Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #4

Magneto vol. 3 #4

Postacie
Zapowiedź

• W tym najbrutalniejszym numerze tej serii, Magneto bezwzględnie rozprawia się ostatnim zagrożeniem dla rasy mutantów...
• ... i dowiadujemy się dlaczego ta misja jest dla niego tak ważna.

Streszczenie

Góry Adirondack. Magneto przechadza się ścieżką, wspominając, czemu wybrał to miejsce – jest ono niezamieszkane i trudno je odnaleźć, jeśli nie wie się, czego się szuka, a w dodatku posiada kojącą atmosferę. Podchodzi do jednej ze skalnych ścian i wypuszcza impuls elektromagnetyczny, który otwiera ukryte wrota prowadzące do kryjówki, której nie używał od lat.

Jakiś czas temu. Samotną drogą jedzie szkolny autobus wiozący młodych mutantów. Siedzący z przodu opiekunowie narzekają na fakt, że muszą z nimi podróżować, kierowca ucisza ich jednak, przypominając, że taka jest ich misja i że znacznie prościej będzie zawieźć mutantów na Farmę, jeśli nie będą wiedzieć, co ich czeka. Nagle jednak na drodze zostają wysypane kolczatki, a gdy koła autobusu zostają przebite, przednią szybę rozbija drut kolczasty, który wyciąga dorosłych na zewnątrz. Magneto każe młodym mutantom uciekać, po czym podchodzi do nadal żywego kierowcy, by wyciągnąć od niego potrzebne informacje.

Tego wieczora, Farma. Przebiwszy się do środka, Magneto odnajduje laboratorium, w którym młodzi mutanci byli przedmiotem eksperymentów i autopsji. Podłącza do jednego z komputerów przenośny dysk, a gdy opuszcza miejsce, zostaje otoczony przez oddział Purifiers, oskarżający go o atak na niewinnych. Magnus odpiera, że oni również są temu winni, zgaduje jednak, że nie uznają zamordowanych przez siebie mutantów za niewinnych. Dodaje, że od lat był koszmarem ekstremistów i że jest zaskoczony, że nadal używają metalowego ekwipunku. Następnie używa ich własnej broni, by ich powalić, ostatniego Purifiera zabijając ostrzami metalowego wiatraka.

Teraz, Góry Adirondack. Pokonując strach, Magneto wchodzi do jednego z pomieszczeń w swojej bazie. Jak się okazuje, znajduje się tam holograficzna "ściana pamięci", na której znajdują się nazwiska wszystkich zabitych mutantów. Podłączając przenośny dysk, Magneto wgrywa kolejne nazwiska, w tym te mutantów zabitych na Farmie. Stwierdza, że choć jest to pierwszy monument ku ich pamięci, każde ciało pozostawione przez niego w ramach zemsty jest kolejnym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #4 Magneto vol. 3 #4 Magneto vol. 3 #4 Magneto vol. 3 #4 Magneto vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.