Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #6

New Warriors vol. 5 #6

Postacie
Zapowiedź

• New Warriors ogłaszają swój powrót światu, ale nikt zbytnio się tym nie cieszy.
• Avengers kontra New Warriors!
• Kto jest siłą stojącą za High Evolutionary?

Streszczenie

Góra Wundagore. Upuszczony przez Fairę pergamin opada na podłogę, po chwili jednak manifestuje się z niego pewna postać.

Avengers Tower. Captain America i Iron Man dyskutują na temat niespodziewanych odczytów energii z Góry Wundagore, zastanawiając się, co się wydarzyło i czemu nikt z nich nie zareagował. Nagle system ostrzega o kolejnym zagrożeniu, a po chwili w zatoce pojawia się Góra Wundagore. W jej środku New Warriors są przerażeni sytuacją, Faira zauważa jednak, że woda się nie poruszyła – a po chwili pozostali obserwują przepływający bez problemu przez górę okręt. Gdy Jake próbuje wyjaśnić, że znajdują się w dwóch miejscach – ale też w żadnym – jednocześnie, na miejscu zjawiają się niezadowoleni całą sytuacją Iron Man i Thor.

Jakiś czas później. Podczas, gdy media informują mieszkańców, że góra nie zdaje się być zagrożeniem, w tunelach metra grupa Nowych Inhuman odnajduje ślady Marka. Tymczasem w Avengers Tower Steve i Tony pytają Vance'a i Robbiego, o czym myśleli, sprowadzając górę do miasta. Gdy Justice stwierdza, że jego drużyna ma wszystko pod kontrolą, Stark informuje Rogersa o pozostałych, znajdujących się pod okiem Thora. Tam Mark i Selah, mieszkańcy Nowego Jorku, próbują przekonać go do wypuszczenia ich, przed Fairą – i tylko przed nią – pojawia się Dwarf, który rzuca na nią urok, przez który widzi ona w Thorze demona – i natychmiast go atakuje.

W Avengers Tower Stark stwierdza, że New Warriors, jako marka, jest bezpowrotnie zniszczona, a Steve zgadza się, że nie mogą ignorować wydarzeń ze Stamford i proponuje, by ich drużyna stała się pod-składem Avengers. Gdy Speedball przygotowuje się do ataku, Justice stwierdza, że herosi im nie ufają i ujawnia, że jego drużyna, mimo "zniszczonej marki", dopiero co pokonała High Evolutionary'ego i powstrzymała go przed zabiciem milionów. Dodaje, że był jedynym Avengerem, który znajdował się na miejscu, po czym rzuca Captainowi swoją kartę identyfikacyjną, oświadczając, że od teraz jest jedynie Warriorem, i będzie walczył o porządek tak, jak wszyscy inni członkowie drużyny, w tym i ci, którzy poświęcili w tym celu swe życia. Nagle zauważają pioruny bijące w Górę Wundagore.

Tam Thor walczy z New Warriors, Scarlet Spider wysyła więc Aracely, by zajęła się Water Snake. Ta wyczuwa, że coś znajduje się w jej umyśle, a gdy próbuje ją utrzymać, wysyła te wizje też wszystkim wokół, ujawniając im obecność Dwarfa. Widząc, że jest w niebezpieczeństwie, demon próbuje opętać Thora, wtedy jednak Hummingbird – a raczej Huitzilopochtli, który ją opętał – spopiela go, po czym dziewczyna wraca do siebie. Gdy chwilę później Iron Man, Justice i Speedball zjawiają się na miejscu, odnajdują wszystkich świętujących zwycięstwo.

Jakiś czas później. Mark, wraz z Justicem i Sun Girl, udaje się do swojego mieszkania, obawiając się reakcji rodziny, która nie widziała go od tygodni. Gdy jednak zjawia się na miejscu, odkrywa przerażoną babcię i rodzeństwo – i trójkę czekających na niego Nowych Inhuman, którzy następnie wysadzają pokój.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #6 New Warriors vol. 5 #6 New Warriors vol. 5 #6 New Warriors vol. 5 #6 New Warriors vol. 5 #6 New Warriors vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.