Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #2

Nightcrawler vol. 4 #2

Postacie
Zapowiedź

• Ktoś poluje na ukochanych Nightcrawlera i Nightcrawler wraz z Wolverinem są zdeterminowani, aby odkryć kto to jest i dlaczego to robi!
• Klasyczni bohaterowie X-Men stawiają czoła przeciwnością, kiedy niedawno wskrzeszony Nightcrawler przemierza świat, aby uratować swoich bliskich przed śmiercią...

Streszczenie

Nightcrawler i Amanda Sefton zjawiają się w Winzeldorfie, miasteczku, w którym w przerwach między występami mieszkają artyści z cyrku, do którego należeli Kurt i Amanda, i miejsce, w którym mutant został odnaleziony przez Charlesa Xaviera. Wysławszy Bamfy na poszukiwania Margali, Kurt i Amanda udają się do kawiarni, chronieni czarem iluzji czarownicy. Nightcrawler wspomina dzień pierwszego występu dziewczyny – gdy zaczęła opadać z trapezu, Kurt rzucił się jej na ratunek, teleportując się po raz pierwszy w życiu, ku owacji widzów myślących, że to część przedstawienia. Zapewnia, że zawsze będzie chronił Amandę, ta jednak ma mu za złe to, że nie pozwolił jej tego odwzajemnić. Kurt odpiera więc, że być może dlatego wrócił do życia, a wtedy na miejscu zjawiają się Bamfy, informując o tym, że znalazły cyrk. Gdy jednak Amanda i Kurt się tam teleportują, zostają zaatakowani przez cyrkowców – kontrolującego ogień Feuera, super-silnego, choć niezbyt mądrego Hausa i elastyczną jak Reed Richards Gummi. Nightcrawler próbuje im przypomnieć, że są przyjaciółmi, Feuer jednak stwierdza, że Kurt nie żyje, a oni nie pozwolą mu bezcześcić jego pamięci. Wykorzystując swoją zwinność i zdolność teleportacji, mutant unika ataków i nakierowuje swoich przeciwników na samych siebie, po czym, stając wraz z Amandą przed Hausem przekonuje go, że to naprawdę oni, siłacz przerywa więc atak i wita się z przyjaciółmi.

Jakiś czas później, gdy wszystko już zostało wyjaśnione, Amanda każe Margali się pojawić, a ta, choć niezadowolona z tonu, którego dziewczyna używa, zapewnia, że nie wie nic o łotrze. Wtedy jednak Haus zostaje powalony przez Trimegę, który śledził Kurta i Amandę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2 Nightcrawler vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.