Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #5

Amazing X-Men vol. 2 #5

Amazing X-Men vol. 2 #5

"The Quest for Nightcrawler" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Nightcrawler i jego piracka ekipa X-Men rusza na Azazela i jego piekielne hordy!
• Jeden z X-Men dokona ostatecznego poświęcenia!

Streszczenie

Podczas, gdy w Instytucie Jean Grey Angel, Rachel i Warbird bronią portalu przed Czerwonymi Bamfami, na morzach Czyśćca X-Men stają do walki z armią Azazela. Sam "Admirał" atakuje syna, okazuje się jednak, że on i Kurt są na równym poziomie zdolności tak teleportacji, jak i szermierki, demon każe więc swoim ludziom podpalić okręt mutantów, po czym teleportuje się za Wolverine'a i przebija go swoim ostrzem. Kurt dopada do przyjaciela, a wtedy słyszy w swoim umyśle głos próbujący przekonać go, by nie robił tego, co planuje. Charles Xavier zapewnia, że archaniołowie są już w drodze i że to, o czym Wagner myśli, zamknie mu drogę z powrotem do Raju. Mutant stwierdza jednak, że tylko w jeden sposób można uwięzić Azazela, po czym każe jednemu ze swoich Bamfów poinformować pozostałych, że nadszedł czas na to, by spłacił swój dług. W Instytucie Niebieskie Bamfy przestają walczyć i po chwili zaczynają przekształcać się w jedno ciało. W Czyśćcu tymczasem stworki atakują Azazela, teleportując go do Instytutu w tym samym czasie, gdy bamfowe "ciało" przekształca się w Kurta. Ten rozcina swoją dłoń, wykorzystując magię zawartą w swej krwi, by uwięzić Azazela na Ziemi, po czym nokautuje go. W Czyśćcu tymczasem pozostali X-Men chwytają Bamfy i przenoszą się do szkoły, a gdy są już na miejscu, Kurt niszczy portal.

Tego wieczoru. Do siedzącego samotnie na dachu Kurta podchodzi nadal kurujący się Logan. Stwierdza, że widział to, co przyjaciel pozostawił za sobą, a ten przyznaje, że przez cały czas swego życia po życiu marzył o ostatniej przygodzie – teraz jednak rozumie, że zmarnował swoją szansę na życie wieczne w Niebie. Wolverine pyta, co obiecał Bamfom w zamian za pomoc, Kurt zapewnia więc, że nic. Gdy jednak Logan odchodzi, Wagner stwierdza, że swoimi czynami uratował miliardy, jeśli nie biliony duszy – a kosztowało go to tylko jego własną.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5 Amazing X-Men vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.