Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #8

Amazing X-Men vol. 2 #8

Amazing X-Men vol. 2 #8

"World War Wendigo!" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine wyrusza odwiedzić Kanadę...
• Kiedy odkryje, że jego stary przyjaciel zaginął, jego wizyta zmieni się jatkę.
• Nowi scenarzyści Craig Kyle i Chris Yost!

Cytat

Storm: "Has he ever gonns to Canada without being nearly killed?!"
Iceman: "Yes?"
Storm: "The answer is NO! Why would you let him do that?!"

Streszczenie

Siedziba CC&A Meat w Ontario w Kanadzie, 52 godziny temu. Jeden z pracowników oskarża kolegę, że ten sypia z jego żoną, a gdy ten zaprzecza, rogacz ujawnia, że kobieta przyznała się do wszystkiego. Gdy nakryty pracownik próbuje uspokoić kolegę, ten zadaje mu cios, który posyła go w stronę jednej z kadzi. Uderzony upada tak niefortunnie, że skręca sobie kark na jednym z kantów, a widząc to, pracownik postanawia zatrzeć ślady i wrzuca jego ciało do mielarki przemysłowej.

Teraz. Do drzwi domu Heather Hudson puka Logan, a po ciepłym przywitaniu mutant zauważa, że coś jest nie tak z przyjaciółką. Ta wyjaśnia, że jej mąż został wysłany na misję od Departamentu H, nie odezwał się jednak od dwóch dni. Dodaje, że nie tak dawno się pokłócili i że to może być jeden z powodów. Wyciągając swój strój Wolverine zapewnia, że tak, czy inaczej, odnajdą Guardiana.

W Instytucie Jean Grey Nightcrawler wita przybyłego z powrotem Colossusa, który nie może uwierzyć, że przyjaciel znowu żyje – mimo że on sam, jak zauważa Kurt, nie tak dawno był nieboszczykiem. Storm tymczasem wypytuje wszystkich o to, czy widzieli Logana, w końcu wyciągając od nie potrafiącego kłamać Icemana, że ten udał się do Kanady.

Vindicator i Wolverine docierają do Forrest w Kanadzie, gdzie Guardian został wysłany w celu odnalezienia zaginionego krewnego jednego z wysoko postawionych oficjeli. Podążając tropem Jamesa, Logan mija ślady walki, w końcu docierając do jednego z budynków. Wszedłszy do środka, mutant każe przyjaciółce uciekać i wezwać, kogo tylko może.

W Instytucie Rachel Grey próbuje odnaleźć Wolverine'a za pomocą Celebro, gdy jednak w końcu trafia na jego ślad, stwierdza, że coś jest nie tak. Tymczasem w lasach wokół Forrest w Kanadzie Vindicator próbuje dodzwonić się do Pucka, któremu przez ostatnie miesiące zwierzała się na temat problemów z jej małżeństwem, odebranie telefonu odradza jednak Eugene'owi czekająca na niego w łóżku Talisman. Tymczasem do Heather dopada wataha Wendigo, wtedy jednak potwory atakuje Wolverine.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #8 Amazing X-Men vol. 2 #8 Amazing X-Men vol. 2 #8 Amazing X-Men vol. 2 #8 Amazing X-Men vol. 2 #8 Amazing X-Men vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.