Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #24

Avengers Assemble #24

Postacie
Zapowiedź

• June Covington wypowiada wojnę Nowemu Jorkowi.
• Spider-Girl liczy na pomoc Iron Mana, by dowiedzieć się z kim i o co przyjdzie jej walczyć, i jak przeżyć tą potyczkę.

Cytat

Spider-Girl: "Is he...?"
Iron Man: "Dead."
Spider-Girl: "How dead?"
Iron Man: "Pretty dead. Is there such a thing as a little dead?"
Spider-Girl: "Sure seems like it sometimes."

Streszczenie

W Avengers Tower Tony Stark pyta Spider-Girl, jak idą poszukiwania jej nauczyciela, pozwalając sobie też na skomentowanie jej nowego, "poprawionego" przez Logana kostiumu. Gdy dziewczyna stwierdza, że wiedzą jedynie, że Covington zabrała go do innego laboratorium, Stark radzi jej przejrzeć swoje fiszki, a gdy ta nie rozumie, o co mu chodzi, heros zabiera ją do specjalnego pokoju, gdzie ma dostęp do swojej, tworzonej od lat, cyfrowej kartoteki. Tworzy mapę laboratoriów  w Nowym Jorku, po czym odrzuca te, które mają zbyt dobrą ochronę lub są tak tajne, że nawet Covington by o nich nie wiedziała. Ogranicza obszar poszukiwań do miejsc znajdujących się blisko siedziby łotrzycy, a po dalszym procesie eliminacji pozostaje z tylko jednym – Hemoglobal. Proponuje, że podwiezie tam Anyę. Jakiś czas później, już na miejscu, odnajdują martwego naukowca, a po chwili Anya zauważa pana Schlickeisena, do którego dopada, chcąc sprawdzić, czy żyje. Iron Man jednak niczego nie zauważa, przynajmniej dopóki nie zdejmie maski. Razem herosi odgadują, że mocą nauczyciela jest kamuflaż przed maszynami, a po fakcie, że został on w tym miejscu sam domyślają się, że Covington skopiowała tę zdolność i już go nie potrzebowała. Lecąc nad miastem i zastanawiając się nad ich kolejnym krokiem, zauważają wiszących na Moście Brooklińskim agentów AIM. Domyślają się, że Covington nie mogła tego zrobić sama i że pewnie obdarzyła swoich ludzi tą samą mocą, którą posiada sama.

Szalona naukowiec tymczasem, wraz ze swoim pomocnikiem, Howardem, i jaszczurzymi ninja, atakuje kolejną placówkę AIM, zabijając pracujących tam agentów.

W Szpitalu Bellevue doktor wyjaśnia, że nauczyciel znajduje się w stanie minimalnej świadomości i że nie będą mogli ze względu na jego moc przyjrzeć się mu bliżej i pomóc. Nagle jednak wpada na pewien pomysł i każe mu zaaplikować zalpidem, środek usypiający, który w części takich przypadków pomaga poszkodowanym się wybudzić. Jakiś czas później Schlickeisen wyjaśnia, że był cały czas przytomny i ujawnia, że AIM jest w posiadaniu drugiego kokonu i że Covington zamierza go zdobyć. Iron Man pyta, co Spider-Girl zamierza zrobić, ta więc stwierdza, że musi uratować Inhumanina. Słysząc to, Tony zamierza jej kogoś przedstawić.

Jakiś czas później, w Avengers Tower, Tony informuje Steve'a Rogersa o sytuacji z kokonem, a ten odpiera, że Covington dopiero co zaatakowała kolejną placówkę AIM – bez wątpienia próbuje uniemożliwić laboratoriom wezwanie posiłków. Pyta, co uważa Spider-Girl, ta jednak stwierdza, że cała ta sytuacja jest jej sprawą i nie zamierza odciągać Avengers od "epidemii", którą się zajmują. Cap jednak zauważa, że przez cały czas działali razem z nią i że dobrze wiedzą, w jakiej sytuacji się znajduje. Przypomina, że drużyna powstała, by walczyć z przeciwnikami zbyt potężnymi dla pojedynczego herosa i każe zebrać Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24 Avengers Assemble #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.