Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #1

Captain Marvel vol. 7 #1

Captain Marvel vol. 7 #1

"Higher, Further, Faster, More" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Bohaterka! Pilot! Mścicielka! Captain Marvel - najpotężniejsza ziemska bohaterka posiadająca niebezpieczną moc i zapał do walki, powraca z głową uniesioną do góry w zupełnie nowej serii! Captain Marvel, a.k.a.a Carol Danvers dochodzi do skrzyżowania nowego życia i nowego romansu, co przyczynia się do podjęcia dramatycznej decyzji, która zmieni kurs jej zycia jak i całego uniwersum Marvela w najbliższym miesiącach.

Cytat

Captain Marvel [zauważając przestępstwo]: "You okay if we multitask?"
Iron Man: "Are you kidding? That's like asking if you like Star Wars and punching things."
Captain Marvel: "I like both those things."
Iron Man: "I know."

Streszczenie

Teraz. Przy placówce Maniaciano na planecie Ursor 4 ląduje statek Captain Marvel, która schodzi z pokładu razem ze swoją drużyną. Po chwili rozdzielają się oni, pozostawiając Carol i Tic samym sobie. Kosmitka zauważa śledzących ich członków tajnej policji Spartax, a także kogoś, w kim rozpoznaje mieszkańca Torfy. W następnej chwili do przybyszek podchodzą Spartaksi, a Torfińczyk zaczyna uciekać ze swoim ładunkiem, podczas więc, gdy Carol zaczyna walczyć z mundurowymi, Tic rusza za w pościg za uciekinierem. Gdy reszta drużyny wraca do statku i przygotowuje się do odlotu, Cap wznosi się w powietrze, by znaleźć Tic. Dziewczyna ciska jej z tłumu wykradziony uciekinierowi przedmiot, po chwili jednak znika Ziemiance z oczu.

Sześć miesięcy wcześniej. Captain Marvel i Iron Patriot przechwytują opadające na Nowy Jork urządzenie nieco większe od człowieka. Myśląc, że to bomba, Carol ciska nim w powietrze, wtedy jednak Rhodey kończy skan i stwierdza, że nie wykrył materiałów wybuchowych. Danvers chwyta więc przedmiot i każe kompanowi skontaktować się ze S.W.O.R.D. – ktoś jest bowiem w środku.

Tego wieczora w swojej "bazie" w pochodni Statui Wolności Carol rozmawia z Kit. Dziewczynka dziękuje bohaterce, że pozwoliła jej i jej matce zamieszkań z nią, dopóki Marina nie rozwiąże problemów z własnym mieszkaniem, po czym zauważa, że na miejscu zjawił się Iron Man. Stark zaciąga Captain Marvel na zewnątrz, podczas lotu ujawniając, że choć uratowana kosmitka nadal jest nieprzytomna, określili, do jakiej rasy należy. Wyjaśnia, że planeta Nowlanian została zniszczona przez Budowniczych, zdołali jednak znaleźć schronienie na Behemocie – dopóki Pierścień również nie został zaatakowany. Po tym Rada Galaktyki straciła ich z oczu. Zapobiegając zauważonemu napadowi Tony stwierdza, że wpadł na pomysł, by utrzymać członka Mścicieli w kosmosie, u boku Guardians of the Galaxy. Myślał o najlepszym pilocie, którego mają na stanie, prosi więc, żeby Carol porozmawiała na ten temat z Rhodesem, po czym odlatuje, śmiejąc się.

Następnego dnia Carol oblatuje odrzutowiec z Tracy Burke na pokładzie. Gdy lądują, w hangarze odbywa się przyjęcie urodzinowe Tracy, w czasie którego Carol zaciąga Rhodey'ego na rozmowę na osobności. Tam zaczynają się całować, a po jakimś czasie James stwierdza, że chciałby uczynić ich związek oficjalnym. Danvers przyznaje więc, że chce się najpierw upewnić, czy wszystko jest w porządku – nie o niego jej jednak chodzi, lecz o nią samą. Stwierdza, że chce wyruszyć w kosmos, a upewniwszy się, że naprawdę tego pragnie, Rhodes stwierdza, że nie będzie jej powstrzymywał przed realizacją marzeń. Podkreśla, że nie będzie zajmował się jej kotem i pyta, czego będzie tam szukać, na co Carol odpiera, że dowie się, gdy to znajdzie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1 Captain Marvel vol. 7 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.