Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #30

Deadpool vol. 3 #30

Deadpool vol. 3 #30

"The Brave and the Blonde"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool zdobył wypasiona pomoc do walki z wampirami!
• Tymczasem: sekrety z przeszłości Wadea, które poznała Preston poprowadza ją do niespodzianki!

Streszczenie

Na niedawnym polu bitwy między Avengers a Exterminatrix i Mindless Ones agent Preston informuje Adsita, że zobaczyła córkę Deadpoola i łączy się z archiwami stanu Illinois, pytając przy okazji, co widział partner – ten jednak nie chce o tym mówić. Po chwili kobieta postanawia wyruszyć do Chicago, ogłaszając, że rodzina Wade'a potrzebuje pomocy. Gdy odchodzi, Adsit stwierdza pod nosem, że nie ta rodzina, którą zobaczył.

Gdzie indziej na Manhattanie Deadpool prowadzi Dazzler ulicami miasta. Alison nie jest pewna, czy nie powinni uważać na paradoksy, Wade jednak się tym nie przejmuje – przynajmniej dopóki piosenkarka nie dowiaduje się przypadkiem, że Nick Fury jest teraz czarny. Zakłada jej więc na głowę torbę i zaciąga do Monster Metropolis, gdzie prowadzi ją do pomieszczenia z zamkniętą skrzynią, tłumacząc, że za każdym razem, gdy zdobędzie nową broń, lubi ją przetestować. Dodaje, że tym razem tą bronią jest ona i otwiera skrzynię, z której wyskakuje wampir – z powbijanymi w jego ciało kołkami i opleciony łańcuchami i wieńcami czosnku, ale nadal żywy. Rzuca się na Alison, ta jednak uderza go wiązką świetlnej energii zabijając go. Widząc to, Shiklah gratuluje mężowi pomysłu i wręcza mu adresy wampirzych gniazd, prosząc, by się nimi zajął, podczas, gdy ona zapewni mu na to czas, uczestnicząc w negocjacjach. Po chwili siada ona do stołu naprzeciwko Reginalda, który oświadcza, że dotychczas miała ona szczęście, dodaje jednak, że koniec końców Dracula zawsze wygrywa. Sukkub stwierdza, że jeśli wampir zgodzi się zostawić ją i jej męża w spokoju, będą mogli koegzystować, wysłannik oświadcza jednak, że jego pan żąda całego swego królestwa. Dodaje, że ich wojownicy zostali ulepszeni i są znacznie potężniejsi niż dotychczas, Shiklah jednak doskonale o tym wie. Nagle do Reginalda podchodzi jeden z wampirów, informując o znacznych stratach, ten więc pędzi na zewnątrz, ogłaszając zawieszenie rozmów.

W Chicago Preston odkrywa, że archiwa są już zamknięte, zauważywszy jednak, że w środku nikogo nie ma, włamuje się do środka. Stwierdzając, że w przeszłości nigdy by tego nie zrobiła, odnajduje akta Utlera i zaczyna je przeglądać.

W jednym z domów w Nowym Jorku wampiry pożywiają się na mieszkańcach, gdy nagle przez sufit przebija się disco-kula. W następnej chwili drzwi zostają wybite przez Dazzler i Deadpoola, którzy w kilka chwil zabijają krwiopijców. Wade oblewa więźniów wodą święconą, by upewnić się, że nie zostali oni przemienieni, a Alison pyta, czy może już wrócić do przeszłości. Wilson pokazuje jej jednak długą listę wampirzych gniazd. Po chwili znajdują się już na stacji metra, atakując kolejną grupę wampirów. Wade stwierdza, że nic nie może zepsuć mu humoru.

Tymczasem, w mieście Winnetka w stanie Illinois. Preston puka do drzwi domu Joshua Utlera, nikogo jednak nie zastaje. Nagle jednak słyszy skrzypienie – jak się okazuje znajdującej się w ogródku huśtawki. Zauważa kogoś w malutkim dziecinnym "domku" i wyjaśnia, że jest agentką S.H.I.E.L.D.. Wychodząca z domku dziewczynka przedstawia się więc jako Eleanor – ale wszyscy mówią na nią Ellie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30 Deadpool vol. 3 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.