Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #21

Uncanny Avengers #21

Uncanny Avengers #21

"Avenge the Earth" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• To właśnie to! Zakończenie dwóch epickich lat, po których nic nie będzie już takie samo!
• Ostateczna walka nie będzie z żadnym przeciwnikiem -- będzie z samym sobą.
• W najczarniejszą godzinę Avengers zjednoczą się, a przeznaczenie siedmiu przyszłości zostanie odkryte!

Streszczenie

Teraźniejszość, Arka Apocalype Twins. Omawiających w łóżku swój plan Wonder Mana i Scarlet Witch odnajdują Rogue, Sunfire i Wolverine, którzy ujawniają, że Bliźnięta wiedzą, że Wanda chce ich zdradzić, i że zaplanowali to wszystko, by zwrócić ich przeciw sobie. Rogue przyznaje, że nadal winiła Wandę za Decymację mutantów i śmierć Xaviera, i że o mało nie pozwoliła, by ta złość popchnęła ją do zabicia kobiety. Przeprasza ją i tuli.

Na dachu Avengers Tower zebrani bohaterowie przygotowują się do wyruszenia przeciw wiszącemu nad Ziemią Exitarowi podczas gdy super-geniusze będą pracować nad polem siłowym, właśnie zjawiający się Captain America, Rogue, Scarlet Witch i Wonder Man ujawniają jednak, że na nic to się nie zda. Steve oświadcza, że mają tylko jedną szansę na ocalenie świata – Mściciele muszą przekazać swoja moce Rogue. Simon pyta, czy Wanda w pełni ufa mutantom, po czym, ucałowawszy ją, jako pierwszy przekazuje Annie Marie  moce, dając się kompletnie wchłonąć.

Na pokładzie Arki Daken informuje Bliźnięta o zniknięciu Wandy i Simona, ci więc domyślają się, że to Kang wykonuje swój ruch. Kontaktują się z pilnującym tamy tachionowej Grim Reaperem, ten więc zapewnia, że jeśli zgodnie z wizami Eimin zostaje wysłana to Wasp, nie mają się czego obawiać – Janet bowiem w życiu go nie zabija. Na miejscu jednak zjawiają się Havok, Sunfire i Wolverine.

Z pomocą Doctora Strange Rogue i Wanda przenoszą się do Instytutu Jean Grey, Gdy jednak Scarlet Witch próbuje wytłumaczyć, o co chodzi, Rogue zapewnia, że nie jest to potrzebne – X-Men są jej rodziną i w pełni jej ufają. Oświadcza, że potrzebuje ich mocy.

Gdy na pokładzie Arki Bliźnięta wysyłają Dakena do tamy, po czym odkrywają, że Jarnbjorn zniknął. Tymczasem Rogue, ledwo wytrzymująca natłok osobowości w swym umyśle, dolatuje do stopy Exitara i zaczyna odpychać go od Ziemi, w końcu zieleniejąc ze złości i pozwalając na przemianę w Hulka. Tymczasem do drugiej stopy podlatuje przekonany przez Wasp do pomocy Sentry, samozwańczy protektor ludzkości, i również zaczyna walczyć z naporem Celestianina. Tymczasem Thor zjawia się na wysokości oczu Exitara i świadom, że próby komunikacji niczego nie dadzą, rąbie Jarnbjornem, tnąc ranę w jego karku. Tymczasem Havok i Sunfire niszczą tamę, co pozwala Kangowi na zjawienie się przed Thorem i napawanie się swą wygraną. W następnej chwili Deathlok-Abomination rzuca się na Odinsona i razem z nim wpada w Słońce, a Kang zaczyna absorbować moce Celestianina. Tymczasem przed Avengers staje reszta Chronos Corps.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21 Uncanny Avengers #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.