Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #23

Iron Man vol. 5 #23

Iron Man vol. 5 #23

"Rings of the Mandarin" - Chapter 1

Postacie
Zapowiedź

• Malekith ma problem z Iron Manem.
• Malekith ma problem praktycznie z każdym.
• Najbardziej zaawansowana nauka kontra najbardziej mistyczna nauka.
• Jaki klasyczny bohater z imprintu Marvel UK powróci odnowiony po Revolutionary War?

Cytat

Shevaun: "I want this to be textbook."
Iron Man: "Don't you mean spellbook?"
Shevaun: "Don't joke. You don't want a spellbook entry. Spellbooks eat your brains. Haven't you read your Lovecraft?"

Streszczenie

Elfy Svartalfheimu od zawsze budziły zawiść innych Światów, których mieszkańcy przezwali ich "Mrocznymi Elfami" i prześladowali. Przez lata krainą rządzili marionetkowi władcy, teraz jednak na tronie zasiadł prawowity król – Malekith Przeklęty. Pewnego dnia, w sali tronowej zjawia się niespodziewany gość – magiczny pierścień, który ogłasza, że Ziemia jest zagrożona i pyta, kto za tym stoi. Malekith domyśla się, że pierścień oczekuje, że będzie on winił Tony'ego Starka, po czym ujawnia, że nie jest on w stanie kontrolować go tak, jak Midgardczyków i chwyta pierścień, w końcu odkrywając jego sekrety. Następnie udaje się na poszukiwania innych Mandarinów.

Teraz, Nowy Jork. Iron Man walczy z Lightning Conductorem – kompozytorem, który został wynajęty przez pracowników Starka do stworzenia musicalu na podstawie życia bohatera, a następnie zwolniony, gdy jego interpretacja Tony'ego nie spodobała się firmie, a który teraz jest w posiadaniu jednego z pierścieni Mandarina. Ten sugeruje mu użyć impulsu elektromagnetycznego, by czasowo unieruchomić zbroję przeciwnika, gdy jednak to czyni, na miejscu zjawia się Malekith, który strzela do artysty wiązką z pierścienia Spectral i odcina jego dłoń, po czym ucieka. Tony kontaktuje się z bratem, informując, z kim mają do czynienia, zabrania jednak informować Thora.

Jakiś czas później Tony odwiedza szpital psychiatryczny dla superkryminalistów Fundacji Marii Stark, gdzie będąca u niego na etacie Shevaun Haldane zajmuje się opętaną kobietą znalezioną w katakumbach Paryża [patrz #4 – przyp. S_O]. Zauważają, że się ona zmieniła, podejrzewają jednak, że być może przechodzi jedynie metamorfozę wywołaną przez Extremis.

W Londynie Abigail Burns otrzymuje e-mail od Arno, który proponuje jej wersję beta systemu rozpoznającego mowę, który mógłby jej pomóc w codziennym życiu, reporterka dzwoni więc do niego, powtarzając to, co powiedziała Tony'emu – że nie przyjmie od nich jałmużny, podczas gdy innych nie stać na takie luksusy. Arno stwierdza więc, że system jest czymś, nad czym pracował w wolnym czasie i zapewnia, że będzie on darmowy, a ona pomoże mu jedynie odnaleźć i naprawić ewentualne błędy. Abigail pyta, kim właściwie jest rozmówca i skąd zna Starka, ten jednak unika odpowiedzi, zaczynając opowiadać o osobistych problemach, przez które przechodzi Tony. Po chwili namysłu Abigail informuje, że jej magazyn prosił ją o napisanie artykułu o Tonym, stwierdza jednak, że znalazła lepszy temat.

W laboratorium Shevaun ta prezentuje Tony'emu miotacz, który powinien sparaliżować pierścienie. Pyta też, czemu Avenger nie wezwał Thora, ten więc wyjaśnia, że nie mogą w to mieszać Asgardii – oficjalne rozwiązanie sytuacji trwałoby zbyt długo, a tajna akcja, jeśli się nie powiedzie, mogłaby doprowadzić do upadku wciąż młodej Republiki Dziewięciu Światów. Dlatego musi zrobić to sam. Dark Angel wyjaśnia więc, że stworzyła trzy portale do  Svartalfheimu – jeden, by przenieść Tony'ego, jeden, by przenieść jego broń, i jeden, by ściągnąć go z powrotem. Wyjaśnia, że wybrała tę liczbę, gdyż ma ona znaczenie w magii – a wybranie wyższej wymagałoby znacznie większych nakładów energii lub wiązałoby się z obniżeniem dokładności teleportu. Tony stwierdza, że powinien zabrać ze sobą coś żelaznego, techno-magiczka odpiera jednak, że równałoby się to zabraniu broni nuklearnej. Następnie przenosi Iron Mana... prosto do sali tronowej Malekitha.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #23 Iron Man vol. 5 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.