Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #17

Captain America vol. 7 #17

Captain America vol. 7 #17

"The Iron Nail" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Program Weapon Minus znów jest otwarty! Czy Cap umieści w nim Dra Mindbubble?
• Iron Nail zaczyna zabijać szefów największych korporacji.
• Falcon i Jet Black zmuszeni do dokonania strasznej decyzji...

Streszczenie

Na ulicach Nowego Jorku odbywa się parada na cześć Franka Simpsona, który pomógł sprowadzić żołnierzy do domu i wygrać wojnę. Captain America gratuluje mu wypełnienia misji i prezentuje mu jego ojca, który zapewnia, że jest z niego dumny i zawsze go kochał, po czym wyciąga pistolet i strzela synowi w głowę.

W prawdziwym świecie, w ruinach Hub, Dr. Mindbubble stoi nas ciałem Nuke'a, uwięzionym w jednej z umysłowych baniek, tworząc na pożegnanie przyjemną iluzję. Przeprasza, że został spaczony przez naukowców Weapon Plus, po czym zauważa zbliżającego się do niego mechanicznego smoka, który zaczyna wyświetlać przed nim hologram Iron Naila. Mindbubble wita się ze starym przyjacielem, dowiadując się, że spędził w bunkrze pięćdziesiąt lat i że Shen zamierza obalić S.H.I.E.L.D.. Z radością postanawia do niego dołączyć. Tymczasem agent Nick Fury wyłania się z rzeki płynącej u dna kanionu, w zboczu którego zbudowano bazę, gdy jednak zaczyna rozglądać się za Falconem, zjawia się przed nim Dr. Mindbubble. Agent próbuje do niego strzelać, kule chybiają jednak. Gdy zaczyna uciekać, Mindbubble stwierdza, że tak, jak w przypadku każdego, kto odziedziczył rodzinny biznes, Nick w głębi serca zastanawia się, czy na to zasłużył i czy znajduje się w cieniu ojca. Stwierdza jednak, że razem zmienią świat na lepsze.

W Nowym Jorku Steve i Jet przechadzają się ulicami. Kobieta pyta o Nuke'a, stwierdzając, że jeśli zdradził on swój "klan", w jej świecie zostałby zabity, Rogers odpiera więc, że sądy w Ameryce działają zgodnie z literą prawa. Stwierdza, że o mało nie przekroczył tej granicy, Jet stwierdza więc, że być może przydałoby mu się trochę typowego dla wymiaru Z pragmatyzmu. Nagle przebiega przed nimi właściciel jednego z banków, zamierzając zmieszać z błotem pracowników, gdy jednak wchodzi do filii, zostaje zaatakowany przez trzech członków Shaolin Scientist Squad. Gdy jednak zamierzają go porwać, atakuje ich Steve, powalając jednego z nich, podczas gdy Jet radzi sobie z pozostałymi dwoma. Widząc Capa, wojownik stwierdza, że niczego nie wygrał i teleportuje się. W następnej chwili z herosem kontaktuje się Maria Hill.

Jakiś czas później, wśród ruin Hub, dyrektor Hill informuje, że Nuke został wykorzystany jako bomba, która zabiła stu szesnastu agentów pracujących w bazie i otworzyła bunkier, w którym przetrzymywany był jedyne dzieło Weapon Minus – projektu mającego na celu stworzenie broni przeciwko super-żołnierzom. Jet tymczasem oświadcza, że wykryła ledwo żywego Falcona.

Phoenix w stanie Arizona. W bazie Hydry jeden z agentów dociera do komputera, zostaje jednak odnaleziony przez agentów Fury'ego i Coulsona. Nick zmusza zdziwionego jego zachowaniem łotra do otwarcia plików, którymi jest zainteresowany i odkrywa, że organizacja zbudowała Gungrira. Jak się jednak okazuje, Fury jest uwięziony w iluzji Dr. Mindbubble'a i włamuje się do sieci S.H.I.E.L.D..

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17 Captain America vol. 7 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.