Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #13

X-Men vol. 3 #13

X-Men vol. 3 #13

"Bloodline" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Jubilee jest ścigana przez przeszłość Shogo ... a może to jego przyszłość?!

Streszczenie

W więzieniu o niesprecyzowanej lokacji ma miejsce transport więźnia – zabójcy zwącego się "The Future". Zostają mu wstrzyknięte substancje, które mają za zadanie pozbawić go przytomności na czas podróży, okazuje się jednak, że jego organizm zdążył wyrobić sobie odporność. Gdy zostaje zabrany na zewnątrz, uwalnia się, zabija strażników i kradnie śmigłowiec, pozostawiając na miejscu uzbrojoną bombę. Wie, że nie zostało mu dużo czasu, wie też jednak, że istnieje pewne dziecko – jego następca. I wie dokładnie, gdzie się ono znajduje.

Instytut Jean Grey. W Danger Roomie Monet zmusza Rockslide'a do walki, stwierdzając, że muszą być gotowi następnym razem, gdy zaatakuje ich wróg taki, jak Sisterhood. Tymczasem w hangarze Psylocke spotyka się ze Storm, która stwierdza, że ich "zespół" się rozpada. Zauważając, że pozwoliła uciec wszystkim członkiniom Sisterhood poza Arkeą dodaje, że być może Rachel ma rację, krytykując ją. Betsy wytyka jej więc, że nie zachowuje się jak niegdysiejsza, pewna siebie Ororo-przywódczyni, którą znała. Stwierdza, że powinna uczynić ich grupę – dotychczas zbieraną na szybko – oficjalną drużyną, Storm jednak odpiera, że nie ma do tego uprawnień, po czym oświadcza, że musi się udać na śniadanie ze swoją córką z przyszłości. W laboratorium zaś Beast przeprowadza na Shogo kolejne badania, by upewnić się, że dziecko zdrowo rośnie, a gdy Jubilee stwierdza, że po swojej misji na Catalinie z powrotem trafiła do strefy między pełnoprawną członkinią drużyny a uczennicą, Hank radzi, by porozmawiała z Rachel. Ta jednak nie rozmawiała z nikim od czasu, gdy Sublime opuścił ich, stwierdzając, że koniec końców ona i jej przyjaciółki zabiły jego siostrę. Na zewnątrz natomiast uczniowie grają w baseball, gdy nagle Primal zostaje postrzelony. Gdy pozostali ewakuują się z powrotem do budynku, Quentin próbuje odnaleźć strzelca, nie jest jednak w stanie nic wyczuć.

W laboratorium Beast stwierdza, że postrzał, choć na to nie wyglądał, nie był śmiertelny – pod warunkiem oczywiście, że Teon od razu trafiłby na stół operacyjny. Podejrzewa, że choć wydaje się to niemożliwe, nie jest to przypadek.

Tej nocy. Krążąca po korytarzach Sprite postanawia się napić wody, gdy jednak tak czyni, nagle traci przytomność. Tymczasem Jubilee otrzymuje SMS-a: nadawca oświadcza, że przybywa po swoje dziecko, a ona i wszyscy inni w szkole zginą. Przyszłość nadchodzi..."Bromo-Superior" – part 1

Postacie:
* Hellion, Anole, Broo, Rockslide

Instytut Jean Grey, nocą. Grupka uczniów zakrada się do Danger Roomu, gdzie Julian uruchamia znaleziony program mający pomóc im w pokazaniu, że są gotowi do walki z tym, który zaatakował ich przyjaciół. Zostają przeniesieni na polanę zaraz obok stojaka wypełnionego bronią. Nagle spada na nich grad strzał, łapią więc tarcze i chowają się za nimi. Gdy zostaje przeciw nim wysłana jazda, Rockslide wyrusza naprzeciw nim, zostaje jednak powalony przez kulę wystrzeloną z gigantycznej armaty. Właśnie przybyła Psylocke – do której należy ten program – oświadcza, że jeśli Hellion zmęczy swoich ludzi, nigdy nie pokona armii programu, który ma wyłączone zabezpieczenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13 X-Men vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.