Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #4

Amazing X-Men vol. 2 #4

Amazing X-Men vol. 2 #4

"The Quest for Nightcrawler" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine i Northstar zostali pokonani i zesłani do ... czyśćca?
• Nightcrawler próbuje pomóc X-Men i uratować ich oraz zaświaty przed Azazelem, niestety piekielne hordy mają sporą liczebną przewagę!

Cytat

Nightcrawler: "My Bamfs tell me you nearly burned Hell itself to the ground. Brava, Ms. Jones. And allow me to welcome you to the X-Men."

Streszczenie

Logan i Northstar krążą po zamarzniętych pustkowiach Czyśćca. W tym samym czasie w rozmrożonym Piekle Firestar broni nieprzytomnego Icemana przed hordami demonów, w końcu decydując się uwolnić swą pełną moc. A na morzach Czyśćca Nightcrawler próbuje przemówić do rozsądku oszalałemu z bólu Beastowi. Ani to, ani seria szybkich teleportacji, nie pomagają jednak, gdy jednak Kurt błaga przyjaciela, by sobie go przypomniał, budzi to wspomnienie z dawnych czasów gdy, zamiast udawać się z bardziej "ludzkimi" przyjaciółmi do baru, obaj niebiescy herosi rozgrywali partie szachów połączonych z akrobacjami. Gdy przywraca to mu jego zmysły, Hank uściskuje przyjaciela, a ten, skomplementowawszy jego nowy wygląd, ogłasza, że muszą odnaleźć resztę X-Men. Potwierdza, że wysłał Bamfy do Instytutu, by sprowadziły pomoc, po czym każe im obrać kurs na Piekło.

Iceman budzi się w jaskiniach, otoczony przez Bamfy. Firestar wyjaśnia, że w czasie walki stworki nagle pojawiły się i odteleportowały ich do tego miejsca, które, jak zgaduje, nadal znajduje się w Piekle. Nagle na miejscu zjawia się Nightcrawler, witając przyjaciół. Spytany wyjaśnia, że Bamfy to jego "młodsi bracia" – pierwotnie pomiot dwóch demonów, żyły one w tych jaskiniach głęboko w Piekle, żywiąc się resztkami ze stołów demonów, aż odnalazł je Azazel. Poił je swoją własną krwią, aż przeobraziły się one na jego obraz i podobieństwo, stając się jego sługami. Aż do czasu, gdy jeden z nich został pozostawiony po jednym z ataków na Niebo – wtedy bowiem Kurt przedstawił stworkowi i jego pobratymcom ofertę, której jego ojciec nie był w stanie przebić. Nie chce jednak wdawać się w szczegóły, stwierdzając, że mają mało czasu.

Wolverine każe Northstarowi szukać wyjścia z sytuacji, nawet, jeśli on sam padnie z wyczerpania. Tak rzeczywiście się dzieje niedługo później, wtedy jednak przypomina sobie, jak dawno temu opowiedział Kurtowi, jak wyobraża sobie swoją śmierć – z żołądkiem pełnym whiskey i twarzą pełną strzał, samotny i otoczony przez ninja. Wagner stwierdził wtedy, że w swych ostatnich momentach nikt nie chce być sam, a Logan, w teraźniejszości, przyznaje przyjacielowi rację i powstaje. Nagle zauważa siedzącego przed nim Bamfa, a po chwili na miejscu zjawia się Nightcrawler, pomagając przyjacielowi wstać i informując, że mają piratów do pokonania.

Jakiś czas później. Okręt X-Men staje naprzeciw flotylli Azazela. Z przyjaciółmi gotowymi do walki, Nightcrawler wzywa do ataku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #4 Amazing X-Men vol. 2 #4 Amazing X-Men vol. 2 #4 Amazing X-Men vol. 2 #4 Amazing X-Men vol. 2 #4 Amazing X-Men vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.