Avalon » Serie komiksowe » Loki: Agent of Asgard » Loki: Agent of Asgard #1

Loki: Agent of Asgard #1

Loki: Agent of Asgard #1

"Trust Me"

Postacie
Zapowiedź

• Młody Loki dorósł, a jako dorosły jest silniejszy, sprytniejszy i podstępniejszy niż kiedykolwiek wcześniej!
• Jako jednoosobowy tajny wywiad Asgardu, gotów jest kłamać, oszukiwać i kraść, by wykonać wszystkie misje zlecane mu przez WszechMatki. Zaczynając od skoku na Avengers Tower!

Streszczenie

Gdy Loki wychodzi spod prysznica, w jego lustrze pojawiają się postaci All-Mothers, które mają dla niego nowe zadanie.

Później. Loki biegnie po ścianie Avengers Tower, a gdy pojawia się w okolicy pokoju, w którym znajduje się Thor, zostaje przez niego zaatakowany. Kiedy spada, za oknem dostrzegają go również Hawkeye i Black Widow. Mężczyzna korzystając z jednej ze swoich strzał ratuje boga i sprowadza do budynku. Gdy komentuje nowy wygląd Lokiego, do pomieszczenia wchodzą Tony, Steve i Bruce z Thorem na czele. Bóg kłamstw informuje brata, że został wysłany tutaj przez All-Mothers na ściśle tajną misję, po czym pyta go czy pamięta jak Stark go sklonował. Wspomnienia z okresu Civil War i kłamstwa Lokiego, sprawiają, że bohaterowie zaczynają ze sobą walczyć, a jemu samemu udaje się uciec. 

Loki przedostaje się do jednego z pomieszczeń, w którym udaje mu się wymazać z systemu Avengers wszelkie wzmianki o nim. Po chwili jednak docierają tam również Avengers. Po krótkiej rozmowie, Thor rozkazuje towarzyszom zabić Lokiego. Zaskoczony Kapitan powstrzymuje bohaterów, przez co bóg piorunów samotnie rusza w kierunku brata, upuszczając po drodze swój młot. Przebiegły Loki unika jednak ciosu, po czym przebija Thora swym mieczem.

Wcześniej. All-Mothers przedstawiają Lokiemu szczegóły jego misji. Jego celem jest Thor, który w ostatnim czasie zachowuje się jak nie on, jest porywczy i groźy dla otoczenia. Nie może on jednak pokonać trucizny nim sam nie przekona się o jej istnieniu. Dlatego by wykonać to zadanie, bóg kłamstw będzie potrzebował miecz należący do Sigurda, miecz prawdy. 

Teraz. Thor walczy z tajemniczą siłą, która go opętała, a  Lokiemu po chwili udaje się złapać tego demona do słoika. Gdy odwraca się do bohaterów, atakuje go Hulk i bóg kłamstw traci przytomność.

Później. Siedzący w więzieniu Loki zostaje odwiedzony przez Thora, który dziękuje mu za pomoc, po czym oferuje mu butelkę piwa, by wypili razem, nim chłopak ponownie ucieknie.

I jeszcze później. All-Mothers dziękują Lokiemu za pomoc i obiecują, że każda kolejna jego misja będzie nagradzana wymazaniem z historii Asgardu jednego z jego złych uczynków. Gdy otrzymują od niego słoik z demonem, nakazują mu opuścić pomieszczenie. Kiedy Loki wychodzi, kobiety otwierają pojemnik, a tajemnicza mgła formuje się w starego Lokiego.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1 Loki: Agent of Asgard #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.