Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #25

Iron Man vol. 5 #25

Iron Man vol. 5 #25

"Rings of the Mandarin" - chapter 3

Postacie
Zapowiedź

• Gdy MROCZNE ELFY wyrastają z opowieści o radosnych torturach i chcą przestraszyć siebie nawzajem, o czym opowiadają?
• "Noc IRON MANA"
• Oraz: MANDARINS mają już wystarczająco wiele. Czas się przywitać.

Streszczenie

W swoim laboratorium Shevaun próbuje przekonać Iron Mana do opuszczenia Svartalfheimu, ten jednak ją ignoruje i wzywa otaczających go Mrocznych Elfów do ataku. Jeden z nich krzyczy, że nie boją się oni jego żelaza i że zranią go bardziej, niż przeklęty metal będzie w stanie zranić ich, wtedy jednak Stark wystrzeliwuje w jego stronę harpun na żelaznej lince i przyciąga go do siebie. Nim jednak zdąży ciąć, przerażony Elf teleportuje się. Elfy próbują zaatakować całą grupą, wtedy jednak Tony rozsiewa wokół opiłki żelaza. Malekith wysyła do walki Snaggi, która skacze wokół Iron Mana, ten jednak namierza ją i powala promieniem energii. Elfka wystrzeliwuje więc piorun za pomocą swego pierścienia, pancerz Tony'ego jednak jest uziemiony i niewiele sobie z tego robi. Następnie Stark dopada do kobiety i chwyta ją, pozwalając, by żelazo paliło ją, dopóki nie odda ona pierścienia. Gdy tak się dzieje, Tony pozwala jej uciec, podnosząc pierścień stwierdza jednak, że Malekith nie będzie miał tyle szczęścia. Ten jednak wykorzystuje swój pierścień – Remaker – by zamienić zbroję Tony'ego w złoto, gdy jednak się tym chełpi, prawdziwy Mściciel zachodzi go od tyłu, ujawniając, że "zamienił" on jedynie hologram, a on sam był zakamuflowany. Chwyta Elfa, dopóki ten nie zgodzi się oddać pierścienia, a gdy ten się zgadza, Tony zwinnym ruchem go ściąga. Następnie stwierdza, że powinien zapłacić za wszystkich tych, których zabił lub okaleczył i przygotowuje się do cięcia, Malekith teleportuje się jednak. Iron Man kontaktuje się z Shevaun, każąc jej namierzyć teleportację, po czym udaje się we wskazaną stronę. Gdy dociera do fortecy Elfa, zauważa, że w jej sklepieniu pojawiła się wielka dziura – obok tej, którą sam wybił, uciekając.

Malekith tymczasem wpada do swej biblioteki, próbując znaleźć zaklęcie omijające żelazo, wtedy jednak na miejscu zjawia się Terrana. Król Svartalfheimu pyta, czy jej tajna misja zakończyła się sukcesem, a ta potwierdza, ma jednak dodatkowe wieści. Malekith jednak nie słucha, dopadając do niej i odbierając jej pierścień dezintegrujący, zamierzając wykorzystać te same sztuczki, co Stark, by go zabić. Okazuje się jednak, że ładunek pierścienia został dopiero co wyczerpany – a po chwili przed Malekithem staje armia Asgardu. Okazuje się jednak, że to tylko iluzja Liara, jednego z sześciu pozostałych Mandarinów, którzy przybyli, by pokonać Elfa – Aleca Eiffela, Colina Andersona Sixty, Endotherma, Exile'a i Mole Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25 Iron Man vol. 5 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.