Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #25

Deadpool vol. 3 #25

Deadpool vol. 3 #25

"Deadpool vs. S.H.I.E.L.D." - part 5.NOW

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Deadpool ponownie zabił wskrzeszonych byłych prezydentów USA, Agent Gorman z S.H.I.E.L.D. wykiwał go i nie wypłacił obiecanego wynagrodzenia. Nastał czas jego zemsty!. Jednak kiedy świadomość byłej agentki S.H.I.E.L.D utknęła w jego głowie, czy nie będzie miała ona nic przeciwko jego działaniom? Czy nie chodzi tu tylko o kasę z programu telewizyjnego? Spytajmy gościa specjalnego - Agenta Coulsona!

Streszczenie

W barze Deadpool i Crossbones dzielą się historiami o swoich ostatnich przeżyciach, po czym wracają do walki, która szybko przenosi się na ulice. Rumlow wyjaśnia, że choć nie otrzyma zapłaty, zabije Deadpoola dla samej satysfakcji, po czym zaciąga do go pobliskiej budki z hot-dogami i przykłada jego twarz do płyty do smażenia. Wade stwierdza, że może powinien pozwolić się zabić, a gdy zauważa, że Preston nie próbuje go przekonać do walki, sam postanawia to zrobić i wykorzystuje butlę z gazem i zapalniczkę, żeby uwolnić się z uścisku. Najemnicy kontynuują walkę, gdy nagle zostają potrąceni przez taksówkę prowadzoną przez Gormana. Były agent S.H.I.E.L.D. stwierdza, że gdyby Crossbones zabił Deadpoola, gdy miał szansę, on nie musiałby się ukrywać, dlatego postanawia zabić obu, zostaje jednak potrącony przez prowadzącego śmieciarkę Deadpoola. Najemnicy wspólnie wrzucają do środka i uruchamiają zgniatarkę, nim Gorman zdąży powiedzieć Wade'owi, jakie tajemnice przekazał ULTIMATUM, po czym wracają do walki. Powalony, Deadpool zostaje dodatkowo potrącony prze rowerzystkę, wykorzystuje jednak jej psa, żeby rozproszyć Rumlowa. Zmusza cyklistkę do ucieczki, po czym, atakując Crossbonesa, wyjaśnia, że wcześniej nie chciał go zabijać, teraz jednak zmienił zdanie i zamierza za pomocą jego ciała zostawić wiadomość dla innych. Ku uciesze Preston obija przeciwnika na kwaśne jabłko – na tyle brutalnie, że Sabretooth, który właśnie go wytropił, postanawia zrezygnować z ataku. Żądza krwi agentki zaskakuje jednak Deadpoola, wtedy jednak na miejscu zjawiają się agenci Adsit, Coulson i... Preston, ta z umysłu Wade'a stwierdza więc, że jest tylko głosem w jego głowie i żegna się. Pres-bot tymczasem stwierdza, że Crossbones nie jest winien tego, co przydarzyło się Deadpoolowi i stwierdza, że najemnik musi zastanowić się nad tym, co robi – inaczej S.H.I.E.L.D. będzie zmuszone go zlikwidować. Podczas, gdy Coulson aresztuje ledwo przytomnego Crossbonesa, Deadpool dziękuje przyjaciołom za wsparcie, stwierdza jednak, że musi zostać sam. Adsit wręcza mu więc worek wypełniony pieniędzmi – zapłatę za pozbycie się zombie prezydentów. Wade przekazuje jednak nagrodę Preston, samemu wyciągając jedynie garść banknotów. Żegnając się z przyjaciółmi obiecuje, że gdy wróci, sprawy potoczą się lepiej.

Deadpool udaje się na lotnisko, gdzie kupuje bilet do "gdziekolwiek w Europie". Po dogłębnej kontroli Wade w końcu wsiada do samolotu i odlatuje na zasłużone wakacje. Gdy jakiś czas później wyleguje się gdzieś na francuskiej Riwierze, zostaje zapaskudzony przez mewę. Wyciąga więc swoją broń i strzela do ptaka, stwierdzając, że jeśli go nie ukarze, wszyscy będą to robić.

Tymczasem, gdzieś w Anglii. Pewien mężczyzna stwierdza, że jego właśni ludzie będą bacznie obserwowani, potrzebuje więc kogoś, z kim nie ma żadnych powiązań. Kobieta znajdująca się z nim w łóżku stwierdza, że Deadpool brzmi na dobrego kandydata, ten więc, wysysając jej krew, każe powiedzieć sobie więcej na jego temat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25 Deadpool vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.