Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 3 » Hulk vol. 3 #3

Hulk vol. 3 #3

Hulk vol. 3 #3

"Who Shot the Hulk" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Banner udaje się w mroczne miejsce i może zabrać tam Mścicieli.
• Tylko Hulk może go uratować. Ale czy to zrobi?
• Po niespodziewanym zmartwychwstaniu, pojawia się nowe zagrożenie.

Streszczenie

Highston. Maria Hill zostaje otoczona przez szturmowców, chwyta więc agenta nieruchomości i uruchamia swój paralizator soniczny, który powala przeciwników, oszczędzając znajdującego się wystarczająco blisko cywila. Następnie dyrektor S.H.I.E.L.D. dopada do jednego z powalonych i wstrzykuje mu specjalny preparat, który jednocześnie budzi go, paraliżuje i działa jak serum prawdy. Spytany, agent wyjaśnia, że Abomination został odtworzony za pomocą tkanek pobranych od Hulka, nim jednak Maria zdąży spytać o to, kim są ich nowi przeciwnicy, szturmowcy zaczynają "wsiąkać" w ziemię za pomocą teleporterów. Hill udaje się jednak porwać jedno z urządzeń.

Hulk tymczasem jest okładany przez Abominationa, gdy jednak zostaje powalony, do akcji wkraczają właśnie przybyli Avengers – Captain America, Captain Marvel, Iron Man oraz Sunspot. Podczas, gdy Carol i Tony atakują gamma-potwora, Steve dopada do zmieniającego się w Bannera Hulka, odsyłając Roberto do pomocy cywilom. Do Capa podchodzi też Maria, próbując wyjaśnić, co stało się z Brucem, ten jednak budzi się z krzykiem, po czym pyta, czy zniszczenia wokół zostały wywołane przez Hulka, nie rozpoznaje jednak ludzi, z którymi rozmawia. Moment później zaczyna nalegać, że Hulk jest jedynie wytworem jego wyobraźni, by po chwili wrócić do swego normalnego "ja", z jednym wyjątkiem – nie wie, kim jest "Bruce".

Tymczasem w tajnej bazie mężczyzna "sterujący" Abominationem pozwala Iron Manowi i Captain Marvel okładać swoją "marionetkę", stwierdzając, że to nie problem. Chwali się otaczającym go ludziom, że walczył z Hulkiem już w dniu jego "narodzin" i że znał Bruce'a Bannera, zanim żył on w cieniu swego alter ego. Dodaje, że jest jedynym na świecie "gammakrynologiem" i że ulepszył ciało Blonsky'ego na sposoby, których Mściciele nawet się nie domyślają. I rzeczywiście, walczący z Abominationem Iron Man zaczyna zauważać zakłócenia w pracy zbroi, w końcu odkrywając, że jego przeciwnik wydziela ogromne ilości promieniowania – wystarczające, by osłabić nie tylko Hulka, ale i jego sojuszników. Powaliwszy Tony'ego, Carol i Bobby'ego, Abomination rusza z powrotem na Hulka, staje więc przeciw niemu Captain America. Maria próbuje tymczasem wytłumaczyć Bruce'owi, że czynnik gojący Hulka nie pomoże mu – tak, jak źle nastawione kości źle się zrosną, tak teraz jego umysł może zostać jeszcze bardziej uszkodzony. Banner jednak stwierdza, że jego przyjaciele go potrzebują i zmieniając się w Hulka zaczyna pędzić na Abominationa. Zostaje jednak ponownie powalony i ciosem wysłany w stronę Rogersa, podnosi się jednak i z tarczą Captaina America w ręku stwierdza, że Hulk nigdy się nie podda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3 Hulk vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.