postacie
Zapowiedź

• Preston odkrywa sekret z przeszłości Deadpoola, którym trzeba się natychmiast zająć!
• Ale Deadpool i Dazzler nadal walczą z siłami Draculi!

Cytat

Deadpool: "I know you must have a million questions, and I'll try to answer them all."
Eleanor: "Are you my weird dad? Is my mom..."
Deadpool: "No questions right now."

Streszczenie

W Winnetce Joshua Utler i Ellie pędzą na stację kolejową, gdzie wsiadają do pociągu do Chicago, gdzie mężczyzna wyjaśnia córce, że sprawa jej adopcji jest skomplikowana, a on próbował uchronić ją tak przed swoim bratem, jak i przed szaleńcem, przed którym został ostrzeżony. Zgubiwszy ich, agenci ULTIMATUM zrzucają kostiumy i postanawiają wmieszać się w tłum. Tymczasem przed domem Utlera, gdzie patrol policji zastanawia się, co zrobić z LMD Preston, zatrzymuje się taksówka. Wypada z niej Deadpool, żądając od mundurowych informacji na temat mieszkającej tam dziewczynki, a kilka złamanych kości później funkcjonariusze wyjaśniają, że według zeznań sąsiadów oboje mieszkańców zbiegło w kierunku stacji kolejowej. Wade wypuszcza więc taksówkarza, każąc czekać na policyjne posiłki i przekazać za ich pośrednictwem agentowi Adsitowi z S.H.I.E.L.D., że Preston poległa, Ellie jest w niebezpieczeństwie, a on sam ma odbierać jego telefony. Sam wsiada do taksówki, gdzie dzwoni do znajomego i, przedstawiwszy się jako "wujek Deadpool" prosi o pomoc, po czym podąża na stację, gdzie spada na niego grad kul ze strony czekającego na niego oddziału ULTIMATUM. W Chicago tymczasem Joshua i Ellie odnajdują policjanta, który rozpoznaje ich z wezwania i obiecuje zabrać ich na posterunek.

W podziemiach Nowego Jorku wampiry otaczają uwięzioną Dazzler, wyśmiewając ją za to, że uwierzyła w kłamstwa Deadpoola. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Shiklah, która uwalnia mutantkę i razem z nią przystępuje do walki z krwiopijcami, dzięki Sadze Zmierzch wiedząc, jak nisko upadły.

Na Helicarrierze oddział agentów S.H.I.E.L.D. pod dowództwem Adsita przygotowuje się do wyruszenia do Chicago. Gdy dołącza do niego Preston – jako sam zrobotyzowany endoszkielet, jej zewnętrzna powłoka nadal jest bowiem produkowana – wyjaśnia ona, że po eksplozji oka Watchera zobaczyła narodziny Eleanor, na co Scott odpiera, że on sam widział rodziców Wade'a – jak się okazuje, świętej pamięci. Nie ujawnia, że za ich śmiercią stoi Deadpool.

W Chicago agent ULTIMATUM zanosi ciało Deadpoola do vana, gdzie czeka reszta oddziału – potrzebują Wilsona żywego, Flag Smasher planuje bowiem dla niego coś specjalnego. Policjant tymczasem prowadzi Joshuę i Ellie do ciemnej alejki, a domyślając się, że to pułapka, Utler każe córce uciekać. Jest na to jednak za późno, dziewczynkę bowiem chwyta jeden z czekających tam terrorystów. Gdy starzec pada na ziemię, dostając zawału, z vana wychodzi jeden z agentów, który zaczyna strzelać do pozostałych. Gdy już oni nie żyją, ściąga on maskę ULTIMATUM i zakłada własną, po czym przedstawia się jako Deadpool. Resztką sił Joshua stwierdza, że na prośbę brata chronił córkę przed nim, z czasem jednak odkrył, że to Bartol był dla niej większym zagrożeniem. Stwierdza, że teraz to najemnik będzie musiał ją chronić. Wade obiecuje, że to zrobi i zdejmując tłumik strzela w powietrze, pewien, że ściągnie to prawdziwą policję. Następnie, ostrzeliwany, zaciąga Ellie do jednego z budynków, stwierdzając, że posiłki są w drodze. Zabarykadowawszy się na jednym z wyższych pięter zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #32 Deadpool vol. 3 #32 Deadpool vol. 3 #32 Deadpool vol. 3 #32 Deadpool vol. 3 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.