Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #26

Iron Man vol. 5 #26

Iron Man vol. 5 #26

"Rings of the Mandarin" - chapter 4

Postacie
Zapowiedź

• Co wróci ze ŚWIATA MROCZNYCH ELFÓW?
• TONY i ARNO radzą sobie bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nie ma powodu, by coś im się stało.
• IRON MAN wygrywa, ale czy MALEKITH dostanie nagrodę pocieszenia?

Streszczenie

Iron Man przebija się przez resztki sił Malekitha, z których większość została już powalona przez tajemniczych agresorów. Sam Malekith stoi tymczasem nad ciałami pokonanych Mandarinów, zauważając na swoich palcach utracone już pierścienie domyśla się jednak, że to kolejna iluzja, a on sam jest tłuczony na kwaśne jabłko. Teleportuje się i kamufluje, zostaje jednak szybko odnaleziony – jak tłumaczy pierścień, pozostałe pierścienie są w stanie nawzajem odnaleźć. Elf decyduje się więc na desperacki krok i każe się przenieść do Iron Mana. Gdy się jednak przed nim zjawia, Tony gotuje się do ataku, Malekith znika więc i z ukrycia tłumaczy, że przybyli po niego pozostali nosiciele pierścieni. Wyjaśnia, że nie może się przed nimi ukryć i że jeśli go znajdą, zabiją go, a im dłużej przed nimi ucieka, tym więcej jego królestwa będzie popadało w ruinę. Proponuje więc, że wręczy pierścień Starkowi – bez niego Mandarini nie będą w stanie namierzyć Elfa i opuszczą jego krainę, a Tony wypełni swoją oryginalną misję. Spytany, czemu po prostu nie oddać go Mandarinom, Malekith odpiera, że pochodzi z rasy kapryśnych i zdradzieckich istot, a Tony przynajmniej miał na tyle taktu, by zachować się jak typowy złodziej. W tej chwili Mandarini odnajdują i atakują Elfa, a Tony, rozpoznając większość z nich, decyduje się nie dołączać do walki, zamiast tego kontaktując się z Shevaun. Ta wyjaśnia, że magiczne kontrakty są wiążące, Malekith nie będzie więc w stanie go oszukać i zaczyna przygotowywać kontrakt na bazie gotowego wzoru, Tony każe jej tam więc umieścić trzy warunki: pierścień, drogę do domu i klauzulę, że Elf nie będzie w stanie nikomu powiedzieć tego, czego się o nim dowiedział. Kobieta wysyła mu kopię, którą heros wyświetla przed Malekithem. Ten zgadza się, nim jednak odda Starkowi pierścień, każe mu wyjść ze zbroi, zauważając, że nie może mu nic zrobić w związku z umową. Ten, po chwili namysłu, rezygnuje z zemsty i zgadza się. Pozbywszy się pierścienia, Malekith znika, a po chwili również Iron Man opuszcza Svartalfheim. Gdy Mandarini zostają sami, Liar zauważa, że całkiem dobrze razem pracowali.

Gdy Iron Man wraca na Ziemię, zauważa, że miejsce Shevaun zajęła jej gospodyni, Doris, która wyjaśnia, że Dark Angel musiała zająć się czymś ważnym. Tony odnajduje ją przy "wiedźmie" z paryskich katakumb, która wpadła w szał, gdy jej struktura zaczęła zaczęła się rozpadać. Zapewnia jednak, że ma to pod kontrolą i każe Starkowi ukryć zdobyte pierścienie. Ten więc umieszcza je w specjalnie przygotowanym sejfie, stworzonym z połączenia magii i technologii. Nadzorująca to H.E.L.E.N. informuje go przy tym, że Arno udzielił wywiadu Abigail Burns, choć ukrył swoje prawdziwe więzy ze Starkami. Tony zaczyna dobijać się do laboratorium brata, a gdy ten w końcu otwiera, Iron Man zauważa, że w wywiadzie wspomniał on o "panaceum" stworzonym na podstawie pewnej niebezpiecznej technologii i dodaje, że domyślił się, o co chodzi. Pyta, czy Arno myśli o wykorzystaniu Extremis, ten więc odpiera, ujawniając terrarium wypełnione szczurami, że już zakończył fazę "myślenia". Gdy Tony protestuje, jego brat zapewnia, że nie zamierza pozwolić na to, żeby jego "wersja" Extremis posiadała te same wady, co oryginał i przypomina, że jest mądrzejszy od Tony'ego. Zmienia jednak temat i pyta, co z pierścieniami, Iron Man zapewnia więc, że zdobył cztery z nich i że następny punkt ich planu rozpoczną natychmiast.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26 Iron Man vol. 5 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.