Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #1

Deadpool: Draculas Gauntlet #1

Deadpool: Draculas Gauntlet #1

"From America with Love... And No Backsies!"

Postacie
Zapowiedź

•  Widzieliście jak Deadpool ożenił się z królową Shiklah, teraz zobaczie jak wyglądało ich pierwsze spotkanie i romans!
•  Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
•  Kiedy Dracula zatrudnia Deadpoola do przetransportowania wartościowej przeszyłki, nie ma pojęcia w co się pakuje. Gościnnie Blade, M.O.D.O.K., Hydra Bob, Werewolf by Night, i jeszcze więcej postaci w szalonej podróży Deadpoola po całym świecie... i prosto do serca najemnika

Cytat

Deadpool: *Sniff* "This is blood. Oh, I see... 'the finest wine' is blood."
Dracula: *Sigh* "Yes, that's what I meant."
Deadpool: "I was gonna try and not be rude and pour this blood into a plant, but I don't see one anywhere."
Dracula: "Just... leave it."

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #1-2 – przyp. S_O]

Londyn. Deadpool udał się do Europy, by odpocząć po wydarzeniach z Korei i walce z Gormanem, zamiast tego jednak wmieszał się w latveriańskie zatargi. Teraz, na pokładzie helikoptera unoszącego się nad Tamizą, zostaje postrzelony przez agenta Doctor Dooma, który następnie przygotowuje się do egzekucji dziewczyny za jej wykroczenia przeciw Latverii. Deadpool uważa za zniewagę fakt, że jego przeciwnik myślał, że powali go kilkoma kulami. Jego serce usuwa pocisk, który, pod ciśnieniem, wyskakuje z cała Wade'a i trafia prosto w przycisk uruchamiający plecak odrzutowy łotra, który zostaje pocięty na kawałki przez śmigła pojazdu. Wade tymczasem przypomina sobie, że zostawił swój miecz w głowie pilota, a po chwili helikopter wpada do rzeki. Wade ratuje dziewczynę i stosuje metodę usta-usta, przywracając jej przytomność. Ta, wdzięczna za ocalenie, zdejmuje mu maskę, gdy jednak widzi, co się pod nią znajduje, zaczyna uciekać.

Jakiś czas później śpiący na ławce w parku Wade budzi się z czyjąś ręką w kieszeni. Chwyta ją i powala jej właściciela, który okazuje się być wampirem. Zaczyna on uciekać, Deadpool rusza jednak za nim, ku zdenerwowaniu krwiopijcy, który stwierdza, że jego pan nie będzie zadowolony. Walka szybko przenosi się na ulice, gdzie wampir wykorzystuje nadjeżdżający autobus, by zniknąć. Pewien, że jego przeciwnik stał się niewidzialny, Wade zaczyna ciąć powietrze, nie zdając sobie sprawy z tego, że wampir znajduje się na dachu autobusu. Po krótkiej przejażdżce krwiopijca dociera do rezydencji, gdzie informuje, że zadanie zostało wykonane i że nikt go nie śledził, atakuje go jednak Wade, który przebija jego serce parasolem. Wtedy z cieni wyłania się Dracula, oświadczając, że chciał wynająć Wilsona, dlatego kazał swemu słudze zostawić mu zaproszenie, które po chwili Wade odnajduje w swojej kieszeni. Król wampirów tymczasem spogląda mu prosto w oczy i wykorzystując swoje wampirze zdolności manipulacji każe mu się zastrzelić, Wade wyciąga więc swoją broń i przykłada ją sobie do skroni. Vlad lamentuje stratę czasu i środków, wtedy jednak zauważa, że Deadpool nie pociągnął za spust. Ten wyjaśnia więc, że myślał, że odkrywają scenę z "Łowcy jeleni" i że nie da się zawładnąć jego umysłem. Słysząc to, Dracula uznaje go za idealnego kandydata i ujawnia, że w niedługim czasie weźmie ślub, który zjednoczy świat potworów. Kłopot w tym, że frakcje po obu stronach nie chcą do tego doprowadzić, potrzebuje więc pomocy kogoś z zewnątrz w sprowadzeniu swej branki.

Jakiś czas później, na pustyni Półwyspu Arabskiego. Deadpool dociera do wskazanego grobowca, gdzie odnajduje grupę potworów gotowych zniszczyć trumnę, w której znajduje się panna młoda. Wade strzela do nich, okazuje się jednak, że ma do czynienia z teleporterami. Wskakuje więc na trumnę i zaczyna machać swymi mieczami na wszystkie strony, a jego przeciwnicy, zjawiając się za nim, sami się na nie nadziewają. Jeden z nich dopada do bomby i aktywuje ją – z zaledwie sekundą na liczniku. Gdy następuje wybuch, Deadpool decyduje się wrzucić trumnę do ujawnionego przez eksplozję podziemnego strumienia, po jakimś czasie wydostając się na powierzchnię.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #1 Deadpool: Draculas Gauntlet #1 Deadpool: Draculas Gauntlet #1 Deadpool: Draculas Gauntlet #1 Deadpool: Draculas Gauntlet #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.