Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #27

Iron Man vol. 5 #27

Iron Man vol. 5 #27

"Rings of the Mandarin" - chapter 5

Postacie
Zapowiedź

• "RINGS OF THE MANDARIN" zmierza ku końcowi!
• MANDARINS szaleją. Na kogo może wtedy liczyć TONY STARK?
• Poznaj PRAWDĘ dotyczącą Mandarins.
• Czy pomocnikom Tony'ego uda się pokonać Władców Pierścieni?

Streszczenie

Podczas swojej randki w Muzeum Historii Nienaturalnej Marc Kumar pyta Pepper, co planuje Stark, ta odpiera więc, że po powrocie ze Svartalfheimu zaczął nad czymś pracować razem z Arno, nie zna jednak szczegółów. Mężczyzna przyznaje, że nie ma pojęcia, jak jego narzeczona wytrzymuje z szefem.

Tony i Arno tłumaczą ich rozmówcy, czemu potrzebują pomocy. Ujawniają, że wiedzą, że Mandarini ukrywają się pod ziemią, nie są jednak w stanie ich zlokalizować. Dodają, że przywódcą całej operacji jest Mole Man, za którego pomocą pozostali zaczęli budować bronie masowego rażenia napędzane energią pierścieni i że pierwsza już została wycelowana w Nowy Jork – choć została powstrzymana przez Fantastyczną Czwórkę. Dodają, że głównym celem, na prośbę Exile'a, był Nowy Attilan. Co więcej, podejrzewają, że Colin Sixty wykorzystuje podziemne królestwo Mole Mana do  produkcji i dystrybucji kopii swego pierścienia, a Endotherm wykorzystał swój do napędzania zbroi i atakowania fabryk Starka. Słuchająca tego Abigail Burns ma pewne wątpliwości, stwierdzając, że Mandarini mają swoje racje, gdy jednak słyszy, że jednym z nich jest Alec Eiffel, francuski faszysta, zgadza się dołączyć do ataku.

W podziemnej wieży ma miejsce spotkanie Mandarinów, podczas której Colin Sixty ma za złe Mole Manowi, że zaatakował Nowy Jork, w którym najwięcej by zarobił na sprzedaży supermocy, Elder stwierdza więc, że był to jedynie test możliwości transportu, a sama bomba nie była nawet uzbrojona. To irytuje Exile'a, Inhumanin zostaje jednak zignorowany przez władcę podziemi. Rodzącą się kłótnię przerywa Liar, który stwierdza, że nie powinni popadać w typowe dla łotrów walki wewnętrzne, a spytany o własne motywacje stwierdza, że po prostu chce, by Iron Man w końcu wszystko zrozumiał. Pyta o następny cel, Mole Man proponuje więc, by zaatakować Troję. Wtedy jednak słyszą, za pośrednictwem swych pierścieni, głos Starka, który im to odradza. Po chwili przez sklepienie przebija się Red Peril w nowej zbroi i powala Endotherma.

Jakiś czas temu. Tony i Arno wyjaśniają, że gdy położyli ręce na pierścieniach, byli w stanie je przestudiować i, dzięki połączeniu własnej wiedzy, kosmicznej technologii 451 i magii Shevaun udało im się skonstruować nad-pierścień, dzięki któremu będą mogli zhakować pozostałe. Potrzebują jednak kogoś, kto był już częścią ich "systemu", i to tu do akcji wkracza Abigail.

Teraz, podziemia. Na miejscu zjawia się Iron Man i jego Gwardia Trojańska, a za nim zjawia się wieża z Troi, która, z Arno w centrum, transformuje się w gigantycznego Iron Metropolitana, który atakuje wieżę Mole Mana. Elder wzywa pozostałych Mandarinów do walki, niektórzy z nich próbują się jednak wyteleportować. Okazuje się jednak, że nie są w stanie tego zrobić, a to ze względu na magiczny krąg rozrysowany wokół wieży przez Shevaun korzystającą z wiedzy zdobytej podczas potyczki Iron Mana z Malekithem. Sam Tony jednak odnajduje Liara żądającego wypuszczenia na wolność – inaczej zabije schwytaną Pepper. Wytyka Starkowi, że nie zauważył wskazówek – jak chęć kontroli umysłów i, przede wszystkim, fakt, że pierścień Liara znajduje się na palcu serdecznym, tak, jak ślubny. Zdejmując maskę, ujawnia się jako Marcus Kumar.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27 Iron Man vol. 5 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.