Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #35

Daredevil vol. 3 #35

Postacie
Zapowiedź

 • Daredevil ściąga swoich sojuszników aby napaść na Sons of the Serpent zanim będą mogli przejąć resztę kraju – ale dowie się przy tym jak ślepa potrafi być sprawiedliwość.
 • Dodaktowo... Żądaliście tego! Gościnny występ Elektry który przygotuje was na wielkie zmiany w życiu Matta!

Streszczenie

Matt Murdock wpada do szpitala, nie wyczuwając bicia serca Foggy'ego. Dopiero, gdy dociera do pokoju przyjaciela, czuje jego tętno – słabe i nieregularne. Specjalista, doktor Ketterson, wyjaśnia, że przez chwilę obawiali się najgorszego, pacjent jednak pozytywnie zareagował na terapię Turoxidolem. Matt zauważa, że specyfik nie znajduje się na liście leków zatwierdzonych, lekarz przyznaje więc, że operacja jest nielegalna – jego wspólnikom zależy jednak, by utrzymać Nelsona przy życiu. W tym momencie do pokoju wchodzi dwóch mężczyzn, którzy przedstawiają się jako Ogilvy i Derrin. Stwierdzają, że Daredevil narobił im w ostatnim czasie sporo kłopotów, znaleźli jednak sposób, by za nie zadośćuczynił. Mimo zapewnień Matta, że nie wie on, o czym mówią, mężczyźni kontynuują, stwierdzając, że choć infiltrowali nowojorski system sądowy od jakiegoś czasu, w wyniku działań herosa ich wpływy zmalały. Dlatego składają Mattowi ofertę pracy, a gdy ten wybucha, stwierdzając, że nie będzie pracował dla grupy rasistów, Ogilvy pyta, czy pozwoli niewinnemu człowiekowi na śmierć. Wyjaśnia, że jego syn został oskarżony o podpalenie kamienicy i zabicie mieszkających tam ludzi – co było atakiem Sons of the Serpent, a choć Donald jest członkiem kultu, nie uczestniczył w tej konkretnej czystce. Po rytmie ich serc Matt musi uznać, że mówią prawdę. Gdy i tak się nie zgadza na reprezentowanie Ogilvy'ego, mężczyzna grozi, że ujawnią wszystkie tajemnice Daredevila, które tak długo i intensywnie zbierali – jego kontakt z radioaktywną substancją, jak pozostałe zmysły rekompensują mu za brak wzroku, jak działa jego broń – wszystko to potwierdzone przez wystawionego na działanie serum prawdy Foggy'ego. W połączeniu z nie tak dawną aferą po tym, jak Daily Globe ujawniło jego tożsamość, byłoby to wystarczające, by odebrać mu licencję prawniczą. Gdy wychodzą, informując, że do procesu zostało 13 godzin, Matt czuje ściskającą jego dłoń dłoń Foggy'ego.

Dwie godziny później. Daredevil wraz z Elektrą skacze po dachach miasta – jak wyjaśnia Śmiałek, najlepiej myśli mu się podczas sparringów, a najlepsze sparringi ma z nią. Ma bowiem twardy orzech do zgryzienia. Plany ulegają jednak zmianie, gdy docierają do zgliszczy podpalonej kamienicy, gdzie zauważają Constrictora i Mambę, członków Serpent Society. Niewiele myśląc, DD rzuca się na nich, podczas jednak, gdy Elektra łatwo radzi sobie z Mambą, Constrictor oplata Śmiałka swoimi mackami i zaczyna go dusić. Kontaktuje się ze swoim zleceniodawcą, by poinformować o złapaniu herosa, Matt uwalnia się jednak i powala go, pytając, czemu Ogilvy go wynajął. Gdy łotr nie ma pojęcia, o kim mowa, Daredevil nokautuje go, po czym postanawia przeszukać ruiny w poszukiwaniu dowodów, które pomogłyby mu w sprawie. Gdy Elektra zauważa, że robi to, co kazali mu Serpenci, Matt wściekły stwierdza, że jeśli odmówi, wyśle niewinnego człowieka na śmierć, a jeśli się zgodzi, będzie pracował dla rasistów i terrorystów – tak więc czy inaczej, zdradzi swoje zasady moralne. Wojowniczka pyta więc, czemu zawsze wygrywa ona swoje walki, a gdy Matt nie jest pewien odpowiedzi, zadaje pytanie pomocnicze – z której strony zaatakowałaby go w tej chwili? Po chwili namysłu DD odpiera, że z żadnej – nigdy nie robi tego, czego inni się spodziewają. I dlatego wygrywa.

Następnego dnia. Gdy rozpoczyna się proces Donalda Ogilvy'ego, spóźnieni obrońcy, Matt Murdock i Kirsten McDuffie, wchodzą na salę sądową. Upewniwszy się, że Ogilvy Senior znajduje się na widowni, Matt ogłasza, że obrona rezygnuje z mowy wstępnej i przejdzie od razu do wysłuchiwania zeznań, przekazując rolę głównego adwokata Kirsten. Ta na pierwszego świadka wzywa Murdocka, którego, po złożeniu przysięgi, pyta o jego godność. Ten odpiera więc, że nazywa się Daredevil.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #35 Daredevil vol. 3 #35 Daredevil vol. 3 #35 Daredevil vol. 3 #35 Daredevil vol. 3 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.