Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #17

Hawkeye vol. 4 #17

Hawkeye vol. 4 #17

"The MBC Wintertime Winter Friends Winter Fun Special"

Postacie
  • * Hawkeye [Clint Barton] , Lucky
  • * Simone i dzieci
  • * Postaci z "Zimowych Przyjaciół": Yalpies, Rama w Piżamie, Santalopa, Samantha Hain, Kwanzaagator, Menorable, Steve, Lilly, Herman, Birdie, Spooky, Lady, Matka Zima, Słońce, trzy wilki
Zapowiedź

• Pamiętacie, jak Clint pozwolił dziecku sąsiadów obejrzeć u niego świąteczną kreskówkę? Cóż, zobaczycie teraz, jaką bajkę obejrzą wszyscy!

Streszczenie

[akcja komiksu rozgrywa się po wydarzeniach z szóstego numeru serii]

Simone pyta zamyślonego Clinta, czy wszystko w porządku. Mężczyzna mówi, że tak i pyta jej chłopców co będą oglądać. Zgodnie odpierają - "Zimowych Przyjaciół". Clint nie ma pojęcia o czym mówią i zaczyna oglądać...

"MBC prezentuje: Zimowi Przyjaciele - odcinek specjalny"

Grupka dzieci lepi bałwana, gdy jeden z nich zauważa, że robi się nienaturalnie gorąco i śnieg zaczyna topnieć. Dzieci stwierdzają, że pora wezwać Zimowych Przyjaciół!

Po chwili na miejscu pojawiają się:
- Yalpies , reprezentant perskiego święta Yalda; 
- Rama w Piżamie, lama reprezentująca hinduskie święto Diwali;
- Santalopa, przedstawiciel Bożego Narodzenia;
- Samantha Hain, pogańska księżniczka;
- Kwanzaagator, reprezentant Kwanzy
- Menorable, kot reprezentujący Chanukkę;
razem tworząc Zimowych Przyjaciół!

Jak się jednak okazuje, gdy śnieg i lód się topi, nasi bohaterowie tracą swe moce. Wyśmiani przez Słońce, sprawcę całego zdarzenia, wiedzą, że ich jedyną nadzieją na ratunek jest Steve - pies nieposiadający mocy, któremu z jakiegoś powodu pozwolili do nich dołączyć.

Tymczasem w bazie Zimowych Przyjaciół, Steve przygotowuje się, by ruszyć na pomoc. Nagle ktoś puka do drzwi budynku i szczęśliwy pies biegnie otworzyć. Jego oczom ukazuje się jednak mały pies imieniem Lil, która przyszła mu pomóc. Steve warczy na nią i stwierdza, że nie potrzebuje niczyjej pomocy, po czym wraca do przygotowań.  Po chwili do bazy wchodzi Herman, brat Steve'a, który również oferuje swoją pomoc. Jemu również bohater mówi, że nie potrzebuje niczyjej pomocy.

Później. Steve, przebrany w swój kostium i w towarzystwie Hermana i Lilly,  rusza na pomoc partnerom z drużyny. Po drodze, psy zostają zaatakowane przez trzy wilki. Gdy przeciwnicy zaczynają wygrywać, na pomoc przybywają Birdie, Spooky i Lady. Jednak wciąż wściekły Steve, mimo pomocy zaoferowanej przez przyjaciółki, wciąż uważa, że może sobie ze wszystkim poradzić sam i gdy wokół robi się coraz bardziej gorąco, rusza do Pałacu Słońca, by uwolnić swych przyjaciół z drużyny.

Na miejscu Steve atakuje Słońce, jednak jak zauważa Kwanzaagator, w pojedynkę nie ma z nim szans, gdyż ten może zaatakować go swoimi promieniami. Po chwili na miejscu pojawiają się wcześniej zostawieni w lesie przyjaciele którzy uwalniają Zimowych Przyjaciół i są gotowi walczyć ze Słońcem. Ich jedność przywołuje do Pałacu Matkę Zimę, która pokonuje Słońce i mówi Steve'owi, że jest dobrym psem.

Później. W bazie Zimowych Przyjaciół trwa multikulturowa zabawa na cześć zwycięstwa. Steve spędza jednak czas samotnie przy oknie, więc podchodzi do niego Lilly. Przyjaciel mówi jej, zę bez nie by dzisiaj sobie nie poradził, dziękuje jej i prosi by pobawiła się za niego, bo on nie należy do imprezowych typów. Uradowana Lil odchodzi...

Simone budzi się, a synowie mówią jej, że program właśnie się skończył. Kobieta pyta ich, czy podziękowali już Clintowi, jednak gdy zauważa, że mężczyzna śpi, po cichu wychodzą. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17 Hawkeye vol. 4 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.