Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #25

Avengers Assemble #25

Postacie
Zapowiedź

• June Covington wygrywa w starciu z AIM. Teraz drugi kokon ma się otworzyć, June go porząda, a AIM nie zamierza go oddać.
• Spider-Girl prowadzi zespół, który ma ocalić Nowy Jork przed zagładą!

Cytat

Hawkeye: "Fifty bucks says it's in there."
Black Widow: "It's in there."
Hawkeye: "Then fifty bucks says I find it first."
Wolverine: "Pfft. A 12-pack says you don't have fifty bucks, Barton."

Streszczenie

Stojąc przed drzwiami laboratorium AIM, June Covington podkreśla, że nie chce, by ktokolwiek i cokolwiek wewnątrz przetrwało – poza kokonem, który ma trafić w jej ręce. Gdy ona i jej oddział jaszczurzych ninja wchodzą do środka, ochrona w budynku wykrywa otwarcie drzwi, nie widzą jednak niczego poza tym. Nagle otrzymują ostrzeżenie od Avengers, jest już jednak za późno – ninja Toxic Doxie już bowiem atakują.

Avengers zbliżają się do laboratorium, Captain America przypomina więc, że AIM oficjalnie jest suwerennym państwem, "pszczelarze" są więc nietykalni. Hulk przebija się do środka, gdzie herosi powalają jaszczurzych ninja, a dowiedziawszy się od agentów, gdzie znajduje się kokon, Hawkeye udaje się we wskazanym kierunku. Gdy tam jednak dociera odkrywa Spider-Girl stojącą przed June Covington. Naukowiec wydycha trujący gaz, przed którym Clint ostrzega pozostałych Mścicieli, na placu boju pozostaje więc tylko nosząca maskę gazową Anya. Toxic Doxie wskazuje jej więc kokon, stwierdzając, że w środku znajduje się nieskończony potencjał i że nie pozwoli, by ktoś jej go odebrał. Atakuje, Spider-Girl jednak unika jej ciosów i powala ją, pajęczyną zatykając jej usta. W tym momencie na miejscu zjawiają się Avengers, a Hyperion wsysa trujące opary. Widząc zakneblowaną Covington Captain America pyta, czy może ona oddychać, Anya każe mu więc sprawdzić jej szyję, ujawniając, że przeczytała jej akta w kartotece Avengers i stamtąd wie o jej skrzelach. Steve gratuluje jej dobrze wykonanej roboty i zapewnia, że jeśli kiedykolwiek będzie potrzebowała pomocy, drzwi Avengers Tower stoją dla niej otworem.

Jakiś czas później w swoim mieszkaniu Anya Corazon otrzymuje wiadomość na komórkę, w której "S.R." prosi, by nikomu nie mówiła, że potrafi korzystać ze smartfonów. Domyśliwszy się, że chodzi o Steve'a Rogersa, dziewczyna ściąga przysłany plik – oficjalny dzwonek Avengers [znany w prawdziwym świecie jako opening do "Avengers: Earth's Mightiest Heroes" – przyp. S_O].

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #25 Avengers Assemble #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.