Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #20

New Avengers vol. 3 #20

New Avengers vol. 3 #20

"Blu'Dakorr"

Postacie
Zapowiedź

• Jak daleko jest skłonny posunąć się Doctor Strange by ochronić Ziemię przed Great Society? Zbyt daleko...

Cytat

Sun God: "Look at you... Powerful... Reckless and dangerous. The perfect embodiment of what seems to be the trait you 'heroes' share. You're all out of control... like some corrupted force of nature."
Hulk: "HULK NOT OUT OF CONTROL! HULK NOT NATURE! HULK IS THE STRONGEST ONE THERE IS!"
Sun God: "Maybe in your Universe, monster... But not in this one."

Streszczenie

Jakiś czas temu. Na Rynku Grzeszników Pani powstaje, pytając, ile swej duszy Doctor Strange chce poświęcić, a ten odpiera, że całą. Istota wręcza mu więc boskie moce, zaraz jednak je odbiera, a gdy zaskoczony mag stwierdza, że zawarli umowę, jej służki oświadczają, że umowa jest ważna tylko wtedy, gdy obie jej strony są w stanie zrealizować jej warunki – on zaś nie może sprzedać całej swej duszy, nie posiada jej bowiem wystarczająco wiele.

Teraz, Ziemia-4290001. Spytany przez Starka, Strange odpiera, że powaleni przez Sun Goda Hank i Reed są nieprzytomni, ale żyją. Zaraz jednak zostaje zaatakowany prze Norna, który odkrywa też miejsce, w którym ukryta jest bomba – na świecie Illuminati. Rider wysyła tam Doctor Spectrum, za którą w pościg rusza Black Bolt. Namor tymczasem przebija swym trójzębem Joviana, ten jednak oświadcza, że jedyne, co czuje, to współczucie do Sub-Marinera, po czym przekształca się w mackowatego potwora i atakuje go. Black Panther walczy z Riderem, szybko jednak okazuje się, że znajdują się w impasie – obaj są tak dobrze wyszkoleni, ze ten drugi nie ma szans wygrać. Nagle jednak wpadaj między nich Hulk i Sun God, który stwierdza, że Zielony jest kwintesencją herosów swego świata – brutalnych i nie potrafiących się kontrolować. Hulk zaczyna go okładać, ogłaszając, że jest najsilniejszy, Zoran blokuje jednak jego atak i powala go, zadając mu tym samym kłam. Obserwujący to wszystko Iron Man nie może jednak nic zrobić, Boundless rozbiera bowiem jego zbroję na części dzięki swojej super-szybkości, zauważając, że mimo swoich zabawek nie potrafi on reagować z prędkością światła i sugeruje, że następnym razem powinien ulepszyć samego siebie. Norn tymczasem, stojąc nad Strangem, stwierdza, że choć dokonują moralnie dwuznacznych wyborów, nie mogą uciekać się do tego, co jest nie do pomyślenia – nie powinni nawet o tym mówić. Zamiast tego zamierza więc wypowiedzieć coś innego i wyciągnąwszy hełm Black Priests pyta, czy mag zna ich Słowa. Stephen pyta więc, czy zna on jego własne i zaczyna inkantację.

Jakiś czas temu, Sanctum Sanctorum. Strange stwierdza, że jest przeklęty i zagubiony, i nie ma czasu ani środków, by odkupić swe grzechy. Wong stwierdza jednak, że nadal widzi w nim dobro. Gdy odchodzi, Stephen postanawia poświęcić tę resztkę dobra, by spojrzeć w otchłań i pozwolić temu, co tam istnieje, na życie poprzez niego.

Teraz. Wzmocniony czarem z Księgi Krwi, Stephen powala Norna, widząc, że nie jest on magiem, wykorzystuje jedynie zebrane artefakty, bez których jest bezsilny. Rozbrajając go, postanawia pokazać mu, jakiego poświęcenia wymaga prawdziwa magia. W następnej chwili członków Great Society chwytają gigantyczne macki wystrzeliwujące ze świata Illuminati i kontrolowane przez Doctora, który poświęcił to, co miał, by uratować swą Ziemię i zniszczyć tę należącą do nich.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20 New Avengers vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.