Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #6

Wolverine vol. 6 #6

Wolverine vol. 6 #6

"The Madripoor Job" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Plan, aby dopaść Sabretootha nabiera kształtów i w związku z tym Wolverine wyrusza na tajna misję do Madripooru - ale nie on jeden bacznie obserwuje imperium Sabretootha - co ma z tym wspólnego Pete Wisdom i MI13?

Streszczenie

Wolverine i jego drużyna opadają ku Madripoorowi, spowalniani przez eksplozje wywoływane pod ich stopami przez Lost Boya – poza Pinch, która wykorzystuje swoją telekinezę do kontroli lin cumowniczych na molo, przy którym lądują. Już na ziemi, Logan przebiera się w garnitur i zakłada opaskę na oko, stwierdzając, że mają tylko dwadzieścia cztery godziny na znalezienie obiektu, którym zainteresowany jest Sabretooth. Nie wiedzą niczego na jego temat, na szczęście jednak on zna okolicę. Prowadzi drużynę do Princess Bar, gdzie rozpoznaje go – a raczej Patcha – stary znajomy. Wyjaśnia on, że wyspa stała się centrum uwagi ze względu na "gwiazdę", która spadła z nieba – obiekt był czczony na jednej z pobliskich wysp, dopóki nie skradł go pewien pirat. Ten z kolei został obrabowany przez złodzieja, a obiekt trafił na Madripoor. Nagle do baru wpada dwójka ninja, których celem jest Wolverine. Mutant zabrania Lost Boyowi używania swoich mocy, by nie zwrócić na siebie większej uwagi i rzuca się na intruzów, zostaje jednak powalony. Gdy ninja zabierają go, drużyna rusza w pogoń, na ich drodze staje jednak sporej wielkości mężczyzna, który nie robi sobie wiele z pocisków wysłanych w jego stronę przez Pinch. Gdy znika im z oczu, Faiza Hussain zdejmuje maskę i informuje Black Knighta, że mogą przejść do fazy drugiej.

Dan Whitman i Pete Wisdom zdejmują maski ninja, tłumacząc Wolverine'owi, że ich dziwny dialekt wywołany jest przez unoszące się w mieście szwankujące nanity translacyjne. Tymczasem na miejscu zjawia się O, specjalista MI:13 od technologii. Wyjaśnia on, że obiekt, którego szukają, wydziela unikalne promieniowanie, łatwo więc mogą je namierzyć. Problem w tym, że wszędzie, gdzie się pojawi, wywołuje chaos. Następnie wszczepia w pierś Logana biochip, który będzie w stanie, pulsując, doprowadzić mutanta do obiektu. Pete przypomina, że obiekt jest ich głównym celem, jeśli zaś Logan trafi na Sabretootha – cel drugorzędny – musi uderzyć w biochip, by poinformować ich o sytuacji, a wtedy MI:13 wkroczy do akcji. Gdy wszystko jest już wyjaśnione, agenci przystępują do fazy trzeciej – Faiza daje się znaleźć kompanom Logana i sprowadza ich na miejsce, by mogli oni "odbić" Wolverine'a. Ten wyjaśnia, że zbiegli ninja nie zdążyli wyciągnąć od niego niczego, sami jednak coś zdradzili, po czym prowadzi ich na północny bazar, gdzie handluje się najnowszą kradzioną technologią. Nagle następuje eksplozja, a jej świadek mówi coś o ludziach identycznych z tym, który ukrywał się pod jego straganem. Wolverine i jego drużyna ruszają za uciekającym, gdy jednak docierają do skrzyżowania, Logan każe im się rozdzielić. Sam rusza za zapachem ściganego, wtedy jednak wyczuwa nową woń – Sabretootha. Gdy Creed stoi nad zabitym uciekinierem, Logan próbuje się przekonać do wezwania posiłków.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6 Wolverine vol. 6 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.