Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #19

Uncanny X-Men vol. 3 #19

Uncanny X-Men vol. 3 #19

"Uncanny X-Men Vs. S.H.I.E.L.D" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Następny etap w historii ludzkości ma tu swoje miejsce, a Uncanny X-Men temu przewodzą! Wraz z oryginalnym członkiem X-Men - Cyclopsem, Emma Frost, Magic i nowa generacja mutantów szkolą wszystkich homo-superior na wojowników! Ale po nieustających prześladowaniach ze strony społeczeństwa, które sie ich boi i nienawidzi, Uncanny X-Men przechodzą do ofensywy! Ich cel? Międzynarodowa organizacja szpiegowska S.H.I.E.L.D! Jednakże, kiedy drużyna Cyclopsa walczy o ich przetrwanie, czy nie pogarszają tylko swojej sytuacji?

Streszczenie

Atlanta. Hijack budzi się i po chwili zauważa, że w jego domu znajdują się agenci S.H.I.E.L.D.. Maria Hill oznajmia chłopakowi, że w okolicy nie działa prąd, przez co mutant nie może skorzystać ze swoich mocy. Pyta się także o to, gdzie może znaleźć Scotta Summersa.

Nieznana lokacja. Nieprzytomna Dazzler leży na łóżku. Ma zasłonięte oczy i podłączona jest do kroplówki. Sabretooth pyta Mystique, dlaczego jeszcze trzyma Alison przy życiu. Ta mówi, że każdy ma swój cel.

Atlanta. Hill w dalszym ciągu próbuje przekonać Davida do ujawnienia miejsca kryjówki Cyclopsa. Hijack próbuje przekonać agentkę, że nie ma pojęcia, gdzie znajduje się baza Summersa. To nie przekonuje Marii, która ma dowody, które mogą pogrążyć mutanta. Bond stwierdza, że potrzebuje adwokata.

Nieznana lokacja. Mystique pobiera z Dazzler krew, aby wytworzyć mutancki hormon wzrostu. Przy okazji stwierdza, że Alison jest sprzedajną dziwką, która zdradziła homo superior, przez co nie ma prawa do normalnego traktowania.

Atlanta. Hill orientuje się, że Summers znakomicie wiedział o obserwacji domów jego nowych podopiecznych. A to oznacza, że mutant bawi się z S.H.I.E.L.D.. Maria pyta Hijacka ostatni raz, gdzie jest Cyclops.

Nowa szkoła Xaviera. Scott ogląda Cerebro. Podchodzi do niego Tempus. Summers zauważa, że dziewczyna ostatnio się zmieniła i pyta ją czy wszystko gra. Dodaje też, że Eva może mu powiedzieć wszystko. Nagle ich rozmowę przerywa sygnał z komputera - pojawił się nowy mutant. Bell wykorzystuje to, aby uciec od rozmowy.

Chicago. X-Men przenoszą się w miejsce, które wskazało Celebro. Problemem okazuje się fakt, że nie ma w pobliżu żadnego mutanta, a po chwili pojawiają się Sentinele. Rozpoczyna się walka. Drużyna stoi na przegranej pozycji, więc Cyclops zarządza odwrót. Problemem jest jednak to, że nie działają moce Magik i części drużyny. Ilyana postanawia więc użyć magii, dzięki której pokonuje roboty. X-Menon wracają po chwili moce. Summers stwierdza, że S.H.I.E.L.D. musiało mieć w tym udział. I nieważne czy to była sama agencja, czy ktoś ja wykorzystał. Cyclops postanawia wypowiedzieć im wojnę.

Tajemnicza postać ogląda nagraną wypowiedź Summersa i jednocześnie naprawia Sentinela.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19 Uncanny X-Men vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.