Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #2

Wolverine vol. 6 #2

Wolverine vol. 6 #2

"Rogue Logan" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach z historii "Killable", Wolverine musi coś udowodnić. Zanim znów zmierzy sie z Sabretoothem, musi sie odbudować, wyzdrowieć, stać się silniejszym niż kiedykolwiek ... ale to nie jest tak łatwe jak mu sie wydawało i szybko zacznie używać innych środków do zemsty, kiedy zwykłe środki zdaja się zawodzić. Czy uda mu się pokonać swoje demony, a może to początek Wolverina, który przeszedł na ciemna stronę?

Streszczenie

Parę tygodni temu. Wolverine znajduje Spider-Mana w kanałach, walczącego z ludźmi Green Goblina. Proponuje pomoc, herosi wchodzą sobie jednak w drogę, pozwalając jednemu ze zbirów przystawić lufę pistoletu do twarzy Logana. Nim jednak zdąży pociągnąć za spust, zostaje powalony przez Pająka, który, ruszywszy w pogoń za uciekającymi opryszkami, stwierdza, że nie potrzebuje pomocy Avengers.

Teraz. Logan tłumaczy, że nie mógł pozwolić na to, by reporter zagroził jego nowym kompanom i zapewnia, że to nic wielkiego. Offer prosi go jednak do swojego gabinetu, gdzie upewnia się, że mutant nie czuł się zmuszony do podjęcia takiej, a nie innej akcji. Wolverine stwierdza, że miał dość tego, że pozostali muszą "dopasowywać się" do tego, kim był wcześniej. Wyjaśniwszy sobie wszystko, rozmówcy przechodzą do innego tematu – Sabretootha. Offer wyjaśnia, że Creed przejął kontrolę nad wszystkimi większymi organizacjami przestępczymi, które nie należą do Green Goblina – dlatego w ramach utrzymania przyjaznych stosunków uwolnili jednego z jego ninja, dlatego też mężczyzna zatrudnił Logana – wie bowiem, że Creed ma na jego punkcie obsesję, prędzej czy później więc skontaktuje się z nim, choćby po to, by sprawdzić, co mutant planuje. A wtedy Offer złoży mu ofertę, którą Sabretooth przyjmie.

Parę tygodni temu. Wolverine'owi udaje się ponownie wytropić Spider-Mana, ten więc powtarza, że poradzi sobie bez Avengers. Mutant ujawnia, że został przeniesiony do rezerwy i że myśli o opuszczeniu zespołu, a słysząc to, Pająk zastyga w bezruchu – co próbuje wykorzystać jeden z jego przeciwników. Tym razem to Logan ratuje jego, a po pokonaniu zbirów wyjaśnia, że szuka jedynie informacji – by przejąć kontrolę nad światkiem przestępczym Nowego Jorku, Goblin musiał wejść w układ z Sabretoothem. Pyta, czy Spider-Man słyszał coś na ten temat, ten jednak stwierdza jedynie, że mutant znowu będzie próbował zaatakować swojego arcywroga w pojedynkę. Dodaje, że Creed zaszedł Loganowi za skórę i że ten nie będzie w stanie pozbyć się tego uczucia, dopóki ponownie nie skonfrontuje się z Sabretoothem, stwierdza jednak, że tym razem może się to okazać śmiertelne w skutkach. Gdy mutant protestuje, Pająk odpiera, że nie da się odejść od swoich zwyczajowych metod, jeśli całkowicie nie odmieni się każdego aspektu swego życia. Logan przypomina sobie, że nie tak dawno wszyscy myśleli, że Spider przeżywa załamanie nerwowe i pyta, czy ta zmiana wyszła mu na zdrowie, stwierdzając, że heros wydaje się być bardziej wyzwolony. Gdy jednak Spider-Man proponuje mu to samo, mutant stwierdza, że nie może sobie już na coś takiego pozwolić. Dochodzi do wniosku, że może powinien zacząć otaczać się ludźmi, którzy nie będą oczekiwać od niego tego, jaki był dawniej.

Teraz. Wolverine, wchodząc do łóżka Pinch, stwierdza, że zrobił to, co należało – reszta zespołu naraża się, by mu pomóc, on więc spłacił dług. Zapewnia, że czuje się tu świetnie.

Kilka tygodni temu. Spider-Man przyznaje, że nie wie nic na temat związków Goblina z Sabretoothem, dodaje jednak, że nawet, gdyby wiedział, nie poinformowałby Logana. Ma jednak dla niego radę – musi pamiętać o swoim "ja", o swoim celu. Nie może wpadać w pułapkę autodestrukcyjnych skłonności. To powiedziawszy, zrzuca go z dachu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2 Wolverine vol. 6 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.