Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #1

Nightcrawler vol. 4 #1

Postacie
Zapowiedź

Weteran X-Men Kurt Wagner właśnie powrócił z zaświatów i zastał zupełnie inny świat: Professor Xavier nie żyje, Cyclops jest ścigany, a  X- Men są podzieleni. Jest on jednak zdeterminowany, aby dać swojemu nowemu życiu sens. Nightcrowler wyrusza w trasę wraz z Wolverinem, aby naprawić parę błędów i zapewnić przyszłość mutantom.

Streszczenie

W Danger Room Nightcrawler pojedynkuje się z Wolverinem, który niedawno stracił swój czynnik gojący. Pod naporem ciosów Logan traci jednak kontrolę i atakuje, wysunąwszy pazury, wtedy jednak sparring zostaje przerwany przez Storm, która rozdziela przyjaciół i zmusza Logana do tego, by pozwolił Cecilii Reyes się opatrzyć. Kurt tymczasem zaczyna przechadzać się korytarzami Instytutu, wspominając, jak sam był tu "uczniem". Nagle słyszy dzwonek, wskakuje więc na sufit, pozwalając uczniom zalać korytarze, witany przez Mercury. Po chwili pojawia się też przed nim astralna forma Rachel Grey, która proponuje, że opowie mu o nowych uczniach – jak podobnym gigantycznemu skorpionowi Rico, który chce zostać astronautą. Nieco później w nowym pokoju Kurta on i Rachel zaczynają wspominać czasy Excalibur, a nawiązując do tego Wagner stwierdza, że nie może uwierzyć, że Kitty odeszła ze szkoły i działa z Cyclopsem. Marvel Girl przyznaje, że wiele się zmieniło, dlatego też trzeba tym bardziej szanować to, co pozostało takie samo.

Jakiś czas później Amanda Sefton wraca do swego mieszkania, gdzie zastaje czekającego na nią wraz ze swymi Bamfami Kurta. Wzruszające spotkanie przerywa jednak atak mężczyzny w zaawansowanej technologicznie zbroi, który zaczyna ostrzeliwać Kurta. Okazuje się jednak, że mutant był jego celem tylko dlatego, że uniemożliwiał mu uwięzienie Amandy, w kierunku której wysyła futurystyczną pułapkę. Nightcrawler teleportuje ją jednak z więzów i przenosi w bezpieczne miejsce, po czym wraca do walki. Zaczyna okładać łotra, który przedstawia się jako Trimega, jego ciosy jednak nie mają żadnego efektu. Tymczasem ściana pomieszczenia zaczyna się kruszyć pod naporem wiązek energii, Bamfy jednak utrzymują ją w całości. Kurt wpada jednak na pewien pomysł i, wykorzystując chwyt, ciska przeciwnikiem w ścianę, która zapada się na niego. Gdy po chwili jednak na miejsce przybywa Amanda, nie ma po nim śladu – on również najwyraźniej ma zdolności teleportacyjne. Amanda stwierdza, że jej magiczne zdolności nie pomogłyby przeciwko technologii, której używał łotr. Domyśla się, że może takie było założenie i stwierdza, że muszą ostrzec innych użytkowników magii, zaczynając od Margali Szardos, z którą Amanda miała w ostatnim czasie napięte stosunki. Razem więc teleportują się.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1 Nightcrawler vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.