Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #26

Avengers vol. 5 #26

Avengers vol. 5 #26

"Look Around... There's No Way Out"

Postacie
Zapowiedź

• Naukowa wojna ogarnia świat.
• All-New Avengers uderzają!
• Odpowiedzi na pytania, których woleliście nie zadawać.
• Avengers i New Avengers na kursie kolizyjnym.

Streszczenie

Miesiąc temu, Perth w Australii. Agenci AIM zbierają próbki tkanek Avengers pokonanych przez S7 [patrz Avengers vol. 5 #16-17 – przyp. S_O]. Tydzień później Scientist Supreme zostaje poinformowany, że większość z zebranych próbek jest w doskonałym stanie, w tym wszystkie, które zostały uznane za priorytetowe, Forson zezwala więc na przejście do kolejnej fazy projektu. Po kolejnych dwóch tygodniach budzi on najnowsze twory AIM – nowe wersje Adaptoidów, stworzonych do eksploracji Multiversum.

Trzy godziny temu. Po wstępnym ataku Thorra na zebranych, na miejscu zostaje otwarty portal, przez który wypadają Adaptoidy. Ich zadaniem jest pokonanie i pojmanie przybyszy z innego świata, twory uznają jednak, że obezwładnienie dwóch najsilniejszych celów jest mało prawdopodobne. Wasp tymczasem wysyła przeciw nim Hulka, który szybko rozrywa jednego z Adaptoidów na strzępy. Pozostałe uznają więc Janet za priorytet i dopadają do niej, niszcząc urządzenie kontrolne. Choć drugi z Adaptoidów zostaje zniszczony przez broniącego towarzyszki Iron Mongera, Hulk zmienia się z powrotem w Bannera, który postanawia opuścić drużynę. Ant-Man zamierza go powstrzymać, nim jednak zdąży się zmniejszyć, zostaje zaatakowany i zabity przez jednego z Adaptoidów. Widząc, że znajdują się na straconej pozycji, Avengers postanawiają się ewakuować, a nadzorujący Adaptoidy agenci AIM również tak robią, uznawszy, że "test" zakończył się porażką.

Teraz. Zebrani Avengers podają swoje alibi, Hyperion zauważa też, że mieszkańcy Ziemi przez całe swoje życie absorbują pewną ilość promieniowania słonecznego, związaną z wielkością i wiekiem gwiazdy. Na tej podstawie stwierdza, że Ant-Man, którego ciało znajduje się w rękach S.H.I.E.L.D., nie pochodzi z tej planety. Maria Hill przyznaje, że już to wiedzieli, musiała się jednak upewnić. Iron Man tymczasem wpada na pewien pomysł i pyta, czy zeznania światków wspominają o tym, kto należał do "Avengers", a dowiedziawszy się, że jednym z nich był "Iron Man", dopada do komputera. Wyjaśnia, że każda z jego zbroi posiada transponder, dzięki czemu udaje mu się zlokalizować przybyszów z alternatywnej rzeczywistości – na Times Square.

Bruce Banner udaje się do jednego z nowojorskich budynków, pewien, że jego cel znajduje się również na tym świecie. Gdy skaner linii papilarnych go rozpoznaje, otwierają się drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się już Bruce Banner.

AIM Island. Adaptoidy uznają, że ich formy, nadane przez ich twórców, nie są optymalne, przybierają więc razem inną postać – pozbawioną rysów twarzy, z jedynie wielkim okręgiem z przodu. Uzyskawszy samoświadomość, postanawiają wrócić do swej pierwotnej misji – eksploracji Multiversum.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26 Avengers vol. 5 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.