Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #27

Deadpool vol. 3 #27

Postacie
Zapowiedź

• Dzień o którym nawet nie śniłeś ziści się ... Deadpool bierze ślub!
• W super powiększonym numerze najpierw dostajemy danie główne największy ślub od czasu kiedy facet pobrał sie z facetem. Deadpool i jego tajemnicza narzeczona wypowiedzą sakramentalne "tak".
• Później dostaniemy historię z udziałem każdego autora, który kiedykolwiek pisał o Deadpoolu, aby uczcić to magiczne wydarzenie.
• To najważniejszy numer #27 w historii komiksu!

Cytat

Deadpool: "I get surrounded almost every day, but never by friends. It flt good. No, it felt great. Our officiant spoke. Then she spoke. My mouth went dry. Then it was my turn. I said a bunch of stuff. People laughed. People cried. I don't remember what exactly I said except: I wanted something good to happen today. And it did."

Streszczenie

[Uwaga: z 224 postaciami, nie licząc pojawiających się tam edytorów i "zwielokrotnionych" bohaterów: Collective Mana i Multiple Mana, główna okładka tego numeru trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa – przyp. S_O]

W Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku Deadpool, z agentami Preston i Adsitem u boku, walczy z oddziałem agentów ULTIMATUM, i tę właśnie chwilę wybiera, by poinformować ich o planowanym ślubie. Gdy trójka wychodzi na zewnątrz, Wade korzysta z okazji, by przedstawić agentom swoją żonę, wtedy jednak z ukrycia wyskakuje kolejny członek ULTIMATUM, który strzela w najemnika z wyrzutni rakiet. Ten unika pocisku, który trafia w limuzynę Shiklah. Z płomieni jednak wyłania się sukkub w swej potwornej formie, po czym atakuje terrorystów. Poradziwszy sobie z nimi, Shiklah wraca do ludzkiej postaci, zapewniając, że słyszała wiele dobrego o agentce i zaprasza wszystkich do swych włości w Monster Metropolis pod Nowym Jorkiem. Tam udaje się przygotować do ślubu, a Deadpool wraca na powierzchnię wraz z agentami – a także dwójką wampirów, które, jak wyjaśnia najemnik, nadal mają im za złe, że pokonali Draculę [patrz miniseria Deadpool: Dracula's Gauntlet – przyp. S_O]. Preston wykorzystuje swoje nowe, zrobotyzowane ciało, żeby poradzić sobie z krwiopijcami, a gdy dostają się z powrotem na powierzchnię, Adsit pyta, kto przeprowadzi ślub – coś, o czym Wade nawet nie pomyślał.

Deadpool kontaktuje się z Doctorem Strangem, Stevem Rogersem i Wolverinem, żaden z nich nie zamierza się jednak tego podjąć. Wtedy jednak przed Wadem zjawia się Nightcrawler.

Jakiś czas później. Pan młody przygotowuje się do ślubu, a pomagając mu w zawiązaniu krawatu, Kurt zauważa, że jest coś, o czym muszą porozmawiać, Wade zapewnia więc, że spotkają się z Kimem razem. Gdy w drodze do parku, gdzie odbędzie się ceremonia, agent Adsit pyta Wagnera, czy nie ma obiekcji w związku z prowadzeniem ślubu potwora, mutant odpiera, że nauczył się, by nikogo nie oceniać po wyglądzie i dodaje, że poznał Shiklah i zdaje się ona być uroczą postacią, na co agent dodaje, że chodziło mu o Wade'a. Scott pyta też, kiedy poznają Blind Al, o której Wilson tyle opowiadał, ten więc stwierdza, że wysłał jej zaproszenie, ale być może nie żyje albo wcale nie istniała. Jak się jednak okazuje, staruszka jest jak najbardziej żywa, jedynie pod złym adresem, podczas pogrzebu członkini gangu pytając, czy dobrze ona wygląda.

W niedługim czasie docierają do parku, gdzie Kurt rozpoczyna ceremonię. Po chwili zaczyna padać, równie nagle jednak chmury rozstępują się, a to za sprawą Thora. Gdy oficjel kończy przemowę, mówić zaczyna Shiklah. A po niej, mimo suchoty w ustach, przemawia Wade. A potem państwo młodzi całują się. Wkrótce rozpoczyna się wesele, na którym DJ-em jest Ruler of the Earth. Deadpool wita gości, w tym Blade'a, który stwierdza jednak jedynie, że przyszedł do pracy. Okazuje się, że na miejscu jest też Son of Satan, którego zaprosiła Shiklah. Wade stwierdza, że czuje się nerwowo, a to dlatego, że rzadko kiedy czekają go szczęśliwe zakończenia, jego żona pocałunkiem zamyka mu więc usta. I żyli długo i szczęśliwie.

Tymczasem, w bazie ULTIMATUM terroryści stwierdzają, że ciężko będzie zabić lub przekabacić nową żonę Deadpoola, w aktach otrzymanych od Gormana znaleźli jednak informację, jakoby najemnik miał córkę. Odnaleźli zgłoszenie o zaginięciu Carmelity i Eleanor Camacho, a choć kobieta najwyraźniej przepadła, trafili na papiery adopcyjne związane z jej córką. Nazwiska jej nowych rodziców są ukryte, zapewniają jednak, że dotrą do tych informacji. Flag Smasher każe więc odnaleźć kobiety Deadpoola i przyprowadzić je do niego.


"Operation Ballerina Drop"

Postacie:
* Deadpool
* Captain America, Wolverine
* liczni goście

Deadpool dziękuje przybyłym Captainowi Americe i Wolverine'owi, że zgodzili mu się pomóc w ogarnięciu chaosu, który wywołał – jego własnego wieczorku kawalerskiego. Nagle nad lotniskowcem, na którym odbywa się impreza, zaczyna unosić się helikopter, z którego zaczynają wyskakiwać striptizerki. Steve uznaje, że to znak, by się zbierać, przedtem jednak zauważa, że nadal nie może uwierzyć, że najemnik się żeni. Ten stwierdza więc, że był żonaty mnóstwo razy.


"#$%@-faced in Vegas"

Postacie:
* Deadpool
* Ms. Marvel, Captain America

Dawno temu, Vegas. Jedno z kasyn zostaje zaatakowane przez miniaturowe potwory z kosmosu, które kontrolują swoje ofiary, a Deadpool, który akurat był w pobliżu zakopując coś na pustyni, postanawia pomóc walczącym z nimi Avengers. Rusza do boju u boku Ms. Marvel, gdy jednak do budynku przebija się Captain America ujeżdżający statek kosmitów i zapewniający, że obywatele są już bezpieczni, Wade i Carol znajdują wspólny język, narzekając na jego harcerzykowatość. Jakiś czas i kilka butelek później uznają za genialny pomysł, żeby wziąć ślub, gdy jednak trafiają do super-katedry z kapłanami w kostiumach, Steve odnajduje ich, ujawniając, że bohaterka cały czas była kontrolowana przez jednego z kosmitów. Uwolniona, Carol nawet nie patrzy na Wade'a i znika.


"With This Hand, I Thee Wed"

Postacie:
* Deadpool
* Copycat

Deadpool znalazł nową miłość w Vanessie – zmiennokształtnej mutantce, która kochała go tak, jak on kochał ją. Podczas jednej z misji została śmiertelnie raniona [patrz Deadpool #59 – przyp. S_O], Wade ocalił ją jednak za pomocą swojej krwi. Razem wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie, ukrywali jednak swój związek – głównie dlatego, że "Vanessa", którą "poślubił" Wade, była jedynie kukłą zrobioną ze skarpetki, ucharakteryzowaną na podobieństwo zmarłej, która swoim ostatnim tchem ujawniła Wade'owi, że już go nie kocha i że on również musi znaleźć kogoś nowego. Niemniej jednak, byli szczęśliwi, zwłaszcza, że dwa kroki od ich mieszkania znajdowała się budka z meksykańskim żarciem, gdzie Deadpool odkrył chimichangę. "Małżeństwo" jednak nie trwało długo, gdyż podczas akcji w San Antonio "Copycat" spłonęła, gdy najemnik walczył z Firebrandem. Gdy szukał ukojenia w chimichangach, kucharka stwierdziła, że nie tak dawno sama o mało nie zmarła, pomógł jej jednak dobry przyjaciel. Wade przyznał więc, że i tak by mu nie wyszło i że musi szukać dalej. Gdy odchodzi, kucharka zmienia się w Copycat.


"Continuity Spontinuity"

Postacie:
* Deadpool
* Genosha
* Siryn
* Thanos
* Edytorzy Jordan D. White i Tom Brevoort

Aby odpłacić Siryn za to, że go zostawiła [patrz Deadpool: Sins of the Past – przyp. S_O], Wade postanawia wykraść Thanosowi siódmy i najpotężniejszy Infinity Gem: Continuity Gem. Wbrew protestom edytora cofa się do czasu, gdy został porzucony, gdzie poznaje spóźnioną na wieczorek kawalerski striptizerkę, Genoshę. Widząc jej "talent", Wilson zakochuje się w niej na zabój i już po chwili znajdują się oni w kaplicy w Las Vegas, gdzie ich ślub ma prowadzić Siryn. Wtedy jednak do środka wpada gangster, ostrzeliwując pana młodego – trafia przy tym jednak Genoshę, która umiera w rękach Deadpoola. Ten przypomina sobie jednak, że to fabuła identyczna z tą z pewnego odcinka "Nieustraszonego" [lub, bardziej po polsku, "Knight Rider" – przyp. S_O], przeklina Continuity Gem i porzuca go, gdzie zostaje zebrany przez edytorów Jordana D. White'a i Toma Brevoorta.


"The Niagara Bride"

Postacie:
* Deadpool
* Wolverine
* Matt Murdock

Ślub z nową wybranką Deadpoola, odbywający się nad wodospadem Niagara, zostaje przerwany, gdy ceremonię atakuje spłacający w ten sposób dług Wolverine oraz agenci S.H.I.E.L.D.. Wade powala Logana i wskakuje wraz z panną młodą do "beczki", którą opada w dół wodospadu. Choć najemnikowi nic nie jest, jego "ukochana" nie ma tyle szczęścia. Jakiś czas później Matt Murdock usiłuje wykazać, że śmierć zakładniczki nie jest winą jedynie Deadpoola, ale i oddziału, który miał ją odbić, zawalił jednak sprawę. Tak naprawdę jednak, dziewczyna sama zgłosiła się do Wade'a – jak się okazuje, cierpiała na raka, który rozprzestrzenił się po całym jej ciele. Zamiast więc przedłużać cierpienie swoje i rodziny, postanowiła popełnić samobójstwo z pomocą Deadpoola. Wykorzystując dług, który był mu winien Wolverine, Wade upozorował całą sytuację, która, koniec końców, zapewniła rodzinie kobiety ośmiocyfrową sumę. Jedyne, co martwi Wade'a to fakt, że nie może sobie przypomnieć, jak ta odważna kobieta miała na imię.


"Fanged"

Postacie:
* Deadpool
* Penny
* Wizard

Gdzieś w okolicach bieguna Deadpool ciągnie sporej wielkości tobół, a towarzyszy mu wilk, który zauważa, że jeśli najemnik go słyszy, a, co gorsza, bierze to, co mówi, pod uwagę, znaczy to, że jego czynnik gojący ledwo nadąża z naprawianiem obrażeń, które wywołuje u niego zimno i odwodnienie. Następnie przypomina, jak Wade w ogóle tu trafił – jeden z niezadowolonych klientów postanowił się zemścić, wynajął więc Wizarda, by ten zaatakował Wade'a i jego żonę, Penny. Udało im się zbiec z jego bazy i powalić go w łodzi podwodnej, łotr jednak uciekł, używając swego zapasowego teleportera. Penny stwierdziła, że i tak nie uda jej się uwolnić z tonącej łodzi i przeżyć w zimnie, Wade jednak nie zamierzał na to pozwolić. Upewnił się, że ukochana trafi do stanu hipotermii i postanowił zaciągnąć ją do tajnej bazy Wizarda, by ją tam ożywić. Wilk zauważa jednak, że ludzkie ciało jest w stanie przeżyć w hipotermii przez kilka minut, Wade tymczasem poszukiwał bazy od trzech dni. Proponuje, by otworzyć tobół i podzielić się truchłem, a wtedy Wade zaczyna się zastanawiać i dochodzi do wniosku, że żadna baza nie istnieje. Wilk potwierdza i dodaje, że najemnik nigdy nie był żonaty – "Penny" to jedynie zdrobnienie od Persefony, bogini śmierci. Rozrywając tobół i ujawniając nadal żywego Wizarda, zwierze ujawnia, że to podświadomość najemnika zostawiła mu wskazówkę – musi użyć zapasowego teleportera.


"Quickie"

Postacie:
* Deadpool
* Anna

Deadpool nie jest w stanie zapomnieć o Annie – kolejnej swojej wielkiej miłości, która jednak od początku go wykorzystywała, Wade strzelił więc prosto w jej serce [patrz Deadpool #46 – przyp. S_O]. Jak się jednak okazało, kula chybiła celu, a teraz Anna, w pełni zdrowa, kontaktuje się z Wadem i zaprasza do Vegas. Tam, po nocy upojenia, Wade ujawnia, że wcześniej ukrył w pokoju kapłana i organistkę, którzy przeprowadzają ceremonię. Po jej zakończeniu kobieta postanawia skorzystać z tego, gdzie są i udaje się do jednorękich bandytów. Po kilku godzinach Wade zaczyna się martwić, włamuje się więc do pomieszczeń monitoringu, gdzie odkrywa, że Anna zakupiła garście biżuterii i zwiała, pozostawiając go z rachunkiem. Deadpool uznaje to za znak i stwierdza, że kobieta jest dla niego martwa. Tymczasem odjeżdżająca Anna zmienia się w Copycat.


"So Deadpool Walks into a Bar..."

Postacie:
* Deadpool
* Lurleen
* Director, agent Jackson, Copycat, Kane, Sabretooth

Deadpool wchodzi do baru, po czym zaczyna opowiadać barmanowi historię swojego ostatniego związku. Gdy był częścią Projektu Weapon X, spotkał i z miejsca zakochał się w Lurleen i od razu wziął z nią ślub. Oprowadzając ją po super-tajnej placówce irytował nią wszystkich, których spotkał, poza Sabretoothem, który doszedł do wniosku, że para jest siebie warta. Nagle, dziewczyna zaczęła czuć się niedobrze i wpadła do pierwszego pomieszczenia, które znalazła – gabinetu agenta Jacksona. Wade mówi barmanowi, że potem pokój cały czas śmierdział jego wymiotami, a gdy ten nie rozumie, o co mu chodzi, Deadpool ujawnia, że doskonale wie, że rozmawia z Mystique. Gdy zmiennokształtna wraca do swojej normalnej formy, najemnik dodaje, że domyślił się, że Creed ją wyczuł, upozorowała więc scenkę z nudnościami, by szybko wykraść akta Programu. Niewiele go to jednak obchodzi – przybył tu tylko po to, by wręczyć jej papiery rozwodowe.


"Eulogy For a Winkie"

Postacie:
* Deadpool
* Outlaw
* Agent X
* Captain America, Domino, Doop, Squirrel Girl, Wolverine
* Rhino

Deadpool bierze ślub z Outlaw. Gdy Agent X dowiaduje się, że jeszcze nie skonsumowali oni związku, zauważa, że kobieta ma super-siłę i ostrzega Wade'a, ten jednak niewiele sobie z tego robi i wyrusza na miesiąc miodowy. Młoda para zatrzymuje się przy najróżniejszych atrakcjach turystycznych, gdzie każdej nocy Inez zmusza męża do zaspokajania jej niekończącej się chętki, a co Wade musi przepłacać zmiażdżoną miednicą i podobnymi problemami. Pewnego dnia do ich pokoju wpada wściekły Rhino, który ma zamiar zemścić się za to, jak najemnik zmniejszył go i wykorzystywał jako brelok, gdy jednak Wade prosi, by łotr zakończył jego cierpienia, ten stwierdza, że nie zabija nowożeńców i odchodzi. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Outlaw, która powala łotra, po czym zabiera się za Wade'a...


"There Will Be No Honeymoon"

Postacie:
* Deadpool
* Cable, Domino, Irene Merryweather
* Rick Ryan

Gdy Cable i Deadpool walczą na sali treningowej, Irene pyta Domino, o co chodzi, najemniczka wyjaśnia więc, że celem Cable'a jest handlarz pozaziemską bronią, Rick Ryan, który pokazuje się publicznie tylko raz w roku, podczas spotkania, na który wstęp mają tylko małżeństwa. Plan jest taki, by Domino zinfiltrowała owo spotkanie, wykorzystując induktor obrazu, Cable jednak nie może z niego korzystać w związku z wirusem techno-organicznym, a jego twarz jest zbyt rozpoznawalna, by pojawił się we własnej osobie. Teraz więc "negocjuje warunki" z Deadpoolem.

Jakiś czas później Rick Ryan wita nowych członków jego organizacji "Marriage Matters", Williama i Wendy Whitebreadów. Po krótkiej przemowie, wyśmiewającej popierające najbardziej konserwatywne z małżeństw, "William" wyłącza induktor i ujawniając się jako Deadpool strzela do Ryana, który jednak korzysta z technologii fazowania i zachodzi najemnika od tyłu. Wtedy jednak Domino staje przed nimi oboma i stwierdzając, że mogą to uznać za rozwód, strzela w nich, przebijając Wade'a i powalając Ryana.


"Savage Land: The Other Niagara Falls"

Postacie:
* Deadpool, głowa Zombie Deadpoola
* dr Betty

Savage Land. Deadpool, głowa Zombie Deadpoola i dr Betty ukrywają się przed agentami AIM [patrz Deadpool: Merc With a Mouth #1-6 – przyp. S_O]. Wade postanawia wykorzystać sytuację i zrywa bukiet kwiatków, prosząc kobietę, by za niego wyszła. Niestety, okazuje się, że wypuszczają one usypiający pył, który powala naukowiec. Jęk, który wydobywa z siebie, mdlejąc, Wade uznaje jednak za zgodę i wyrusza na poszukiwania kapłana, który mógłby przeprowadzić ceremonię. W końcu odnajduje miejscowego szamana, któremu przez następne kilka godzin tłumaczy, czego od niego oczekuje. Gdy jednak ceremonia się rozpoczyna, Betty budzi się, Deadpool powala więc szamana, próbując wyjaśnić, że próbował on wykorzystać kobietę w swojej tajemniczej ceremonii, a on sam właśnie ją uratował. Ukradkiem planuje już jednak miesiąc miodowy.


"Space Racist"

Postacie:
* Deadpool
* Orksa
* Gnar-Con

Gdzieś w kosmosie Deadpool jest zdziwiony że lud Orksy [patrz Deadpool vol. 2 #33-35 – przyp. S_O] nie wie, czym jest miesiąc miodowy, gdy jednak próbuje wytłumaczyć, przyznaje, że sam tego nie pamięta, ale prędzej czy później sobie przypomni. Jakiś czas później, na innej planecie, Wade, zaprzysiężony na rycerza, zostaje oskarżony o złamanie przyrzeczenia – za co grozi mu śmierć. Wade przyznaje, że nie przysłuchiwał się specjalnie temu, co do niego mówiono i prosi o powtórzenie przyrzeczenia, kosmici mówią mu więc, że miał zabić Gnar-Cona, Kosmicznego Smoka. Deadpool dosiada więc swojej żony i wyrusza na poszukiwania zamku, w którym bez wątpienia przesiadywałby smok. Gdy przed nim stają, smok domyśla się, że chodzi o to, że pożarł królową, a gdy Orksa stwierdza, że jego zamek jest bardzo romantyczny, Wade w końcu sobie przypomina, od czego jest miesiąc miodowy i każe swojej małżonce się rozebrać. Widząc ten pokaz międzyrasowej miłości, smok wymiotuje, uwalniając tym samym nadal żywą królową. Jakiś czas później król gratuluje Deadpoolowi, stwierdzając, że musi świetnie władać mieczem.


Gdy Deadpool kończy wspominki, zauważa, że wszyscy goście albo już zniknęli, albo są nieprzytomni. Pomaga wstać Taskmasterowi, zapewniając, że nikt go nie rozpoznał w przebraniu. Najemnik stwierdza, że to, co przyjaciel czyni, jest szaleństwem, ten odpiera więc, że kocha swą narzeczoną. Taskmaster stwierdza, że właśnie dlatego powinien trzymać ją jak najdalej od siebie – teraz bowiem ma słaby punkt. Odjeżdżając, radzi Wade'owi przygotować się do ważnego dnia, a wtedy pan młody wchodzi do samochodu prowadzonego przez Preston, wyznaczoną na kierowcę ze względu na bycie robotem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27 Deadpool vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.