Avalon » Serie komiksowe » Winter Soldier: The Bitter March » Winter Soldier: The Bitter March #5

Winter Soldier: The Bitter March #5

Postacie
Zapowiedź

• Winter Solder nie żyje -- niech żyje Bucky!
• Decyzja, która na zawsze zmieni Ran Shena!
• Bądź świadkiem narodizn człowieka, który pewnego dnia zniszczy Kapitana Amerykę! Poznaj Iron Nail!

Streszczenie

Rok 1966. Nick Fury wspina się po nrosvekistańskich górach, a kontaktujący się z nim Dum Dum informuje, że dowództwo zamierza wysłać za Shenem więcej agentów – podobnie, jak Sowieci.

Tymczasem. Ran próbuje przekonać Jamesa do powrotu do Stanów, gdzie mógłby ujawnić sekrety Związku Radzieckiego. Ten jednak stwierdza, że najpierw musi zająć się ludźmi, którzy zmienili go w Winter Soldiera. Gdy zawraca, by zasypać ich ślady, Ran wchodzi do chatki, w której ukrywają się wraz z Milą. Ta stwierdza, że to, co pokazał jej Drain, było prawdą – ktokolwiek położy ręce na jej Formule Alchemicznej, wykorzysta ją we własnych celach. Prosi, by agent nie zabierał jej do Ameryki, ten zapewnia więc, że znajdą inne rozwiązanie.

Tymczasem w okolicy uciekinierów poszukuje oddział Sowietów, trafiają jednak w pułapkę zastawioną przez Barnesa. Powaliwszy ich, informuje on o wszystkim Rana i Milę, którzy opuszczają chatkę. Gdy niedługo później kolejny oddział do niej zagląda, uruchamiają bombę-pułapkę. Ran, James i Mila zostają jednak odnalezieni niedługo później, współpracując jednak, agentom udaje się pokonać kolejny oddział. Barnes stwierdza, że gdyby Rosjanie przybyli przez przełęcz, wpadliby w przygotowaną pułapkę, a to oznacza, że przylecieli helikopterem. Wiedząc, że istnieje tylko jedno miejsce, gdzie byliby w stanie wylądować, Winter Soldier proponuje, że będzie udawał, że nadal znajduje się po ich stronie i zabierze Milę na pokład, po czym zdobędzie kontrolę nad śmigłowcem – podczas gdy Ran będzie przynętą dla oddziałów naziemnych. Ten zgadza się i podaje miejsce kontaktu – bar w Kairze – po czym wszyscy rozdzielają się. Wkrótce później kolejny radziecki oddział podąża za śladami krwi, odnajduje jednak jedynie odrąbane ramię kompana, które podłączone jest do granatu. Po eksplozji Ran wpada między pozostałych Sowietów, strzelając do nich, w końcu jednak jeden z nich wbija mu nóż w plecy, przebijając płuco. Słysząc odgłos startującego helikoptera Ran jest gotowy na śmierć wiedząc, że Mila jest wolna, wtedy jednak na miejscu zjawia się Fury, powalając radzieckich agentów. Widząc odlatujący śmigłowiec, celuje do niego i sądząc, że Mila wpadła w ręce Rosjan zestrzeliwuje go, nim Ran zdąży go powstrzymać.

Jakiś czas później. Po rekonwalescencji agent Shen zostaje poinformowany, że we wraku śmigłowca odnaleziono tylko jedno ciało, należące do Mili Hitzig. Jego przełożony stwierdza też, że mają dla niego nową misję – infiltrację partii Mao Zedonga. Pyta, czy agent potrafiłby grać komunistę nienawidzącego Stany Zjednoczone.

Tymczasem w Red Room radzieccy naukowcy pracują nad Winter Soldierem. Wziąwszy nauczkę z ostatnich wydarzeń postanawiają lepiej izolować jego cybernetyczne ramię, ograniczając wpływ ataków elektrycznych, i znaleźć sposób na przeciwdziałanie manipulacjom psychicznym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Winter Soldier: The Bitter March #5 Winter Soldier: The Bitter March #5 Winter Soldier: The Bitter March #5 Winter Soldier: The Bitter March #5 Winter Soldier: The Bitter March #5 Winter Soldier: The Bitter March #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.