Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 3 » Storm vol. 3 #1

Storm vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

Złodziejka. Bogini. Dyrektorka. Królowa. Storm. Jej dążenie do lepszego świata nigdy nie ogranicząło się do jej własnego gatunku. Storm zwiedzi cały świat, mierząc się z ludzmi i mutantami, bogami i potworami i wszystkim pomiędzy. Obali tyranów powstrzyma tsunami, wszystko po to, aby jej marzenie zostało zrealizowane. To Storm, bohaterka jak żadna inna... a niebo zadrży na widok swojego immiennika.

Streszczenie

Storm unosi się nad wybrzeżem Santo Marco, w którego kierunku zmierza gigantyczna fala tsunami. Mutantka jednak wytwarza kilka trąb powietrznych, które wypierają wodę, ratując wioskę. Gdy wszystko ucicha, jedna z młodych mieszkanek dopada do Ororo i tuli się do niej, wtedy jednak na miejscu zjawia się dywizja miejscowego wojska, przypominając, że wstęp do kraju jest zakazany mutantom. Przez interkom Beast próbuje uspokoić przyjaciółkę, przypominając, że nie chcą wywoływać incydentu i że pracują nad obaleniem ustawy. Gdy Storm się uspokaja, wojskowy zapewnia ją, że ludzie z Santo Marco zajmą się swoimi rodakami.

Gdy Storm wraca do Instytutu Jean Grey, dowiaduje się, że jedna z uczennic, Marisol Guerra, zaczęła protestować i chce rozmawiać tylko z nią. Ororo zagląda więc do stołówki, zarośniętej najróżniejszą bagienną wegetacją, gdzie czeka Flourish – lub, jak przezwali ją inni uczniowie, Creep. Ororo zapewnia, że rozumie, że może ona potrzebować czasu, by przystosować się do życia w szkole, ta jednak stwierdza, zabrali ją od jej rodziny, by indoktrynować ich mutancią propagandę, a gdy dyrektorka odpiera, że próbują jedynie nauczyć ich korzystania z ich darów i nie zamierzają wysyłać ich do walki, dziewczyna wytyka jej, że nie tak było za jej czasów. Stwierdza, że musi wracać do swojej społeczności, gdzie jest potrzebna, zamiast stać się hipokrytką jak Storm. Wściekła, Ororo uderza piorunem w podłogę i każąc dziewczynie posprzątać stołówkę wychodzi i odlatuje w nieznane, samej nie wiedząc, dlaczego tak zareagowała. Kilka godzin później ląduje w Santo Marco, gdzie pomaga mieszkańcom posprzątać ich wioskę po tsunami, wtedy jednak na miejscu zjawia się oddział, każąc jej znikać. Gdy mutantka odpiera, że obiecali oni pomóc mieszkańcom, dowódca odpiera, że to właśnie robią i ogłasza, że miejsce to nie jest zdatne do zamieszkania i że Suncorp zapewniło im nowe miejsca zamieszkania, wtedy jednak jedna z mieszkanek zauważa, że pojazdy, których używają, nie należą do państwa i domyśla się, że to organizacja turystyczna próbuje położyć ręce na ich ziemi. Gdy czołg wjeżdża w jeden z budynków, Storm atakuje dowódcę, po czym, unikając kul, powala wiatrem pojazdy i żołnierzy.

Transmisję z Santo Marco ogląda, próbując zminimalizować chaos, Beast, opisująca wydarzenia reporterka ogłasza jednak, że ujawniły one nielegalne działania Suncorpu, którym prezydent państwa obiecał się przyjrzeć. Nagle przed oglądającą to Creep staje Ororo, która ją przeprasza. Jakiś czas później Marisol zostaje zabrana z powrotem do Meksyku, gdzie pada w ramiona rodziny. Storm stwierdza jednak, że być może dziewczyna jeszcze zmieni zdanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1 Storm vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.