Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #86

Ultimate X-Men #86

Ultimate X-Men #86

"Sentinels" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Nowi Ultimate X-Men kontynuuje swoją wojnę z Sentinelami. Ludzie pociągający za sznurki wreszcie się ujawniają. Ponadto, Cable wyjawia Charlesowi Xavierowi mroczną tajemnicę, która może zmienić wszystko.

Cytat

Bishop (o Psylocke): "Get the hell away from my wife!"

Streszczenie

Tajna baza Sentineli. X-Men stoją nad ciałem swojego lidera, który nie wykazuje żadnych oznak życia. Naprzeciwko nich natomiast, odpowiedzialne za ten stan Bishopa bliźniaki Fenris szykują się do ataku na pozostałych mutantów. To Wolverine uderza jednak jako pierwszy, lecz zostaje powalony na ziemię takim samym strumieniem energii, jaki chwilę wcześniej wyłączył z walki przywódcę X-Men. Po chwili ich sytuacja robi się jeszcze trudniejsza, bowiem znajdujące się w tym samym pomieszczeniu roboty Sentinels, które do tej pory wydawały się być wyłączone, zostają nagle aktywowane i otaczają Storm, Angela, Dazzler i Psylocke oraz dwójkę ich niedysponowanych towarzyszy.

 

W tym samym czasie Stryfe oprowadza Pyro po tymczasowej kryjówce Frontu Wyzwolenia Mutantów. Przywódca tej organizacji zabrał Pyro właśnie w to miejsce, a nie do kwatery głównej, ponieważ zwyczajnie mu nie ufa i wyjawia chłopakowi że wie, iż ma on za zadanie szpiegować poczynania Frontu dla X-Men. Ku zaskoczeniu Pyro, Stryfe nie ma nic przeciwko temu i pozwala X-Manowi zostać w ich szeregach, ponieważ, jak twierdzi, nie ma nic do ukrycia.

 

Na jednym z drzew w posiadłości Xaviera Hank McCoy czeka na dogodny moment, aby oznajmić swoim przyjaciołom, że jest cały i zdrowy. Przez komunikator, który Beast zabrał ze sobą z laboratorium w Triskelionie, kontaktuje się z nim Nick Fury. Generał próbuje nakłonić Henry'ego do powrotu w celu kontynuowania prac nad lekiem na Wirus Spuścizny. McCoy ma jednak inne plany. Chce odnaleźć Ororo, ponieważ wie, że dziewczyna z pewnością go wysłucha, nawet jeśli początkowo nie uwierzy, iż jest on prawdziwym Hankiem. Poza tym chłopak nie kupuje bajeczki Fury'ego o Wirusie Spuścizny i uważa, że był przetrzymywany w zamknięciu przez te wszystkie miesiące z zupełnie innego powodu. Generał stara się przekonać Beasta, że jest w błędzie, podczas gdy podwładni Fury'ego próbują zlokalizować pozycję uciekiniera. Po chwili trójka agentów S.H.I.E.L.D otacza drzewo, z którego docierał sygnał, jednak okazuje się, że po McCoy'u nie ma tam ani śladu. Henry zdołał uciec chwilę wcześniej, zostawiając na drzewie urządzenie naprowadzające.

 

Cyclops śpi w swoim łóżku, gdy nagle budzi go jakiś hałas. Chłopak zakłada okulary i zauważa Jean stojącą w drzwiach jego pokoju. Na pytanie czy wszystko w porządku, dziewczyna nie odpowiada, lecz siada przy Summersie i prosi by ją przytulił. Panna Grey chowa głowę w jego ramionach, a jej oczy świecą żółtym światłem.

 

Tymczasem w bazie Sentineli bitwa pomiędzy X-Men a wielkimi robotami rozpoczęła się na dobre. Storm, Psylocke oraz Wolverine, który zdołał już dojść do siebie, rozprawiają się z kolejnymi androidami, podczas gdy Angel ma za zadanie ewakuować wciąż nieprzytomnego Bishopa z pola walki. W międzyczasie Dazzler koncentruje się, aby powtórzyć wyczyn z poprzedniej potyczki z Sentinelami i zniszczyć kilka z nich za jednym zamachem [poprzedni numer - maSSive], jednak bezskutecznie. Ostatnim razem Alison dokonała tej sztuki dość przypadkowo i teraz nie jest w stanie tego powtórzyć.

 

Central Park. Stryfe, stojący w otoczeniu kilkudziesięciu członków Frontu Wyzwolenia Mutantów, przemawia do coraz większej grupy zwykłych ludzi, która gromadzi się na jego wystąpieniu. Mężczyzna oświadcza, iż według niego ludzie i mutanci są braćmi i powinni żyć w pokoju. Nie ma powodu aby jedni mieli obawiać się i nienawidzić drugich. Homo superior nie chcą bowiem dłużej ukrywać się i żyć w odosobnieniu, posiadają przecież takie same prawa jak wszyscy inni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Niestety ostatnio rząd znów zaczął prześladować i ścigać mutantów, tak jak to miało miejsce już wcześniej. Tym razem jednak nie będą oni uciekać, ale staną ramię w ramię i będą walczyć o swoje prawo do istnienia. Po tych słowach członkowie Frontu zaczynają skandować imię Stryfe'a. Zwykli ludzie nie są tak zachwyceni jego wystąpieniem i po chwili pomiędzy nimi a mutantami dochodzi do ostrej wymiany zdań. Stryfe wykorzystuje zamieszanie, aby wycofać się niepostrzeżenie na tyły, a moment później znika w portalu teleportacyjnym wytworzonym przez Zero. Zostaje jednak zauważony przez Pyro, który zaczyna się zastanawiać, gdzie liderowi Frontu tak bardzo się spieszy. W tej chwili na niebie pojawiają się Sentinele i chłopak już zna odpowiedź. Stryfe wiedział o ataku robotów i dlatego ulotnił się w takim pośpiechu, zostawiając swoich towarzyszy na pastwę losu.

 

W trackie potyczki z Sentinelami Angel zostaje trafiony w locie i zaczyna spadać w dół. Storm próbuje pochwycić chłopaka, lecz sztuka ta nie udaje się jej i oboje zaliczają solidny upadek, po którym żadne z nich nie daje znaku życia. Sytuacja ta rozwściecza ogromnie Logana, który rzuca się w kierunku robotów i zaczyna swoimi pazurami masakrować jednego za drugim. Po chwili Wolverine słyszy dochodzący zza pleców głos nakazujący mu przestać. Mężczyzna obraca się i spostrzega Psylocke pojmaną przez bliźniaki Fenris, którzy grożą, iż w przeciwnym razie zabiją Betsy. W tym momencie na scenę wkracza Bishop, który mierząc z futurystycznego pistoletu do Andreasa i jego siostry krzyczy, aby zostawili w spokoju jego żonę. Panna Braddock jest tak samo zaskoczona tym co usłyszała, jak wszyscy pozostali...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #86 Ultimate X-Men #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.