Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #6

Amazing X-Men vol. 2 #6

Amazing X-Men vol. 2 #6

"All in the Family"

Postacie
Zapowiedź

• Nightcrawler wraca do Jean Grey School!
• Ale kiedy odzywa sie Mystique, może bardzo szybko wrócić do zaświatów.

Cytat

Nightcrawler: "One of the great tragedies of life... Is that we don't get to choose our families."

Streszczenie

W Barze Harry'ego zebrani X-Men – a także byli członkowie Excalibur oraz ci mutanci, którzy działają w Avengers – świętują powrót Nightcrawlera, okazuje się jednak, żen nigdzie nie widać gościa honorowego. Ten obserwuje jadącą przez miasto furgonetkę S.H.I.E.L.D., transportującą uwięzionego Azazela. Gdy teleportuje się z powrotem do baru, na miejscu pozostają niezauważone przez nikogo Bamfy.

W barze tymczasem atmosfera staje się napięta, a to ze względu na przybycie grupy Cyclopsa. Logan jest gotowy do walki, Kurt jednak powstrzymuje go – widział się na tamtym świecie z Charlesem Xavierem, wie więc, co się zdarzyło po jego śmierci, chce jednak, by chociaż dziś wszyscy zachowywali się tak, jakby nadal byli jedną wielką rodziną. Logan zgadza się, podkreśla jednak, że Summers i jego przyjaciele będą pić na własny koszt. Nagle Kurt zauważa wchodzącą na zaplecze kelnerkę i teleportuje się za nią, witając swoją matkę. Gdy Mystique przybiera swoją prawdziwą postać, Wagner wyjaśnia, że wiedział, że się pojawi, musiał się więc tylko domyśleć, pod kogo się podszyje. Każe jej znikać, nie chce bowiem psuć zabawy innym, Raven chce jednak wiedzieć, czy naprawdę widział się ze swoim ojcem. Ten potwierdza, nie zamierza jednak mówić, gdzie Azazel jest w tej chwili, ponownie każąc jej uciekać, nim wyśle ją do Ryker's. Słysząc to, mutantka domyśla się, że to tam ma trafić Azazel i kradnie motocykl Wolverine'a. Gdy Logan wypada na zewnątrz, Kurt każe mu zebrać wszystkich – właśnie rozpoczął się jego zjazd rodzinny.

Bamfy atakują transport S.H.I.E.L.D., uwalniając Azazela i teleportując kierowcę wysoko nad ziemię. Nightcrawler ratuje go, furgon jednak rozbija się. Wtedy na miejscu zjawia się Mystique, która zaczyna ostrzeliwać demona. Kurt zamierza pokonać i wysłać do więzienia oboje, zostaje jednak pozbawiony przytomności. Gdy Wolverine cuci go jakiś czas później, po jego rodzicach nie ma już śladu. Ci znajdują się w pobliskim lesie, gdzie wyteleportował ich Azazel. Mystique przykłada demonowi pistolet do skroni, ten jednak domyśla się, że nie jest ona w stanie go zabić. Zamiast tego więc, Raven proponuje mu pracę.

Następnego ranka, Bar Harry'ego. Gdy właściciel wygania mutantów, Kurt powtarza starą prawdę, że rodziny się nie wybiera, Logan odpiera więc, że przyjacielowi się udało. Pomagając mu utrzymać równowagę, zaczyna wracać z nim do Instytutu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6 Amazing X-Men vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.