Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #23

Deadpool vol. 3 #23

Deadpool vol. 3 #23

"Deadpool vs. S.H.I.E.L.D." - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Jeden helicarrier pełen agentów...
• Jedna śmiercionośna kreatura, która chce ich wszystkich zabić...
• Kreatura... zwana Deadpoolem.

Cytat

Deadpool: "I just flew in from ULTIMATUM and boy, are my arms tired... from killing all of them."

Streszczenie

Na pokładzie helicarriera ULTIMATUM Gorman każe uruchomić kamuflaż, przenieść się nad morze i zachować ciszę radiową, jeden z agentów informuje go jednak, że pojazd został zinfiltrowany przez Deadpoola. Najemnik zaczyna zabijać krążących korytarzami strażników na coraz to bardziej wymyślne sposoby, Preston stwierdza więc, że od powrotu z Korei Wade staje się coraz brutalniejszy. Zauważa, że wystarczyło, by wyłączyli maskowanie, Deadpool oświadcza jednak, że terroryści muszą zapłacić. W końcu dociera do reaktora napędzającego pojazd i niszczy go, nie wiedząc, że dopiero co minął Gormana. Ten próbuje dostać się na pokład kapsuły ratunkowej, gdy jednak w końcu tam dociera, Wade już na niego czeka. Zdrajca S.H.I.E.L.D. porywa więc plecak odrzutowy i zaczyna uciekać, uszkadzając elektroniczny zamek. Łączy się z mostkiem, by upewnić się, że jego zapłata została już przekazana na konto, po czym umieszcza ładunek wybuchowy na ścianie. Wtedy odnajduje go Deadpool, uciszający próbującą przekonać agenta do poddania się Preston. Gorman wysadza dziurę w kadłubie, po czym przypomina, że ma pieniądze i pyta, czy mógłby kupić swoją wolność. Wade odmawia jednak i strzela, pojazd jednak nie jest stabilny, kula więc jedynie rani Gormana, który wypada na zewnątrz.

Nieopodal, na helicarrierze S.H.I.E.L.D., Coulson, Adsit i grupa szturmowa obserwują niebo w poszukiwaniu pojazdu ULTIMATUM. Po chwili przylatuje do nich, za pomocą plecaka odrzutowego, Deadpool. Oświadcza, że Gormanowi prawdopodobnie udało się uciec, a gdy Phil zauważa, że miał wysłać im sygnał z wrogiego transportowca, następuje potężna eksplozja, rozrywająca helicarrier terrorystów na strzępy. Gdy agenci wycofują się, Adsit informuje, że są gotowi do transferu świadomości Preston. Agentka nie może uwierzyć, że już wkrótce będzie z powrotem ze swoją rodziną, zapewnia jednak, że pierwszym, co zrobi, jest zamknięcie sprawy Butlera. Stwierdza, że Eleanor nadal może żyć, Wade nie chce jednak wiedzieć nic na ten temat – nie chce nadal ścigać swojej pokręconej przeszłości, a nawet, jeśli to prawda, nie chce, żeby jego córka miała z nim cokolwiek wspólnego. Coulson tymczasem zostaje poinformowany, że agenci nie mogą znaleźć Crossbonesa. Ten dryfuje po morzu w gondoli balonu, żywiąc się mewami.

Gdzieś w Nowym Jorku Shane Preston przekazuje synowi informację otrzymaną od S.H.I.E.L.D. – są gotowi do przeniesienia umysłu ich żony i matki do nowego ciała.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #23 Deadpool vol. 3 #23 Deadpool vol. 3 #23 Deadpool vol. 3 #23 Deadpool vol. 3 #23 Deadpool vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.