Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #24

Iron Man vol. 5 #24

Iron Man vol. 5 #24

"Rings of the Mandarin" - part 2

Postacie
Zapowiedź

KONTYNUACJA EPICKIEJ HISTORII "RINGS OF MANDARINS"
• TONY STARK za linią wroga, a wszystko idzie bardzo źle? On nie ma z tym problemu.
• Gdy twój wróg przebywa w Svartalfheim, krainie Mrocznych Elfów i Malekith chce nosić twą skóre, wszystko się komplikuje.
• Czy Tony będzie musiał skorzystać ze specjalnej zbroi IRON MANA?

Cytat

Shevaun: "I should've checked on Svartalfheim's medical system. I just presumed they'd get some automatically. I'm British. We're used to the National Elf Service."
Iron Man: "I don't g... Wait. National Elf Service. National Health Service. Skip the anglocentric jokes, D.A.. You're working for yankee dollar now."

Streszczenie

Abigail przeprowadza wywiad z Arno Starkiem – choć nie zna prawdziwego związku między nim, a Tonym – który wyjaśnia, że przez lata był uwięziony w żelaznym płucu, miał więc mnóstwo czasu, by pracować nad swoimi pomysłami. Spytany zapewnia, że nie zamierzał nigdy ich sprzedać, gdyż to nie pieniądze go motywują, lecz właśnie pomysły. A teraz, dzięki sponsoringowi ze strony Starka, w końcu może je zrealizować. Zapewnia też, że nie jest zazdrosny o uwagę, którą przyciąga Tony, wie bowiem, że wiąże się ona z poważnymi problemami.

W Svartalfheimie Iron Man wykorzystuje zaskoczenie, by powalić kilku z otaczających go Elfów, po chwili jednak do akcji wkracza Malekith, który strzela do niego promieniem dezintegrującym. Tony'emu ledwo udaje się go uniknąć i, ranny, każe Shevaun przesłać mu broń. Ta jednak wyjaśnia, że portal musi się ponownie naładować, Stark więc postanawia uciec. Spytany, Malekith każe przygotować się Dzikiemu Gonowi, po czym, zebrawszy rozlaną krew Starka, postanawia dowiedzieć się więcej o ich przeciwniku.

Z błądzącym po lasach Svartalfheimu Tonym kontaktuje się Shevaun, która zauważa, że misja okazała się fiaskiem i radzi użyć portalu do ewakuacji, heros jednak zauważa, że Malekith nie korzysta z pierścieni tak, jak pozostali Mandarini, domyśla się więc, że pierścienie z nim nie współpracują. Każe przesłać sobie broń, po czym pyta, jakim cudem w ogóle jest w stanie rozmawiać z techno-magiczką, ta więc wyjaśnia, że w ich słuchawkach znajdują się części elfich narządów słuchu, które pozwalają im na magiczną komunikację. Tymczasem Malekith wróży z krwi Starka, poznając jego tajemnice, po czym wzywa trójkę swoich "generałów" – Xana, Snaggi i Terranę – wręcza im po jednym z pierścieni i każe dowodzić Dzikim Gonem.

Tymczasem w wirtualnej rzeczywistości ma miejsce spotkanie pierścieni – poza tymi, które należą do Malekitha. Uznają one, że decyzja o zwerbowaniu elfa zagraża ich misji, a choć Liar stwierdza, że poszukujący ich Stark jest większym zagrożeniem, zostaje przegłosowany przez pozostałe pierścienie, które uznają, że palce muszą utworzyć pięść.

Gdy Elfy wpadają na trop Starka, ten, ukryty, uderza w nie za pomocą miotacza – który poza promieniem paraliżującym pierścienie wytwarza też wyładowanie zaprojektowane tak, by powalić mieszkańców Svartalfheimu. Gdy jednak Tony odbiera pierścień Inceneratora, zostaje powalony wyładowaniem elektrycznym, który niszczy miotacz. Iron Man odkrywa też, że atak zniszczył kostki słuchowe w jego masce, nie może więc się połączyć z Shevaun, uruchamia więc kamuflaż i zaczyna uciekać. Po chwili na miejscu zjawia się Malekith, który zabija Xana za to, że stracił swój pierścień. Następnie zwraca się do ukrywającego się Starka, stwierdzając, że zna jego sekret – a co więcej, wie więcej, niż sam Tony. Ujawnia, że heros jest podrzutkiem, zostawionym na miejsce dziecka przez Elfy, które pożarły prawdziwego Tony'ego. Słysząc łamaną gałąź, Elf wysyła Gon w tamtą stronę, a gdy znika, na miejscu zjawia się Stark. Wyciąga kostki z ucha zabitego Xana i wznawia kontakt z Shevaun, której każe wysłać sobie przygotowany pancerz. Dziewczyna zauważa, że pozostanie on wtedy bez drogi powrotnej, Tony jednak na to nie zważa. Jakiś czas później Elfy zauważają płonący las i kierują się w stronę ognia, pewni, że znajdą tam Iron Mana. Po chwili ten wychodzi z płomieni, odziany w żelazną zbroję o gigantycznych ostrzach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24 Iron Man vol. 5 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.