Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 6 » The Punisher vol. 6 #5

The Punisher vol. 6 #5

Postacie
Zapowiedź

• Rozpoczyna się plan Dos Soles przejęcia Los Angeles. Walki na ulicach.
• A gdzie walki na ulicach, tam jest Frank Castle.
• Śmierć przyjaciela?

Streszczenie

Po ataku na Tuggsa, kojot Loot z nadajnikiem przyczepionym do jego skóry przez Howling Commandos, kieruje się do bazy Franka. Gdy ten go znajduje, szybko rusza do domu przyjaciela, gdzie znajduje go przywiązanego do krzesła. Odwiązuje go i wypytuje co się stało. Tuggs nie jest do końca pewien, wie jedynie, że jacyś dobrze wyszkoleni żołnierze związali go, po czym opuścili mieszkanie. Punisher ma wrażenie, że to była pewnego rodzaju wiadomość, nie ma jednak czasu na dłuższe rozmyślania, gdyż w całym mieście gasną światła, co jest zasługą Electro, który chwilę wcześniej wdarł się na teren elektrowni.

Tymczasem oficer Stone w trakcie patrolu natyka się na dwóch mężczyzn w maskach gazowych, umieszczających coś w jednym z koszy na śmieci. Gdy się do nich odzywa, strzelają. Nie pozostaje im dłużna i rani jednego z nich, a drugiemu udaje się uciec. Zamiast udać się w pościg, kobieta siada na postrzelonym mężczyźnie i zaczyna okładać pięściami jego twarz.

Guillermo dzwoni do swoich partnerów i informuje o przejęciu kontroli nad budynkiem o który prosili. Jednocześnie wydaje rozkaz ataku na wszystkie jednostki policji i pospiesza oddziały rozmieszczające kanistry z bronią chemiczną. Chwilę później opuszcza budynek i siedząc w kierowanym przez swojego podwładnego samochodzie, snuje plany przejęcia kontroli nad globalnym czarnym rynkiem. Ku jego zaskoczeniu, na ich drodze staje Punisher, który rzuca w ich kierunku granat. Gdy ten eksploduje, auto dachuje. Del Sol, któremu w przeciwieństwie do kierowcy udaje się przeżyć, próbuje wydostać się z pojazdu jednocześnie starając się wziąć ze sobą walizkę z detonatorem. Udaje mu się to tylko dlatego, że Frank musi zająć się grupę zamaskowanych członków kartelu, którzy nadbiegają z kilku kierunków. W końcu dogania Del Sola i powala go na ziemię, powstrzymując przed otwarciem walizki. Chwilę później zostaje jednak zaatakowany przez Electro, który ma zamiar ostatecznie rozprawić się z Punisherem.

W międzyczasie z unoszącego się nieopodal helikoptera wyskakuje Domino i przedostaje się do ustalonego budynku. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5 The Punisher vol. 6 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.