Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #28

Iron Man vol. 5 #28

Iron Man vol. 5 #28

"Rings of the Mandarin" - chapter 6

Postacie
Zapowiedź

• MANDARINS szaleją. Na kogo może wtedy liczyć TONY STARK?
• Poznaj PRAWDĘ dotyczącą Mandarins.
• Czy pomocnikom Tony'ego uda się pokonać Władców Pierścieni?

Cytat

Rigellianin: "I was created. You were created. Then we do what we can. We all make the best of where we find ourselves. And you actually helped people. Your creators and programmers would be proud."

Streszczenie

W czasie swego "spotkania" pierścienie dochodzą do wniosku, że nie tak wyglądał ich plan i pytają Liara, jaki ma pomysł, ten więc przypomina, że od początku był przeciwko połączeniu sił i że zamierza dbać tylko o siebie. Podczas, gdy Iron Patriot powala Colina Sixty, Marc Kumar wyjaśnia, że nie chodzi o to, co Stark zrobił mu, lecz o Pepper. Od kiedy ją poznał, kobieta opowiadała mu o tym, co musiała przeżyć, pracując dla Tony'ego, a trafiwszy na pierścień mężczyzna uznał to za sposób, by pokazać geniuszowi, jakie to uczucie. Sprawy jednak wymknęły się spod kontroli, teraz więc znaleźli się w tej sytuacji. Zapewnia, że jeśli Stark nie puści go wolno, zabije on narzeczoną, każda dola jest bowiem lepsza od dalszej pracy dla milionera, ten jednak domyśla się prawdy i uderza w Liara repulsorami, które przenikają przez iluzoryczną Pepper i powalają Kumara. Abigail tymczasem sprowadza do parteru Eiffela, a Iron Metropolitan niszczy projekcje energetyczne Exile'a, których resztki spadają na Inhumanina. Widząc to wszystko, Mole Man porzuca swój pierścień i dokonuje odwrotu, a błyskotka zostaje schwytana przez Tony'ego, który postanawia skontaktować się ze S.W.O.R.D..

Następnego dnia Tony i Arno spotykają się z przedstawicielami Rigellian, którzy przybyli po 451. Potwierdzają oni podejrzenia Starków – ciało Recordera zaczęło wysyłać stare makluańskie oprogramowanie, które zaktualizowało pierścienie i nadało im pewną sztuczną inteligencję. Ich zadaniem było wzniesienie społeczności planety, na której się znaleźli, na odpowiedni poziom – wielu bowiem kosmicznych "politologów", patrząc na przykłady imperiów Kree, Shi'ar czy Skrullów uważa, że monarchia jest najbardziej dojrzałym systemem politycznym, a demokracja czy komunizm są zbyt problematyczne. Do tego pewną rolę odegrały utrzymujące się negatywne uczucia wobec Starka, należące do poprzednich właścicieli pierścieni. Rigellianin zauważa, że nie wszystkie wynalazki działają tak, jak powinny, czego najlepszym przykładem jest 451, którego sam zaprogramował. Odlatując z ciałem robota przeprasza za wszystko, co Recorder uczynił.

W Londynie Abigail Burns otwiera pakunek od Arno, w którym znajduje się pierścień Incenerator. Założywszy go na ucho, kobieta wyrusza ratować świat.

W strzeżonym szpitalu S.H.I.E.L.D. Pepper odwiedza Marca. Ten stwierdza, że Tony traktował ją jak śmiecia, ta więc przyznaje, że czasem tak było – ale nie zawsze. Oddając mu pierścień zaręczynowy przypomina, że zapewniała go, że nie musi jej ratować.

Svartalfheim. Grupka młodych Mrocznych Elfów dokucza starcowi, uciekają jednak przerażone, gdy ten straszy ich Iron Manem. Malekith stwierdza, że przynajmniej zyskali na całej tej sytuacji nową straszną historię, dodając, że nie powinien był mieszać magii z technologią i trzymać się klasyków. Następnie schodzi do podziemi, gdzie trzyma wykradzione przez Terranę "dziecko" wiedźmy z katakumb – małego Wielkiego Czarnego Nieskończonego.

W swej rezydencji Tony zapewnia Arno, że Pepper poradzi sobie z tą sytuacją. Co do nich – też nie mają się czego obawiać. Z dwoma Starkami na planecie nie ma niczego, czego mogliby się bać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28 Iron Man vol. 5 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.