Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #29

Deadpool vol. 3 #29

Deadpool vol. 3 #29

"The Honeymoon is Over"

Postacie
Zapowiedź

Co takiego zobaczył?

Streszczenie

Gdy Deadpool stwierdza, że jak na razie małżeństwo w Shiklah jest całkiem przyjemne, do ich sypialni wpada sługa sukkuba. Wkrótce później docierają do jednego z domów w Nowym Jorku, skąd wypada jeden z wojowników Shiklah, Akeem. Wyjaśnia, że poplecznicy Draculi, z którymi walczyli, są prawie nie do powstrzymania – jego oddział zabił tylko jednego z dwóch, a z dwunastki wojowników tylko on przeżył. Gdy czuje, że wkrótce sam stanie się wampirem, Shiklah skraca jego męki, a Wade rusza do walki z krwiopijcą. Okazuje się on jednak być zacznie silniejszy i szybszy, niż myślał najemnik, który musi się uciec do swego asa w rękawie – wakandyjskiego miotacza, który po wystrzale wyczerpuje swoją moc. Shiklah zastanawia się, czy nie prosić o rozejm, Wade zauważa więc, że Dracula nigdy się nie zgodzi. Nie to jednak sukkub miał na myśli – podczas gdy ona kupi mu czas negocjacjami, on ma za zadanie wybić wampirów.

Na helicarrierze Adsit informuje Preston, że zbadali przywiezione z Korei Północnej okulary Butlera, na których znaleziono odciski palców należące do niejakiego Bartola Utlera. Odnalazł też akt urodzenia Eleanor Camacho, o który prosi właśnie przybyły Deadpool. Preston zgadza się na to, by najemnik nań spojrzał, przekonuje go jednak, że musi im pozwolić na zbadanie sprawy – on zabiłby zbyt wielu świadków. Wade zgadza się i odchodzi, a przechodząc korytarzami helicarriera zauważa pracującą Alison Blaire, do której gabinetu wpada. Ta początkowo myśli, że jest on zbiegłym więźniem, ten więc wyjaśnia sytuację z Shiklah i wampirami. Stwierdza, że moce Dazzler są silniejsze od światła słonecznego, co czyniłoby ją idealną łowczynią wampirów. Ta odpiera jednak, że nie dołączyła do S.H.I.E.L.D., by uczestniczyć w czystkach, a już tym bardziej nie zamierza używać do tego swoich mutacyjnych zdolności, zauważając, jaką hipokryzją by to było. W tej chwili rozlega się alarm, Wade stwierdza więc, że być może chodzi właśnie o atak wampirów, Blaire jest jednak nieprzejednana. Wygoniwszy Wilsona, który stwierdza, że dawniej była znacznie zabawniejsza, Mystique stwierdza, że być może powinna była podszyć się pod kogoś nudniejszego. Deadpool tymczasem wskakuje do aerochodu, którym Preston i Adsit wyruszają na pole bitwy między herosami a zabójcami Watchera, wyskakuje jednak, gdy mijają Budynek Baxtera. Agenci tymczasem dostają się na miejsce na chwilę przed tym, jak trzymane przez Orba oko Watchera eksploduje sekretami. Preston widzi, jak Butler odbiera Carmelicie Camacho jej córkę i wręcza ją pod opiekę swemu bratu, Joshui. Gdy wraca do siebie, odnajduje Adsita, którego informuje, że wie, gdzie znaleźć córkę Deadpoola. Adsit stwierdza, że też widział rodzinę Wade'a, nie chce jednak o tym rozmawiać.

Tymczasem, w przeszłości. Noszący podłączony do wehikułu czasu emblemat Fantastycznej Czwórki Deadpool odnajduje Dazzler po jednym z jej koncertów i prosi o pomoc w uratowaniu Nowego Jorku w przyszłości. Alison stwierdza więc, że z chęcią pomoże Fantastic Four.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29 Deadpool vol. 3 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.