Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #6

Fantastic Four vol. 5 #6

Postacie
Zapowiedź

Każdy popełnił jeden...

Streszczenie

Gdy Fantastyczna Czwórka wraca do domu po procesie, Thing pyta, czy Reed i Sue go potrzebują, a gdy ci stwierdzają, że poradzą sobie sami, Ben ląduje Fantasticar i wychodzi, stwierdzając, że przyda mu się chwila czasu na osobności. Johnny przejmuje stery i zabiera pojazd z powrotem do Budynku Baxtera, gdzie czekają już Avengers. Captain America wyraża swoje kondolencje, a gdy Reed dziękuje im za pokaz solidaryzacji, Steve stwierdza, że nie o to mu chodziło. Iron Man wyjaśnia, że na mocy nowego rozporządzenia rządu Budynek został obłożony kwarantanną. Nie mogą pozwolić, by coś znowu się stamtąd wydostało – lub zniknęło. Cap zapewnia, że postarają się dowiedzieć, czemu decyzja ta została podjęta tak nagle, Sue pyta jednak, co z ich rzeczami – z ich przedmiotami osobistymi. Spider-Woman odpiera, że ktoś wyśle je na ich nowy adres, Invisible Woman nie chce jednak, by ktoś obcy grzebał w ich własności i we własności ich podopiecznych. Wybucha i atakuje Avengers, wciąż wściekła na utratę dzieci.

W Camp Hammond Alex Power prowadzi Torcha do reszty Future Foundation, zrozpaczonych po tym, co usłyszeli od jednego ze stacjonujących w obozie agentów. Jak się okazuje, dzieciaków doszły słuchy o tym, że Dragon Man ma zostać wyłączony i stwierdzają, że skoro jest on androidem, jest to jednoznaczne z zabójstwem. Po chwili konsternacji Jim zgadza się z nimi.

Dwa dni później. Do mieszkania Johnny'ego Storma puka Thing. Gdy przyjaciel otwiera drzwi, Ben od razu oświadcza, że wie, co on zrobił i zabrania nazywania się jego "przyjacielem". Gdy Johnny nie ma pojęcia, o co chodzi, Ben wściekły stwierdza, że mówi o kłamstwie, które on i Reed mu wcisnęli. Wyjaśnia, że gdy włóczył się po mieście po procesie, trafił w sam środek śledztwa w sprawie zabójstwa Uatu. Gdy wraz z innymi herosami odnalazł sprawców, jeden z nich doprowadził do eksplozji sekretów z oka Watchera, a on zobaczył wspomnienie – ale nie własne.

Dawno temu. Human Torch lata po Budynku Baxtera, w końcu docierając do laboratorium Reeda. Zauważywszy kapsułę przygotowaną dla Thinga, Johnny otwiera ją i wchodzi do środka. Gdy wychodzi, na miejscu zjawiają się Ben i Richards, który zapewnia, że to urządzenie w końcu zdoła przemienić go z powrotem w człowieka. W końcu udało mu się wyizolować radioaktywne cząsteczki, które odpowiadają za ich moce i odwrócić ich działanie. Ostrzega jednak, że mają tylko jedną szansę – inaczej dostosują się one do metody, którą wykorzystuje. Thing wchodzi do środka, a Mr. Fantastic uruchamia urządzenie. Po chwili Grimm zaczyna przekształcać się z powrotem w człowieka, nagle jednak przeszywa go paroksyzm bólu, a moment później jego ciało zaczyna transformować się jak szalone...

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6 Fantastic Four vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.