Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #20

Uncanny Avengers #20

Uncanny Avengers #20

"Avenge the Earth" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Zjednocz się lub zgiń. Avengers Unity Squad łączy siły, ale czy nie jest już za późno?
• Która z siedmiu przyszłości okaże się prawdziwą? Ostateczny cel Kanga zostaje ujawniony!
• Uncanny Avengers już wiedzą, że cokolwiek by się nie stało, nie ufaj Kangowi.

Streszczenie

W kryjówce Havoka, mimo protestów Cyclopsa, Magneto próbuje siłą wyciągnąć od Alexa szczegóły jego planu. Gdy pozostali mutanci walczą z Beastem i Chronos Corps, Scott w końcu ma dosyć i powala Magnusa promieniem optycznym. Pomaga bratu wstać i pyta, czy jest pewien, że jego plan się powiedzie, ten więc stwierdza, że Kangowi zależy na uratowaniu Ziemi bardziej, niż komukolwiek – nawet, jeśli robi to z egoistycznych pobudek. Dodaje jednak, że cała historia Planet X zostanie wymazana, nie zamierza więc niczego robić bez błogosławieństwa brata. Ten więc stwierdza, że zrobią to razem.

Tymczasem, na pokładzie Arki, Thor atakuje Eimin, zostaje jednak powstrzymany przez Kanga, który każe mu uwolnić uwięzionych mutantów. Sam ujawnia "córce", że doskonale zdawał sobie sprawę z planów Bliźniąt i że to on manipulował nimi dla własnych celów. Daken rzuca się na niego, zostaje jednak powalony przez uwolnionego Logana. Sunfire tymczasem atakuje Bansheego, który przyznaje, że był zbyt słaby, by zwalczyć kontrolę Apocalypse Twins, Wolverine przekonuje jednak Shiro, by pozostawił Seana w spokoju.

Przeciw walczącym z Chronus Corps ludźmi Magneto stają X-Men pod wodzą Cyclopsa, dając tym samym Havokowi szansę na wprowadzenie planu w życie. Wkrótce później, na dachu siedziby X-Council, Wolverine żąda, by Kang przeniósł ich do momentu przed śmiercią Rogue – w innym wypadku sam będzie sabotował misję. Zdobywcę atakuje też Wasp, żądając zwrotu córki, Kang przypomina więc, że jeśli sprowadzi ją z powrotem, zniknie ona wraz z całą historią Planet X i że najbezpieczniejsza jest poza czasem. Sunfire tymczasem stwierdza, że nie mogą ufać łotrowi i przygotowuje się do ataku, zostaje jednak znokautowany przez Wolverine'a. Thor tymczasem zwraca się do przyjaciół, przyznając, że cała ta sytuacja wynikła z jego pychy, jednak ostatecznie zawiedli, nie potrafili bowiem połączyć sił. Przypomina, że jeśli chcą zwyciężyć, muszą zapomnieć o podziałach i walczyć jak jedno. W następnej chwili Kang wydaje rozkaz, a tożsamości Avengers pobrane przez Magistratkę Braddock zostają przeniesione w czasie przez połączone technologie Kanga, Dooma i Stryfe'a. Gdy ciała herosów padają na ziemię, Chronos Corps spogląda na wymazywaną wokół siebie rzeczywistość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20 Uncanny Avengers #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.