Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #3

Magneto vol. 3 #3

Postacie
Zapowiedź

• Magneto szaleje!
• W samym sercu nowego programu Sentineli, Magneto postanawia zużyć resztki swoich mocy w dobrej sprawie.
• To może być pierwszy krok dla Magneto by ponownie stał się złoczyńcą, którym był kiedyś...

Cytat

Magneto: "These machines have hunted mutants for years. We've fought them... defeated them... so often that we start to forget how dangerous they can be. Until the remind us."

Streszczenie

Down Acres. Podczas, gdy mieszkańcy zostają ewakuowani do schronisk i podobnych placówek po masakrze, która dopiero co miała miejsce, agenci przesłuchują Samuela, który jednak nie może im nic powiedzieć i powtarza, że jedyne, co zrobił, to poczęstowanie jego gościa zupą i że gdyby cokolwiek wiedział, pomógłby im.

Tego wieczora. Magneto zakrada się do budynku, w którego kierunku został wysłany. Przemykając się korytarzami, dociera do windy, której szybem dociera do podziemi. Przeciska się przewodami wentylacyjnymi, w końcu odkrywając laboratorium, gdzie tworzone są nowe pseudo-Sentinele. Stwierdza, że jego rasa walczyła z robotami tak długo, że często zapominają, jak bardzo mogą być niebezpieczne. Przypomina sobie o ataku na Genoshę, gdy jeden olbrzymi Sentinel zamordował ponad szesnaście milionów mieszkańców, których on sam sprowadził na wyspę, obiecując ziemię obiecaną. Teraz wysyła impuls elektromagnetyczny, dzięki któremu jest w stanie "rozejrzeć się" po całej budowli, głęboko pod ziemią odnajdując starego Master Molda.

Jakiś czas później. W laboratorium pewna kobieta dziękuje przerabianym na Sentinele mężczyznom za ich poświęcenie, gdy nagle na miejscu zjawia się Magneto, który ją powala. Po chwili cyborgi atakują go, a choć nie są w pełni sprawne, dają radę go zranić, nim mutant je zniszczy. Następnie Magnus dowiaduje się, że kobieta, dr Elizabeth Alain, jest liderką projektu, stwierdza więc, że będzie ona bardzo pomocna. Gdy kobieta odpiera, że nigdy mu nie pomoże, mutant ujawnia trzymany w ręku spinacz.

Jakiś czas później, Magneto i doktor Alain przemierzają korytarze ośrodka, gdzie wpadają na patrol cyborgów. Wykrywają one mutanta, ten jednak wykorzystuje wbity w ramię naukowiec spinacz, by zmusić ją do odesłania ich. Wkrótce przechodzą obok wielkiej hali, w której wyładowywane są przedmioty codziennego użytku, spytana więc, doktor wyjaśnia, że nie budują Sentineli, żeby atakować mutantów, lecz jako strażników – gdy dowiedzieli się o zakopanym Master Moldzie, postanowili stworzyć dla siebie azyl, gdzie byliby bezpieczni. Przyznaje, że powinni byli poświęcić więcej czasu i środków, by odnaleźć Coltona Hendry'ego, ale zapewnia, że chcą jedynie zostać pozostawieni w spokoju. Magneto każe jej jednak uruchomić protokoły autodestrukcji, a gdy kobieta protestuje, zabija ją i sam je uruchamia. Gdy opuszcza budynek, stwierdzając, że pozwolił ponieść się emocjom i nie dowiedział się, kto poinformował naukowców o tym miejscu, Master Mold przebija się na powierzchnię, po czym opada na ruiny budowli.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3 Magneto vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.