Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #4

Original Sin #4

Original Sin #4

"Secret Warriors"

Postacie
Zapowiedź

• NIKOMU NIE UFAJ. NAWET SOBIE.
• Jeden z bohaterów schodzi na złą drogę. Inny traci swą głowę.
• Dr Strange i Punisher łączą siły.
• A wszystkie ślady prowadzą do jedynego podejrzanego.
• Ale on... jak to jest  w ogóle możliwe?

Cytat

Doctor Strange: "What did you find that led you here?"
Black Panther: "Same thing I'm guessing you found. Lies. Lies and lots of bodies."

Streszczenie

Gdzieś w innym wymiarze. Celując do Doctora Strange'a Punisher stwierdza, że nie wie on, o czym mówi i uważa, że po prostu nie podoba mu się, że ktoś wykonywał jego pracę – zabijanie magicznych potworów – lepiej od niego. Stephen zauważa jednak, że osoba, którą tropią, działała w ukryciu od dłuższego czasu, ktoś jednak wiedział dokładnie, gdzie ich wysłać. Stwierdza, że nie powiedziano im całej prawdy. Bucky tymczasem teleportuje się na Księżyc, który jest jedynie jednym z przystanków do jego ostatecznego celu. Na Ziemi podziemny pojazd Black Panthera zbliża się do powierzchni, podczas gdy Emma i Ant-Man odbierają wiadomość od Avengers o schwytaniu jednego z podejrzanych o zabójstwo Watchera. Pojazd tymczasem przebija się na powierzchnię, po czym kontynuuje podróż – prosto na orbitę. Frost próbuje sprawdzić w umyśle T'Challi, co takiego odkrył, uniemożliwiają jej to jednak postawione blokady. Panther stwierdza więc, że nie wie więcej od nich – i to właśnie go martwi.

Avengers Tower. Wolverine i Hulk odnajdują ciało Fury'ego, a Logan wyczuwa zapach Bucky'ego. Nagle na miejsce teleportują się Strange i Punisher. Mag więzi mutanta, a Frank strzela do Zielonego, po czym detonuje ładunki, które się do niego przytwierdziły – wyrzucając go z budynku. Strange stwierdza, że ciało nie jest im potrzebne, wyczuwa jednak coś znacznie ciekawszego. Po chwili obaj zjawiają się w celi Orba, który stwierdza, że choć nie widzieli go tak naprawdę, pracują dla Niewidocznego. On go jednak widział – i to, co zrobił. Dodaje, że nadal słyszy oko Watchera i że jeśli wystarczająco się skupi, powinien być w stanie ich do niego doprowadzić.

Na orbicie pojazd Black Panthera kieruje się w stronę nowych koordynatów, zdobytych po namierzeniu źródła wiadomości, którą T'Challa otrzymał niedługo po śmierci Watchera – jak się okazuje, jest to satelita, który nie znajduje się w żadnej bazie danych. Gdy docierają do środka i zaczynają przemierzać korytarze, nagle trafiają na celującego w nich Punishera, który, wraz ze Strangem, domaga się odpowiedzi. Panther stwierdza więc, że przybyli w tym samym celu – wszyscy bowiem byli okłamywani. Stephen przyznaje, że nie wie nawet, gdzie jest, został bowiem sprowadzony na miejsce przez Orba, który słyszy "krzyki" oka. Po chwili ujawnia się przed nimi Winter Soldier, nadal trzymający oko i głowę Fury'ego. Nim jednak zdąży cokolwiek wyjaśnić, przed satelitą dokuje kolejny statek, a po chwili do środka wpada Gamora, która z miejsca atakuje Bucky'ego. Podążający za nią Moon Knight wyjaśnia, że Barnes zniszczył ich statek, przez co musieli zostać podrzuceni przez znajomego kosmitki – Rocket Raccoona. Winter Soldier próbuje tymczasem przekonać Gamorę, że chciał ją chronić, ta jednak nie daje mu wiary. Barnes zasłania się przed cięciem głową Fury'ego, a gdy miecz kosmitki się w niego wbija, ujawnia to, że była to jedynie LMD. Bucky wyjaśnia, że wykorzystał znajdujący się w niej chip do znalezienia tego miejsca, nie wie jednak wiele więcej. Gdy Orb zaczyna słabnąć, Emma wytyka Pantherowi, że według niego pracowali dla Fury'ego, ten jednak stwierdza, że zostali okłamani – nie poszukiwali sekretów, to oni sami byli sekretem. Mutantka nie ma jednak pojęcia, co to znaczy i chce wiedzieć, czy pracowali dla Fury'ego. Nagle otwierają się jedne z drzwi. Stanąwszy w nich, znacznie postarzały i otoczony przez własne LMD, Nick Fury oświadcza, że nadal dla niego pracują.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4 Original Sin #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.