Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #2

Captain Marvel vol. 7 #2

Captain Marvel vol. 7 #2

"Higher, Further, Faster, More" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wyżej, szybciej, dalej... WOJNA?!
• Captain Marvel zmierza w kierunku ostatecznej granicy - i wpada wprost na linię frontu bitwy.
• Czy pół-bocy może przetrwać w świecie obcych?
• Hit 2012 roku powraca!

Streszczenie

Dwa tygodnie temu. Gdzieś w przestrzeni "międzynarodowej" Captain Marvel, w swoim nowym, inteligentnym statku, Harrisonie, trafia na oddział statków Konsorcjum Haffensye, którego przedstawiciel ogłasza, że sprawują kontrolę nad szlakiem i każą bohaterce się zidentyfikować pod groźbą ataku. Ta stwierdza, że transportuje ekwipunek medyczny na Torfę, a słysząc to, kapitan statku kontaktuje się z "klientem", który każe mu zlikwidować Mścicielkę. Gdy statki Haffensye zaczynają ostrzeliwać Harrisona, Carol wpycha swoją kotkę, Chewie, do jej klatki i przystępuje do kontrataku. Udaje jej się zniszczyć dwa ze statków, wtedy jednak jej własny pojazd zostaje uszkodzony, bohaterka wylatuje więc na zewnątrz i zaczyna korzystać z własnych mocy, by zniszczyć kolejną jednostkę przeciwnika. Czwartą zaś atakują właśnie przybyli Guardians of the Galaxy, którzy witają bohaterkę. Tymczasem pozostałe statki Konsorcjum przystępują do odwrotu.

Jakiś czas później. Podczas, gdy Rocket pracuje nad statkiem, Star-Lord zaczyna się zastanawiać, czemu Carol została zaatakowana. Stwierdza, że celem mógł być jej pojazd lub ładunek, kobieta odpiera więc, że jej jedynym "ładunkiem" jest nadal nieprzytomna Nowlanianka. Wyjaśnia, że doszły ją słuchy, że jej ludzie mogli trafić na Torfę, a słysząc tę nazwę, Rocket stwierdza, że to problem. Wtedy jednak zauważa Chewie, z krzykiem zaczyna więc do niej strzelać, stwierdzając, że to Flerken. Nie daje sobie wytłumaczyć, że to zwykły ziemski kot i kontynuuje ostrzał, wywołując krótkie spięcie, które wędruje po kablach aż do ambulatorium, gdzie wybudza kosmitkę z hibernacji. Ta zaczyna przekradać się korytarzami pojazdu, w końcu docierając w pobliże herosów. Tymczasem Star-Lord proponuje, by udać się na ich statek, zostawiając kota-Flerkena na pokładzie Harrisona. Gdy tam docierają, Quill i Rocket wyjaśniają, że jakieś dwieście lat temu tajemnicza plaga zabiła większość mieszkańców Torfy, a ci, którzy byli w stanie, uciekli, zostawiając cały swój dobytek. Niedawno Rada Galaktyczna zaproponowała, by osiedlili się tam uchodźcy, którzy stracili swoje światy podczas wojny z Budowniczymi, okazuje się jednak, że choroba wróciła. Rada próbowała przekonać nowych mieszkańców, by opuścili planetę, ci jednak nie chcą pozostawiać swoich chorych, a nikt nie dysponuje wystarczającą liczbą odpowiednich pojazdów, by przenieść wszystkich. Tymczasem przysłuchująca się temu kosmitka sięga po leżącą nieopodal broń i zaczyna celować do Petera, oskarżając Captain Marvel o to, że choć przybyła do niej po pomoc, Mścicielka wydała ją w ręce Spartax. Carol powstrzymuje Gamorę przed atakiem i próbuje przemówić do kosmitki, Tic, ta jednak nie słucha. Gamora odpycha Carol i atakuje dziewczynę, wybijając jej broń z ręki, ta więc zaczyna uciekać z powrotem na pokład Harrisona, zamykając za sobą grodzie. Captain Marvel powstrzymuje Draxa przed przebiciem wrót i po chwili sama wylatuje w przestrzeń kosmiczną w pogoń za swoim statkiem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2 Captain Marvel vol. 7 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.