Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #26

Superior Spider-Man #26

Postacie
Zapowiedź

 • Scena jest gotowa na największą historię w Superior Spider-Man.
 • I zaczyna się tutaj z walką jak żadna inna: Green Goblin kontra oryginalny Hobgoblin!
 • Dodatkowo: Ta rzecz która wydarzyła się na końcu numeru #25... Ta rzecz która przyniosła tyle pytań... Nie musisz czekać ani chwili dłużej. Dostaniesz odpowiedź w TYM NUMERZE! Naprawdę.

Streszczenie

Na dawnym terenie Oscorpu – gdzie obecnie budowana jest nowa siedziba Alchemax – toczy się bitwa między gangiem Green Goblina a ludźmi Hobgoblina. Po chwili walkę jednak przerywa Goblin King, stwierdzając, że to tylko strata czasu i środków. Proponuje, by ich "wojnę" rozstrzygnął pojedynek między nim, a Kingsleyem o władzę absolutną nad oboma grupami – każdy goblin potrzebuje armii, Spider-Man posiada bowiem własną.

Tymczasem w dokach Spider-Man i jego Spiderlingowie przyłapują komórkę AIM, na miejscu zjawiają się jednak Avengers, którzy chcą rozmawiać z Pająkiem. Szybko powalają obie frakcje, po czym Captain America oświadcza, że okres próbny Spider-Mana dobiegł końca.

W Avengers Tower Iron Man ujawnia, że wiedzą oni o usunięciu wyników badań, które na nim przeprowadzono, Spider-Man oznajmia więc, że na ich podstawie można było wydedukować jego sekretną tożsamość – coś, na co nie zamierza pozwolić. Gdy pozostali Mściciele stwierdzają, że Pająk ostatnimi czasy zachowywał się dziwnie, ten protestuje, stwierdzając, że nie daje im to prawa grzebać w jego umyśle. Oznajmia, że odchodzi z Avengers i wyskakuje przez okno.

W swoim umyśle "duch" Petera Parkera krąży po pustkowiu, które kiedyś było jego pamięcią – Otto pozostawił mu jedynie kilka najważniejszych wspomnień z całego życia. Trafia jednak na wspomnienie z podwodnej bazy Master Plannera [patrz Amazing Spider-Man #33 – przyp. S_O]. Stwierdza, że nie może się poddać i że znajdzie sposób, by zwyciężyć.

W czasie walki Hobgoblin rozrywa kostium przeciwnika, ujawniając olbrzymią bliznę na piersi – dowód na to, że w istocie ma do czynienia z Normanem Osbornem. Sparaliżowany strachem, nie unika śmiertelnego ciosu Green Goblina, który ogłasza się absolutnym królem goblinów. Podczas, gdy on i jego podwładni znikają w podziemiach, Goblin Knight dopada do ciała Hobgoblina, zrywając maskę. Z zaskoczeniem odkrywa, że nie mieli do czynienia z Kingsleyem i stwierdza, że musi się pozbyć ciała – inaczej Osborn straci swoją nową armię.

W Paryżu Kingsley obserwuje transmisję z walki – w której uczestniczył jego kamerdyner, poddany praniu mózgu. Już znalazł kolejnego "dublera", nad którym pracuje i wznosi toast za kolejne plany.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #26 Superior Spider-Man #26 Superior Spider-Man #26 Superior Spider-Man #26 Superior Spider-Man #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.